תגידו, מה נסגר עם הילדים שלנו? מי יציל אותם???

אני מסתכלת על מאות אלפי ילדים שנותרו בבית ואומרת לעצמי, איך זה יכול להיות? הילדים, הילדות, הנערים והנערות יושבים בבית מתוסכלים במשך חודשים ארוכים, תקועים מול המחשב עם האייפונים ביד, מנותקים מכל החברים.

אמלי מוטטה אותי לגמרי כשאמרה: "אמא, אנחנו כבר תשעה חודשים בבידוד, לא נפגשות עם חברות, לא מחליפות חוויות, לא מתחבקות. נראה לי שהילדות שלך בדימונה הייתה יותר כיפית ממה שאנחנו עוברים היום". האמת? אמלי צודקת. לא היו לנו מחשבים ואייפונים אבל היינו מאושרים עם חיוך ענק ומלא חברים וחברות.

יכול להיות שבזמן שאתם קוראים את הטור שלי, יפה בן דוד התותחית דואגת שהמורים יקבלו את הילדים שלנו כבר ביום ראשון. לי זה מרגיש מאוחר מדי. בושה לשר החינוך יואב גלנט, בושה לממשלת הקורונה שהיא הכל חוץ מממשלה שדואגת לתושביה. הנזק העצום שנגרם לילדים שלנו ילווה אותם שנים רבות ואנחנו עוד נכה על חטא שישבנו בשקט ולא הקמנו קול זעקה.

מחאה על סגירת בתי הספר (צילום: פרטי)
לא מזיז ליושבים בכנסת ישראל. מחאה בבית ספר | צילום: פרטי

מדי פעם אני מקבלת הודעות: "מפגינים בכיכר רבין", "תנועות הנוער מתאגדות להפגנה בזום", "חברות מפגינות מול רחבת בית הספר". אבל זה זעיר, זה קטן, לצערי זה לא מזיז ליושבים בכנסת ישראל.

איך יכול להיות שיואב גלנט טורח להיפרד מדונלד טראמפ ולהגיד מברוק לביידן וסגניתו, אבל לזעוק למציאת פתרון לילדים שלנו אין לו זמן??? חשבתי שאיש צבא רציני כמוהו יביא מנהיגות של קפטן אמיתי וימצא פתרון הולם לילדים שלנו שמטפסים על הקירות, שאיבדו חברים, חוויות, ימים, לילות, צחוקים, חיבוקים, רגעים שלא יחזרו.

תתביישו לכם ממשלת קורונה, רבים על הכסא שלכם בלי יכולת מינימלית לחשוב על דור העתיד. מי מקבל פה החלטות? מי גאון הדור שמשתנה כמו זיקית? איזו דוגמה אתם מהווים לילדים שלנו? תקבלו החלטה מי מחליט מה! ההתנהלות שלכם פשוט היא בדיחה גרועה.

View this post on Instagram

Love is love

A post shared by Ofira Asayag (@ofiraasayag) on

בזמן ששר החינוך ישן בעמידה - כן, אין לי הגדרה אחרת הוא פשוט מרדים אותי כשהוא מדבר ובעיקר הרדים את הילדים שלנו מאז שהוא נכנס לתפקיד - אני שומעת את המורות של אמלי בזום ואני אומרת לכם, איזה מזל שיש לנו כאלה מורות ומורים! הדבר הכי שפוי וכיפי בתקופה הכבדה הזאת.

חנוכה בפתח, אולי יבוא איזה נס לילדים שלנו שמישהו במשרד החינוך, בממשלת ישראל, בכנסת ישראל יחשוב גם עליהם.

ותגידו, סגר חנוכה זה כדי לשמור עלינו או על מישהו אחר? והמבין חייב להבין.

אופירה אסייג,

אמא של אמלי, אריאל ואייל.