היסטוריה היא קצת כמו פרק של "חברים", תמיד חוזרת על עצמה. כאלה אנחנו, יצורים נוסטלגיים ומרירים, שמביטים לאחור בגעגוע ולפנים בנשיפות של ייאוש. לא משנה כמה מתקדמים או טכנולוגיים נהיה, איכשהו תמיד הפשטות של העבר תנצח כל סמארטפון מתוחכם. אולי בגלל זה השנה האחרונה מסמלת את חזרתם לאופנה של החץ והקשת בטלוויזיה ובקולנוע. עתידניות, קלאסיות, נושאות ראש נפץ או סתם הופכות דמויות לקשוחות במיוחד כשהן תלויות על הגב.

הסיבות רבות: רובין הוד היה גיבור הילדות של כולנו, חובבי האפוקליפסה יסבירו לכם שתמיד עדיף לשמור את הכדורים למקרי חירום ולהעדיף נשק פשוט יותר, ובכלל כל שימוש בחץ וקשת הופך את הדמות שמשתמשת בה לאנדרדוג קלאסי, מה שגורם לנו להתאהב בה כמעט מידית. מחפשים טיפים על שימוש נכון? מצאנו לכם כמה דוגמאות רלוונטיות שיעזרו לכם להתחיל.

משחקי הרעב

קטניס אוורדין לא בחרה להיות ציידת, הנסיבות המורכבות של ילדותה גרמו לה להפוך לאחראית על התזונה של אחותה, פרים ואמא. כשהיא בוחרת להתנדב לקרב הקטלני של "משחקי הרעב" (ישודר מחר ב-yes), היא מגלה שהמיומנות שלמדה במהלך הציד ביערות מחוז 12, היא הדבר היחיד שיכול להחזיר אותה בשלום הביתה. זה לא מקרי שמתוך ערימת הנשקים הקטלניים שעמדו לרשותה, היעילה ביותר יותר הייתה הקשת. אויבים נראים הרבה פחות מסוכנים כשמחסלים אותם ממרחק.

אמיצה

הסטריליות של החץ והקשת משנה את חוקי המשחק שהכרנו. פתאום לא רק שרירנים עם דם בעיניים יכולים לצאת למלחמה. גם נסיכות ג'ינג'יות מגונדרות יכולות להסתבר כלוחמות קטלניות. הנסיכה מרידה מצדיקה את שמה מהרגע הראשון ב"אמיצה" של פיקסאר, אף גבר לא יגרום לה לשבת בצד כמו ליידי ולהיראות יפה. כי אומץ לב ויכולת כיוון הוא כל מה שתוכלו לבקש בשדה הקרב. טוב נו, זה ונמשים.

הנוקמים

אנחנו מרגישים שפגענו ברגשות מאצ'ואיסטיים בשתי הפסקאות הראשונות, אז ניקח הפסקה (זמנית כמובן) מצלפיות צעירות, לטובת רוח, צלצולים ופיצוצים. הוק איי מהנוקמים מוכיח שאפשר להיראות באד אס גם אם אין לך טייטס ממש צמודים או פטיש ממש גדול. למעשה מדובר בדמות שהמעבר שלה מהצד הטוב אל הרע, ולהיפך,  די מכריע את הכף במאבק לשמירה על כדור הארץ נקי מחייזרים.

חייבים לדבר על קווין

את השימוש הזה בחץ וקשת היינו מעדיפים של תנסו בבית. זאת אומרת, אנחנו לא אומרים לכם מה לעשות, בבקשה אל תכוונו אלינו שום דבר. ב"חייבים לדבר על קווין" אנחנו נחשפים באופן די נדיר לצד האפל של הנשק שכמעט תמיד הוצג באור חיובי. מצד שני, זאת גם ככל הנראה הפעם הראשונה שבה ילד פסיכופת מחליט להשתמש בהם כדי לממש את השנאה שהוא רוחש לעולם. אחרי שהכתוביות עלו נשבענו לדחות מחשבות על ילדים בעוד חמש שנים לפחות, אבל לחץ וקשת הגיע עוד צ'אנס.

רבולושן

עוד אחד מהיתרונות הגדולים של החץ והקשת היא היכולת לחסל אויבים בשקט. תמצאו שזה מאד שימושי בעולם ללא חשמל שבו מתרחשת "רבולושן" (יכולים לצפות בה ב-yes), שבו אתם מוליכים חבורה של מורדים למאבק בשלטון אכזר וחמוש היטב. זה גם משתלב נהדר עם העובדה שהאדם הבוגר היחיד בחבורת האנשים הסופר זעופים ומעצבנים בחבורה היא, שוב, אישה צעירה עם חוש לדיוק ממרחק. זה דבר אחד להסתדר בעולם בלי חשמל, אבל דיר בלאק שמישהו ינסה לגעת לכם בפן.

משחקי הכס

בניגוד למה שאולי נהוג לחשוב, חיצים הם הרבה יותר ממקל עץ עם חוד משונן. כל מה שצריך הוא קצת יצירתיות ותוכלו להפוך נהר לגיהינום בוער וקטלני. מתי בדיוק תצטרכו להשתמש באופציה הזו? ובכן, אם האויבים שלכם מתקרבים מהים כמובן, בדיוק כמו במקרה של קרב בלאקווטר ב"משחקי הכס". אבל זאת לא הדוגמא היחידה, גם ב"שלגייה והצייד" נדרש שימוש בחיצים בוערים כדי להביא את גיבורנו בשלום אל חוף מבטחים.

החץ

מיליונר ביום, גיבור על חובב חץ וקשת בלילה. אי אפשר שלא לתהות – אם אתה כבר מליאן, מה הקטע עם חץ וקשת? כנס לבאטמוביל שלך וחסל את כולם עם תת מקלע לייזר, או משהו. אבל אוליבר קווין, גיבור "החץ" (שבארץ משודרת ב-yes), כנראה מחבב יותר מדי את כינוי העל שלו "החץ הירוק" מכדי לעבור לכלי נשק קונבנציוליים יותר. זכותו.

המתים המהלכים

דריל. הו דריל. הדמות האהובה ביותר ב"המתים המהלכים", שהפכה גם לסמל סקס קולי במיוחד, נוטה לקטול את הזומבים שלו בעזרת חץ וקשת. ויש בזה לא מעט היגיון, כי מדובר בכלי נשק רב פעמי. בסיום השימוש אפשר לתלוש את החץ מהאונה של הזומבי, לנגב, לטעון והופ, עוד אחד הלך. 

בואו לפייסבוק שלנו!