הומלנד גלובוס הזהב 2013
הומלנד, מקבלים את הפרס

שרשרת הפרסים ל"הומלנד" נמשכת - "הומלנד" זכתה בפרס הסדרה הטובה ביותר, בפעם השנייה ברציפות, ולאחר שזכתה בפרס היוקרתי גם באמי. גידי רף ואבי ניר עלו לבמה לקבלת הפרס ואף זכו לתודה מהצוות. דמיאן לואיס זכה בפרס השחקן הטוב ביותר בדרמה על תפקידו כברודי, החייל החטוף ששב הביתה, לואיס זכה בפרס השחקן הטוב ביותר גם בטקס פרסי האמי האחרון.

קלייר דיינס גלובוס הזהב 2013 (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
קלייר דיינס. זוכה שוב | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

בפרס השחקנית הטובה ביותר זוכה קלייר דיינס על תפקידה כקרי מת'יסון ב"הומלנד". דיינס קטפה גם את פרס גלובוס הזהב הקודם ואף את האמי, ובכך השלימה שלוש זכיות מתוך ארבע להומלנד, כולל את הזכיות היוקרתיות ביותר. דיינס ילדה לפני כחודש ונראתה כאילו היא כבר חזרה לגזרתה הדקיקה. 

גידי רף, יוצר ובמאי חטופים ומפיק אחראי של Homeland" מגיב על עוד זכייה לאוסף: "אני מתרגש וגאה מאד בעשייה של כל המעורבים בהומלנד וחטופים. החיבוק של המבקרים והקהל הנהדר מאפשרים לנו להמשיך לעבוד על פרויקט שאנחנו כל כך אוהבים. תודה לאבי ניר וקשת ו... איזה כיף!!".

אבי ניר, מנכ"ל קשת, מוסר: "הפרס הזה ניתן הפעם כשאנו כאן, בעיצומה של העבודה על עוד 5 דרמות עם דרכון ואזרחות  ישראלית. תודה לגידי רף ואנשי קשת, שסימנו  הדרך ואפשרו  את אשרת הכניסה להוליווד ליוצרים ישראלים אחרים". 

דמיאן לואיס גלובוס הזהב 2013 (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
דמיאן לואיס מנשק | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

טקס פרסי "גלובוס הזהב" שנערך הלילה הוא ה-70 במספרו, במסגרתו מוענקים פרסי הקולנוע והטלוויזיה ("האנשים היפים של הקולנוע מתחככים בפרצופי העכברושים של הטלוויזיה" כפי שאמרו טינה פיי ואיימי פוהלר) מטעם איגוד העיתונאים הזרים של הוליווד. את הטקס הנחו השנה טינה פיי ("רוק 30", "סאטרדיי נייט לייב") ואיימי פוהלר ("מחלקת גנים ונוף", "סאטרדיי נייט לייב"), ועשו את זה כיפי ומעולה.

השתיים פתחו את הטקס בהבעת הערכה לנשים מצליחות בביזנס, כמו לנה דנהם ("מכריחים אותך להתפשט כל הזמן"?) וקתרין ביגלו, בדיחות על ריקי ג'רוויס, שחקני קולנוע ("בן אפלק צילם את שני הסרטים הראשונים שלו בבוסטון אבל את השלישי באיראן כי הוא רצה מקום ידידותי יותר"), ואן הת'וויי ("נתת הופעה מדהימה ב'עלובי החיים', לא ראיתי אותך כל כך בודדה ואומללה מאז שהנחת את האוסקר עם ג'יימס פרנקו") וכמובן מריל סטריפ ("היא לא נמצאת פה היום, היא בבית עם שפעת ושמענו שהיא מדהימה בזה").

בין העולים לבמה, היה גם הנשיא לשבער ביל קלינטון שזכה לתשואות רמות, והציג את הסרט "לינקולן" של סטיבן ספילברג, אחד המועמדים החזקים לאוסקר ולכל טקס אפשרי, שמספר את סיפורו של לינקולן, הנשיא שביטל את העבדות בארה"ב ופורט לאמריקאים על כל הנימים הנכונים. 

ג'וליאן מור גלובוס הזהב 2013 (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
ג'וליאן מור על תפקידה כשרה פיילין | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

כל הזוכים:

הזוכה בשחקן משנה בקולנוע או בטלוויזיה הוא כריסטוף וולץ, על "ג'אנגו חסר מעצורים" של טרנטינו. וולץ זכה באותו הפרס גם על "ממזרים חסרי כבוד", של טרנטינו גם הוא. וולץ התמודד מול לאונרדו דיקפריו ששיחק באותו הסרט וכרגיל, לא זוכה בכלום. 

שחקנית המשנה בקולנוע או בטלוויזיה, כצפוי, מגי סמית' על תפקידה המופתי ב"דאונטון אבי", שלא יכלה להגיע לטקס עצמו. היא זכתה על אותו התפקיד גם בטקס פרסי האמי האחרון, והפעם ניצחה בין היתר את היידן פנטייר מ"נאשוויל" ואת סופיה ורגרה מ"משפחה מודרנית". לא כוחות.

הפרס למיני סדרה או סרט טלוויזיה הלך ל"חוקי המשחק", סרט הטלוויזיה של HBO, שתיאר את עלייתה ונפילתה של שרה פיילין. בתפקיד פיילין - ג'וליאן מור. 

הפרס לשחקנית בסרט טלוויזיה או מיני סדרה הלך לג'וליאן מור כוכבת "חוקי המשחק", שיריבתה הקשוחה ביותר הייתה ג'סיקה לאנג על "אמריקן הורור סטורי". מור זכתה גם באמי על אותו התפקיד. 

בפרס הפסקול זכה הסרט "חיי פיי".

אדל גלובוס הזהב 2013 (צילום: Alexandra Wyman, GettyImages IL)
דיס איז סקייפולללל | צילום: Alexandra Wyman, GettyImages IL

בפרס השיר המקורי בסרט קולנוע זוכה השיר "סקייפול" של אדל, שזוכה לתשואות נלהבות מהיושבים באולם ונראתה נפלא אחרי הלידה.  

בפרס השחקן הטוב ביותר במיני סדרה זוכה קווין קוסטנר על "האטפילד ומקקוי", הגלובוס השני שלו, הקודם היה ב-1991 על הסרט זוכה האוסקר הנשכח "רוקד עם זאבים". 

ג'ניפר לורנס גלובוס הזהב 2013 (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
לורנס. ניצחה את מריל סטריפ | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

פרס השחקנית הטובה בסרט קומי הלך לג'ניפר לורנס על "אופטימיות היא שם המשחק". לורנס התמודדה בין היתר מול מריל סטריפ וג'ודי דנץ'. 

בפרס שחקן המשנה בטלוויזיה זכה אד האריס, אבל הלב שלנו שייך לנצח למנדי פטנקין. 

אן הת'וויי גלובוס הזהב 2013 (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
אן הת'וויי. לבריאות | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

בפרס השחקנית הטובה ביותר במיוזיקל או קומדיה, זוכה אן האת'וויי על תפקידה ב"עלובי החיים".

בפרס התסריט המקורי לסרט זכה קוונטין טרנטינו על התסריט של "ג'אנגו חסר מעצורים". הפעם הקודמת שבה זכה טרנטינו בגלובוס הייתה על "ספרות זולה". 

בפרס השחקן הראשי בסדרה קומית זוכה דון צ'ידל על "בית השקרים", זו הפעם השנייה שהוא לוקח את הפרס על התפקיד. 

את הפרס לסרט הזר הטוב ביותר הגישו ארנולד שוורצנגר וסילבסטר סטלון שהתבדחו על האנגלית הגרועה של שניהם. בפרס זכה הסרט "אהבה" האוסטרי של מיכאל הנקה.

 בפרס סרט האנימציה הטוב מכולם, שהוגש על ידי סשה ברון כהן כולל מבטא בריטי והערות סליזיות מצחיקות, זכה הסרט "אמיצה".

לנה דנהם גלובוס הזהב 2013 (צילום: Jason Merritt, GettyImages IL)
לנה דנהם. אנחנו בעדך | צילום: Jason Merritt, GettyImages IL

בפרס השחקנית הטובה ביותר בסדרה קומית, שאליו היו מועמדות בין היתר מנחות הטקס טינה פיי ואיימי פוהלר, זכתה לנה דנהם על תפקידה הנפלא ב"בנות". דנהאם הקדישה את הפרס "לכל מי שהרגיש שאין לו מקום בעולם. הסדרה הזאת נתנה לי מקום". 

ג'ודי פוסטר קיבלה פרס על מפעל חיים, שאותו הגיש לה רוברט דאוני ג'וניור, במהלך נאום קבלת הפרס הפתיעה פוסטר והודיעה שיש לה הכרזה חשובה - "אני רווקה". פוסטר ידועה כבר שנים כלסבית שגם גידלה ילד עם שותפתה לחיים (לשעבר), אמרה -  "אין לי צורך לצאת מהארון, כבר יצאתי מהארון לפני שנים. כיום כל ידוען מצופה לספר על חייו הפרטיים אבל מצטערת, אני לא האני בו בו". לאחר מכן סיפרה כי הא מתכננת "ליצור בצורה שונה", מה שכפי הנראה אומר שהיא פורשת ממשחק ומתמקדת בבימוי. 

ג'ודי פוסטר גלובוס הזהב 2013 (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
פוסטר. כן, אנחנו יודעים | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

בפרס הבמאי הטוב ביותר זכה בן אפלק על הסרט המדובר "ארגו". ההפתעה: הוא לא מועמד בפרס המקביל לאוסקר, מה שבדרך כלל לא קורה. הוא הביס את ספילברג שנחשב למועמד הצפוי לזכייה.

פרס הסדרה הקומית הלך ל"בנות", שספגה אפס זכיות באמי האחרון ועכשיו זוכה לפיצוי מוצדק ומרגש. את הפרס הגישו מגישי הלייט נייט ג'ימי פאלון וג'יי לנו, בצל השמועות שנפוצו לאחרונה כי פאלון הולך לרשת את תפקידו של לנו כמגיש המרכזי של הרשת. 

בפרס השחקן הטוב ביותר בסרט קומי או מיוזיקל זכה יו ג'קמן על "עלובי החיים".

בפרס הסרט הקומי או מוזיקלי הטוב ביותר זכה "עלובי החיים".

בפרס השחקנית הטובה ביותר בסרט דרמטי זכתה ג'סיקה צ'סטיין על "כוננות עם שחר". 

בפרס השחקן הטוב ביותר בסרט דרמה זכהדניאל דיי לואיס על תפקידו ב"לינקולן". 

ובפרס לסרט הדרמה הטוב מכולם זוכה "ארגו", שמצליח להגניב את הפסלון מתחת לאפו של שפילברג ו"לינקולן", הזוכים הצפויים של הטקס. הפתעה גדולה ומשמחת.