בפרק השני של "דייט ראשון" נחשפנו לארבעה זוגות שמחפשים אהבה וצריכים לצלוח את המכשול הלא פשוט של פגישה ראשונה. גם פה, כמו בחיים האמיתיים, כולם רוצים להרשים, להיות במיטבם, להצליח לעורר בצד השני סקרנות ולהרגיש שהנה, אולי הפעם זה קורה. בחלק מהמקרים זה מצליח, ובחלק - מה לעשות - פחות. אז מה גרם לדייטים שראינו לעבוד ומה הכשיל את העסק? הנה המסקנות שכדאי שתפנימו גם בבית.

לייק בפייסבוק כבר עשיתם?

הדייט של יסכה ויואל

יסכה, גרושה בת 54. אומרת שמחפשת גבר אשכנזי גבוה, רחב כתפיים, לא שעיר עם שיניים לבנות. כלומר – מחפשת פוסטר. לא מדברת בכלל על תכונות אופי; יואל, גרוש בן 58. גבר נאה בעל שקט פנימי ואנרגיות נמוכות. אומר שמחפש בחורה נעימה, נשית ומעניינת – כלומר לא מדבר בכלל על חיצוניות.

כבר כשנפגשו יסכה מבקשת עזרה לקום מהכיסא, ומצחקקת שהיא קטנה – מיד משדרת שהיא ילדה קטנה שמחפשת דמות אב. בשלב הזה יואל חשב שזה חמוד. בשיחה ביניהם יסכה כל הזמן מפלרטטת ומדברת על סקס ותשוקה מה שמביך את יואל בעוד שיואל מדבר שוב ושוב על הגירושים שלו כטראומה.

מה שמעניין הוא שליסכה זה לא מפריע ואין לה בעיה עם זה שהוא מוריד את האנרגיות כי היא עסוקה בלשדר לו שהיא סקסית ובעניין. יואל לאט לאט התחיל לאבד עניין כשרגע השיא היה כשדיברו על מערכות יחסים קודמות ויסכה סיפרה על מערכת יחסים שהיתה לה עם נוכל שהתקיימה למרות שידעה כי הוא מרמה אותה. התוצאה היתה ברורה: יואל לא היה מעוניין, יסכה נעלבה כמו ילדה קטנה.

איך אפשר היה להתנהג אחרת על מנת להצליח בדייט?
אנחנו ממליצות לא לדבר על מערכות יחסים קודמות בכלל, ובפרט לא לציין שהיו טראומטיות, או שהיתה שם אהבה גדולה, זה מציב את הצד שמולך במקום לא נעים של תחרות או חשש להיכנס למקום לא בריא.

יסכה ויואל מגיעים לשלב המכריע (צילום: מתוך "דייט ראשון", שידורי קשת)
הוא בטראומה, היא ילדותית. יסכה ויואל | צילום: מתוך "דייט ראשון", שידורי קשת

הדייט של לירון וכריסטינה

לירון, בת 27, לסבית מאז ומעולם, זוהרת; כריסטינה בת 23, מבולבלת, לא בטוחה שרוצה נשים.

לשבירת הקרח בדייט כריסטינה מייד מספרת ללירון שהתחילה איתה בעבר. הן ישר הביאו את עצמן. לירון מנסה ליצור אצל כריסטינה רושם שהיא מופרעת, פלרטטנית, מאוד מינית מכיוון שקלטה מכריסטינה שזה מה שהיא מחפשת, מישהי שתסחוף אותה לתוך החוויה כי היא מגששת ולא תיקח את המושכות. לאורך כל הדייט כריסטינה מדברת כמו עם חברה טובה ולירון מפלרטטת, מחמיאה וחותרת לקטע רומנטי. הן מחליטות לצאת לדייט נוסף.

אז מה היה מוצלח בדייט?
לירון הבינה מייד מה ידליק את כריסטינה ויגרום לה לרצות להמשיך ולבדוק ולקחה עליה את התפקיד של המנוסה והאקטיבית ובעצם לא השאירה לכריסטינה ברירה.

דייט ראשון פרק 2, ריקאפ (צילום: צילום מסך)
לא השאירה לה ברירה. לירון וכריסטינה | צילום: צילום מסך

הדייט של לורין ובצלאל

לורין רווקה בת 32, טוענת שגברים נרתעים ממנה כי יש לה נוכחות והיא דעתנית. הגבר שהיא מחפשת הוא גבר גבוה, עו"ד, לבוש מחויט, ג'יימס בונד. מחפשת פונקציה ולא בנאדם.
בצלאל (צאלי) רווק בן 35, עו"ד, גרוש ללא ילדים.

לורין ראתה אותו ומייד היתה בעניין, הוא נראה כמו שרצתה. לאורך כל הדייט לורין מעידה על עצמה שהיא דומיננטית ופלפלית וצאלי מעיד על עצמו שאוהב נשים חזקות. בנוסף, דיברו על האחיינים שלהם ומייד עלתה השאלה אתה רוצה ילדים, צאלי ענה את התשובה הנכונה שכן והוא אפילו מוכן לזה. לורין מנסה לברר כמה כסף יש לו דרך השאלה איפה הוא גר, והוא מספק את התשובה הנכונה – קניתי דירה קומה 27. עוד וי ברשימה של לורין. היה רגע שבו צאלי כמעט איבד אותה כשהראה לה בטעות תמונה של בחורה בטלפון אבל מייד החזיר אותה אליו במהלך גאוני, ביקש לעשות לחיים, ואז מייד שוב, כי לא הסתכלה לו בעיניים. פה צאלי הוכיח ללורין כי הוא גבר חזק ודומיננטי שלא מאבד עשתונות.

אז מה היה מוצלח בדייט?
כל מבחן, מכשול, או שאלה שהציבה לורין בפני צאלי, הוא ענה את התשובה הנכונה ולא נלחץ, וזה העצים אצלה את התחושה שזה הגבר שהיא מחפשת.

דייט ראשון פרק 2, ריקאפ (צילום: צילום מסך)
עשה מהלך גאוני. בצלאל ולורין | צילום: צילום מסך

הדייט של שגיא ושיר

שגיא, רווק בן 34, מספר שיצא להמון דייטים שלא צלחו מעבר לדייט שני; שיר, בת 26, עולה חדשה מארה"ב, במבט ראשון נראית בחורה יפה, עם בטחון עצמי שיודעת מה היא שווה.

זה מה ששגיא ראה בהתחלה, נלחץ מאוד והתחיל להחמיא לה בהיסטריה, לא הבין מאיפה נפל עליו כל הטוב הזה. הדייט התחיל כששגיא הראה חוסר בטחון בצורה קיצונית. מה גרם לתפנית בעלילה? שיר התחילה להיפתח וסיפרה שבחיים לא היתה מאוהבת ויש לה פחד מאינטימיות.
פה שגיא הבין שיושבת מולו מישהי יותר חסרת בטחון ממנו. הוא הכיל אותה, הבין אותה ואז קיבל אומץ והרגיש הגבר בסיטואציה, לקח לה את היד, התיישר וישב זקוף ולקח פיקוד על הדייט. שיר נתנה לו את המקום והתמסרה. שיא האינטימיות בדייט היה שהם האכילו אחד את השניה. שגיא מכריז בהפגנתיות שהוא מעוניין לשלם על הדייט.

מה גרם לדייט הזה להצליח?
מראש הבחירה של שיר לשגיא, בחור חנון ונחשב פחות אטרקטיבי בעיניים של בחורות ישראליות ממוצעות, נראה אחרת בעיני בחורה שגדלה בארץ אחרת.

נקודת המפנה בדייט היתה כששיר בחרה להיפתח ושגיא התנהל נכון מכל הבחינות. מצד אחד הזדהה איתה כי הוא מגיע ממקום דומה, מצד שני מייד לקח את המושכות כדי להוכיח שהיום הוא במקום אחר ובעצם הוא הגבר והוא יעזור, יוביל ויתמוך. שיר השכילה להבין ששגיא זה מה שהיא צריכה, למרות שזה לא הסגנון אליו נמשכת מלכתחילה, מכיוון שהוא יהיה רגיש מספיק על מנת להוביל אותה בקצב שלה ולא ילחיץ אותה.

דייט ראשון פרק 2, ריקאפ (צילום: צילום מסך)
הצליח לקחת את המושכות. שגיא ושיר | צילום: צילום מסך

בילי שינגרט רחמן ורוית מגדל הן בעלות מיזם ההיכרויות "בילי ורוית - כמו חברה שמכירה לך"

"דייט ראשון", ראשון ב-21:00, ערוץ 2, קשת