העם הימני אמר את דברו. ביבי חוזר לשלטון, שרה חוזרת לכותרות, עם ישראל הצביע בהמוניו וזה מה יש. מי שהצביע - הצליח להשפיע, ומי שלא? שיבוא בתלונות רק לעצמו.

הבחירות האלה היו אחרות. אחוז מטורף של מצביעים, שהחליטו לשים קץ לסבבי בחירות שגבו מתקציב המדינה מיליארדים שנזרקו לפח במקום לחלק אותם לנזקקים. במהלך יום הבחירות, רוב הפרשנים פתחו את המהדורות בדיווחים על אחוז הצבעה גבוה והתרגשו מהנתון, ואני שאלתי: מאיפה כל הנוהרים לקלפיות? ביום רביעי בבוקר הבנתי.

הדמוגרפיה ניצחה את הבחירות, נקודה. אומנם איתמר בן גביר הוא המנצח הגדול לשנת 2022, אבל המפלגות הדתיות והחרדיות הכריעו את הניצחון של הימין בזכות הדמוגרפיה. כל קול קובע, וגם ניצחון בקול אחד הוא ניצחון, אבל הניצחון של המפלגות הדתיות הוא עצום ומשמעותי ביותר! "פרו ורבו ומלאו את הארץ" עבד חזק בבחירות 2022 ומי שלא מבין את הנתון הדמוגרפי הזה קם הבוקר למציאות חדשה ויקום בעוד 4 שנים למציאות עוד יותר חדה.

View this post on Instagram

A post shared by Ofira Asayag (@ofiraasayag)

אז פרחים למנצחים וקוצים למפסידים. אני מצפה מנתניהו שהקדנציה הזאת תהיה שונה, משכילה, אחראית, מחברת, לא מפלגת וחלאס עם ההפחדות. תנסה בגילך המופלג לשמש דוגמה ולהיות ראש הממשלה של כולם, כי אני מכירה כמה משפחות שכבר עוזבות את הארץ בגללך.

נכון, העם הצביע

נכון, העם מפולג

נכון, רוב העם ימני 

אבל היי, יש פה עוד תושבים! וכולנו גרים בארץ ישראל וכולנו רוצים לחיות פה בחיוך ובשלווה, ונקווה שאתה תפתור את הבעיות שנותרו פתוחות. כי יש מלא ואתה הבטחת! 

תדאג לקשישים אל תשכח את הרעבים, אל תפגע בקהילה הגאה!! תשחרר אותנו מכפייה דתית, וחשוב מאוד להעצים את הנשים. 

ומילה למפסידים:

איילת שקד, הפסדת ביושר

אלי אבידר, תחזור לבורסה

ירון זליכה, נו זה לא ממש עובד לך

הדר מוכתר, את עוד תהיי בפוליטיקה

מרב מיכאלי, טעית בגדול

זהבה גלאון, תנסי פעם אחרת

יאיר לפיד, על טעויות משלמים

בני גנץ, אתה באמת איש זהב

אופירה,
אמא של אמילי, אריאל ואייל