נתחיל מהסוף: יאיר נתניהו הוא ילד שההורים שלו הם כל עולמו. הוא דואג להם ומחזיר להם אהבה כמעט כמו שכתוב בתורה, "כבד את אביך את אמך למען יאריכון ימיך". אני מעריכה את הדאגה להורים שלו, אבל אני תוהה אם זו רק אהבה או גם אובססיה מטורפת לכוח ומעמד. איפה עובר הגבול בין אהבה לבין חיבוק דוב מוחץ וכואב?

נתקלתי לראשונה ביאיר נתניהו לפני כשנתיים. הבן של ראש הממשלה החליט שלא מתאימה לו דרך ההתבטאות שלי והחליט לצייץ אודותיי. כדרכי בקודש לא היססתי להגיב ויריתי לעברו בחזרה, כי מי שמכיר אותי יודע טוב מאוד שמי שמאיים עליי בקפצונים אני משיבה אש בטילים. המילים כאבו לו והוא איים לתבוע אותי עם סוללת עורכי דין, כלשונו.

לימים אפילו הסתמסנו פה ושם. לאורך כל ההתכתבות הוא דרש שאתנצל בפני אמא שלו בתכנית הטלוויזיה שלי ושל ברקו בקשת 12, ורק אז הוא יחשוב אם לבוא להתארח באולפן המכובד שלנו. זו לא בושה לבקש סליחה, לטעמי זו מעלה להודות בטעות, אבל ברור שלא הייתה לי סיבה להתנצל ולכן גם לא שמעתם התנצלות.

עכשיו אני שואלת אותך, יאיר, כמה אפשר לשבת מאחורי מקלדת ולטנף ללא הפסקה? מתי בחיים שלך הפשלת שרוולים ויצאת לעבוד, להזיע, להתפרנס ולפרנס, להילחם ולהביא כסף הביתה? איך הפכת את ההצלחות הגדולות של אבא שלך לניהול מדינה בציוצים? איך אבא שלך מאשר לך לדבר בדרך שאתה מדבר? איפה אמא שלך שתיקח אותך לחדר ותבהיר לך מה מותר ומה אסור? איפה כל החינוך שקיבלת במהלך השנים?

אתה יודע מה, בא לך פוליטיקה? בא לך לשנות? לך על זה, תתמודד כמו גבר בקלפי ולא כמו פחדן מאחורי מקלדת. תתמודד, תילחם, תזיע, תעזור, תצא מהמזגן. כי כמו שזה נראה מפה, הנזק שאתה עושה לאבא שלך הוא עצום. אתה מעליב את עצמך, אתה פוגע במשפחה שלך, באמא שלך, באבא שלך ובעתיד שלך.

תגיד, מה תעשה ביום שאבא שלך כבר לא יהיה ראש ממשלה? ממה תתפרנס? מי יעסיק אותך? תעצור, תנשום, קח את עצמך בידיים. יש לך דוגמה נהדרת בבית: אח שלך אבנר. כמה אתם שונים למרות שגדלתם באותו בית.

ואם אתה חושב שהציוצים שלך מזיזים למישהו, אז הגיע הזמן להגיד לך להתקדם. זה לא מעניין יותר. פעם עצבנת אותי, אחר כך הצחקת אותי ועכשיו הגעת למצב שאתה משעמם אותי. אבל בעיקר אני מרחמת עליך. המדינה שלנו נשרפת, אנשים מתפרקים, זוגות מתגרשים, משפחות נקלעות לרגעים קשים, הרפואה קורסת, הכלכלה במצב חמור, ואתה? במה אתה מתעסק? במריבות בטוויטר!

תניח לנו, תן לנו לצאת מהמשבר, שב בשקט!!!

אופירה,

אמא של אמלי, אריאל ואייל.