מבוכה גדולה במדינת ישראל, והפעם לא בגלל תקרית בינלאומית אלא בגלל תקרית אגו גברית בין שלושה גברברים שלא הצליחו לשים את האגו בצד ולבנות ממשלה. מי היה מאמין שנצא לבחירות פעם שלישית בתוך שנה??? מדובר בשערוריה שאין כדוגמתה ועל זה אני מדברת תמיד: דואגים לכסא שלהם ולא למדינת ישראל.

במשך שנה שלמה הילדים שלי שואלים אותי "אמא, מי זכה בבחירות?", "אמא, מי ראש הממשלה?" ואין לי תשובה. תגידו, אתם לא קולטים שיש פה מדינה שצריך לנהל? אתם לא קולטים שתשעה מיליון תושבים תלויים במלחמה על הכיסאות שלכם? לא מפנימים שהאגו שלכם הרס פה שנה שלמה? שנה שלמה של המתנה! מה נסגר???

ביבי, אתה אכזבת העונה. לא האמנתי שתוביל אותנו שוב לבחירות כדי לשמור בציפורניים על הג׳וב שלך, הלם! נאחז בבית בבלפור כאילו זה היה הבית האחרון עליי אדמות. בני גנץ נשאר ממלכתי, סטייל אמריקני, מקבל מנדט ואין לו עם מי להרכיב ממשלה; אביגדור ליברמן מחזיק את כולם בביצים ולא החליט עדיין עם מי הוא הולך עד הסוף, והחרדים? מי שייתן להם יותר תנאים הם ילכו איתו. בינתיים אנחנו האזרחים שבויים בגחמות שלהם, במלחמות שלהם, בתנאים שלהם, בוויכוחים האינסופיים. זה לא יכול לקרות באף מקום בעולם! בשפת כדורגל - זאת שכונה אחת גדולה.

מדביקים פלסטר על חולה כרוני 

בחצי שנה האחרונה הייתי עדה מקרוב לעשרות מקרים של משפחות שלא הצליחו לגמור את החודש, שנקלעו לקשיים כלכלים ללא כתובת באף מוסד ממשלתי. כל המשרדים ב-HOLD וכל השרים ללא יוצא מן הכלל לא יודעים מי נגד מי. אין כאן ניהול מדינה, אין אסטרטגיה, יש טילים לדרום לפי החשק של האויבים מעזה, יש זקנים שקר להם בלילות, יש חולים שזרוקים בבתי חולים, יש ילדים מתחת לקו העוני ויש ילדים שמחכים למשפחה אומנה שתחבק אותם חזק. הרשימה ארוכה ומעליבה אבל הכי מעליב זה המצב אליו נקלעה מדינת ישראל. מדינה עם פוטנציאל להיות אימפריה תקועה במלחמות על כסאות ואגו מכאן ועד אוסטרליה.

ואני רוצה להתעכב על נושא בתי החולים. זעקת הרופאים שהמדינה בוגדת באזרחים שלה היא נכונה ומוצדקת. מתי בפעם האחרונה מישהו מכם ביקר במיון שלא נדע? עומס מטורף! עד שניגשת אחות הנשמה יוצאת, והרופא מגיע אחריה בעיכוב של שעה כי יש לו עוד מאה חולים שממתינים למוצא פיו. מתי הצלחתם לסדר לעצמכם תור ל-MRI? את זה תצליחו לעשות רק אם יש לכם בן דוד או אח של חבר שיכול להקדים לכם תור לעוד שלושה חודשים. תשאלו את ישראל קטורזה, למה הבת שלו הקטנה התעכבה במיון? כי נגמרו המדבקות...  בלי מדבקות אי אפשר לפנות לחולה! גם מדבקות חסרות, גם אחיות, גם רופאים, גם אמצעי רפואה, שלא לדבר על מיטות ומקום לטפל בחולים שהגיעו גמורים לבית החולים.

ותשאלו מתי בפעם האחרונה נפגש נתניהו עם שר הבריאות וביקש ממנו תכנית עבודה מסודרת, מנוהלת, אסטרטגית לעתיד נורמלי (לא מעבר) למערכת הבריאות בישראל? מתי??? אין פה שום תכנית עבודה עתידית, מדביקים פלסטר על חולה כרוני ועוברים ליום הבא. בינתיים הרופאים קורסים, האחיות עובדות על אוטומט, המיטות בבתי החולים לא זוכרות עומס כזה, מנהלי מחלקות לא ישנים בלילות וכולם שם עושים עבודת קודש. תגידו זה אמיתי? ככה נראית מערכת הבריאות שלנו בסוף 2019? ככה לא מתנהלת מדינה מתוקנת! אני לא רוצה לשלוח אתכם למיאמי, אבל שר הבריאות הבא שלנו חייב לבקר בבתי החולים שם לפני שיעשה פה מהפך.

תתביישו לכם, מנהיגי מדינת ישראל. החיים שלנו לא תותים ויש לנו את כל התנאים להוות דוגמא לעולם, אבל במקום לנהל ולהתקדם אתם תוקעים אותנו בשיט שלכם ומבקשים מאיתנו להמשיך להצביע. מה יקרה אם שוב תוצאות הבחירות לא יניבו הקמת ממשלה? מה יקרה אם ביבי ינצח אבל יהיה עסוק בשלושת כתבי האישום שלו? מה יעשה בני גנץ שלועגים לו על חוסר ניסיון בניהול מדינה? עם מי ילך הפעם אביגדור ליברמן? כנסו כבר לחדר אחד ותגמרו את זה!

מליאת הכנסת בהצבעה על התפזרותה לקראת בחירות 2020
הכנסת מצביעה על פיזור | צילום: אוליבייר פיטוסי, פלאש 90

אני שומעת כעס גדול בציבור וחוסר חשק לרוץ שוב לקלפי, אבל אני חייבת להגיד - אם נקלענו למצב הזה, אין לנו ברירה אלא ללכת עד הסוף. אני קוראת מכאן לכולם להצביע ולהשפיע, כי אסור שיחליטו בשבילכם.

לצערי, לא ניתנה לי הנבואה אבל ניתן לי טור אישי פה במאקו לזעוק את זעקתם של כל מי שחושב כמוני, ויש מיליונים כאלה.

לתשומת ליבכם, 120 ח"כים,

אופירה אסייג עצבנית הפעם

אבל לפני הכל אופירה, אמא של אמלי אריאל ואייל.