הקיץ הזה נלבש קורונה ונעבור עוד חודשיים עם אפס חופשות והרבה זמן משפחה ובית. נשבעת באלוהים שחשבתי מה אמא שלי סוזי אסייג ז"ל הייתה עושה איתנו כל קיץ. מה??? אמא אחת, שישה ילדים, אבא מאושפז מהיום שאני זוכרת את עצמי ועד שהוא נפטר. אין חוגים, אין קייטנות, אין בריכה ואין ים בדימונה. מתאריך ה-30.6 עד ה-30.8 העסקנו את עצמנו על הברזלים ובמרכז השכונתי. ויודעים מה? חיכינו לחופש הגדול בכיליון עיניים, כאילו החזקנו ביד מינימום כרטיס טיסה לניו יורק. אני מעריצה את האמהות שלנו, שהיו צריכות לעבוד קשה פי מאה מאיתנו עם אפס אפשרויות.

מי שמכיר אותי יודע שכל קיץ בשלב כזה אני כבר בחוץ לארץ עם הילדים בטיול מטורף מסביב לעולם. גילי המדריך, אני צוות הווי אוכל ובידור, הילדים צוברים חוויות ולומדים על תרבויות אחרות והזמן עובר בכיף. יום אחד שאלה אותי חברה טובה שלי דנה: "תגידי, איך את טסה עם הילדים עד סוף העולם? את לא משתגעת?". בשנייה עניתי לה: "אני טסה? הטייס טס והמטוס סוחב".

באחת הטיסות שלנו למיאמי ירדתי מהמטוס אחרי 10 שעות עם קטשופ על החולצה, במבה על השיער ורק נעל אחת. אייל הקטן השתולל קצת והבנתי אותו. אמרתי לו באוזן "ממש עוד מעט נוחתים" והוא בתמורה ליטף לי את השיער עם שאריות במבה שלא יצאו לי גם אחרי החפיפה המיוחלת בבית המלון. בירידה מהמטוס ניגשה אלי אישה ואמרה לי: "מעולם לא ראיתי אמא עם כל כך הרבה סבלנות. תלמדי אותי". אמרתי לה: "תנשמי... בסוף המטוס נוחת ביעד ואני לא רוצה שיהיו להם טיסות מבאסות אז אני מכילה. בסוף הם יגדלו וילמדו להתאפק". גבירותיי ורבותיי, הכל תלוי בגישה! קחו קליל את הסיטואציה, יעבור קליל.

View this post on Instagram

גמר המאסטרס חוויה מטורפת לגורים שלנו #Shanghai

A post shared by Ofira Asayag (@ofiraasayag) on

אז איך נעביר את החופש הגדול עם מגפת הקורונה שמתעקשת להישאר פה? לא באמריקה, לא במקסיקו, לא בהוואי ואפילו לא במיקונוס! בישראל!!! נשאר פה, נעביר זמן איכות עם הילדים כפי שהעברנו בחגים האחרונים ונשים מסיכה כשנצא לסופרמרקט. ועכשיו מילה לממשלה: תתביישו לכם! אנשים מנסים לסגור את החודש ואתם מתעסקים במיסים שלכם, בכסא שלכם, באאודי של בני גנץ, בשיפוצים של בלפור, בויכוחים על סגני שרים ותקציבי משרדים. אני צופה בכם ולא מאמינה כמה אטימות! עסקים קורסים, משפחות נופלות, אנשים בלי כסף לגמור את החודש. פרצופה של המדינה! הייתי שמה מסיכה ענקית על כל כנסת ישראל כי עדיף לא לראות ולא לשמוע אתכם.

חופש רגוע אמהות ואבות. תזכרו, כל יום יותר קל מאתמול. כמו שהטיסות בסוף מגיעות ליעדן גם החופש הגדול עובר. תחשבו קשה יהיה קשה, תחשבו קל יהיה כיף.

אופירה,

אמא של אמלי, אריאל ואייל.