הן עוקבות אחרי העונה של "דייט ראשון" באדיקות ובוחנות לפרטי פרטים את הזוגות האמיצים - כדי שאתם תלמדו מה היה טוב ומה פחות בהתנהלותם. אז מה כדאי לאמץ מאתמול (הרבה חיוכים והומור) ומה פחות (חוסר הקשבה לצד השני)? כדאי להפנים

עינת וחיים: את יפה, אני כוכב רשת

עינת בת 17, חרדית לשעבר, לומדת באולפנה. מעידה על עצמה שיוצאת עם בני 19 ומעלה, כי הם נראים לה יותר בוגרים. אומרת שלא מסתדרת עם אפליקציות ורשתות חברתיות. הדייט שלה הוא חיים, בן 17, שמעיד על עצמו שהוא כוכב רשת כבר 4 שנים. לא אוהב בנות ששותות ומעשנות, מחפש משהו רציני. חיים מגיע, מדבר איתה, מבין שהיא דתייה, ומיד מברר אם היא שומרת נגיעה. הוא משוויץ שהוא כוכב רשת ועשו עליו כתבות. עינת מתלהבת שהוא סלב וכבר רואה את עצמה הולכת איתו להשקות.

לאורך כל הדייט הם מצטלמים, עושים סרטון, מעלים פוסט לאינסטוש ובודקים כמה לייקים ותגובות. חיים לא נותן לה לשלם ואומר את המשפט הקסום "מה קרה לך את גנובה?", שגורם לעינת וגם לנו לחייך.

מה עבד בדייט? בגדול, המכנה המשותף של עינת וחיים הוא ששניהם מעריצים את חיים. הם נהנו, צחקו ושידרו על אותו גל. היא יפה בעיניו והוא סלב בעיניה.

שוש ועמרם: זה לא הגיל, זה התרגיל

עמרם בן 88, אלמן כבר 4 שנים, פעם ראשונה בדייט, הגיע עם פרח ושוקולדים. שוש נבון, בת 85 ואומרת שהיא בת 18. אלמנה מאז 1994. מחפשת בחור איכותי ותרבותי. ברגע ששוש מגיעה עמרם הג'נטלמן קם לכבודה. הם גילו מיד שיש להם הרבה במשותף. עמרם הוא פרופסור לגנטיקה ושוש ד"ר לנטורופתיה. בנוסף גילו ששניהם צברים והכירו אנשים שהקימו את המדינה, כמו פרס, שרת, גולומב, דב הוז ועוד שאר רחובות בתל אביב.

בשלב מסוים נוצרת שתיקה ושניהם מתרכזים באוכל. כל אחד מספר על בן הזוג הקודם שלו בערגה, עם דמעות בעיניים. כשעמרם קם לשירותים שוש מספרת למלצרית שהוא זקן מדי בשבילה כי היא בת 18 והוא בן 88.

מה לא עבד בדייט? עמרם בחור רציני, שקול, שרוצה לשקול בכובד ראש את הרעיון של דייט שני. שוש לא מספרת לו אבל היא כבר החליטה שהוא זקן לה מדי. היה להם נעים ונחמד, ולמרות שהם מגיעים מ"אותו הכפר" זה עדיין לא מספיק כדי ליצור כימיה. לא היו שם פרפרים או חיבור מעבר לשיחה נעימה.

מאור ושני: יש לי גלידה הכי טובה, אבל לא בשבילך

מאור בן 37, בעלים של גלידריות. טוען שמפענח בחורות לפי הטעם שלהן בגלידה. פנוי כבר שנתיים, מה שהכי חשוב למאור זה בחורה שנראית טוב, בגלל שהוא יכול להרשות לעצמו "לדרוש" את זה. הדייט שלו זו שני, בת 30. המוטו של שני הוא שאסור לזלזל באהבה. מהרגע הראשון ששני ראתה את מאור, היא סימנה אותו כי הוא נראה טוב בעיניה. המחמאות כלפיו לא אחרו להגיע. "אתה נראה מעולה", "נשמע סקסי גלידה", אתה מזכיר לי את בן הזוג הראשון שלי".

מאור אומר שרצה להחזיר לה מחמאות ולא יצא לו, כי הרגיש שזה מאולץ. לאורך כל הדייט שני מדברת במשפטים וקלישאות ומאור צוחק עליה. שני לא קוראת את המפה, והיא בשלה מתכננת את העתיד, בזמן שמאור כבר מזמן לא איתנו.

מה לא עבד בדייט? בגדול, שני. היא חמודה וזורמת ולמאור היה סה"כ נחמד, אבל שני לא הרפתה ולא נתנה לו מקום גם להביע את דעתו. היא לא נשמה שנייה, לא התעניינה בו, לא שאלה עליו, רק היתה עסוקה בלהספיק כמה שיותר משפטים וקלישאות. מאור אהב את איך ששני נראית, אבל האישיות היתה קשה לו.

טיפ למאור: מסתבר שבחורה שנראית טוב זה לא מספיק, אתה צריך לכוון קצת יותר גבוה מזה.

אביתר וגלית: זה יכול לעבוד - ובגדול

אביתר בן 38, רווק פלוס אחת. הוא לא היה במערכות יחסים ארוכות. יש בו משהו מתחכם, ההליכה שלו מוזרה (לטענתו), הדיבור שלו מוזר ומעיד על עצמו שהוא "לץ". משתמש בהומור מעט טיפה מוגזם לסיטואציה. טוען שאין לו טייפקאסט בבחורות. הדייט שלו היא גלית, בת 40, גרושה פלוס שניים. גלית מעידה על עצמה שהיא "רנטגן" ומאמינה באהבה ממבט ראשון. היא רוצה גבר שיהיה גבוה, בהיר, עם חיוך שובה, קצת חנון וקצת לא.

ברגע שגלית מגיעה, אביתר קם לכבודה, נותן לה 2 נשיקות על הלחי ומחמיא לה שהיא מקסימה. גלית מסתכלת עליו ואומרת שבחרו עבורה בדיוק את מה שביקשה. אביתר מיד שואל את גלית לגילה ומחמיא לה שנראית בת 27. למרות שגלית לא מאמינה לו היא עדיין מבסוטה מהמהלך.

לאורך כל הדייט אביתר מצחיק את גלית, הם צוחקים המון, וזה מרגיש שיש שם חיבור וכימיה כייפית. גלית מחמיאה לאביתר על חוש ההומור שלו, מה שגורם לו להגביר הילוך וזה עובד להם.

מה עבד בדייט? בגדול, הומור, הומור, הומור! הם צחקו המון זה ייצר בינהם קרבה. היה להם מספיק נעים ונחמד כדי לרצות לבדוק את החיבור יותר לעומק. בהצלחה אביתר וגלית ותמשיכו לחייך, זה בריא.

בילי שינגרט-רחמן ורוית מגדל הן בעלות מיזם ההיכרויות "בילי ורוית - כמו חברה שמכירה לך"

עוד ב-mako דייטינג: