תירס סקסואל (צילום: אוהד רומנו)
טל טירנגל ויורן דוידי, תירס סקסואל | צילום: אוהד רומנו
שלושה דברים טובים קרו בקיץ האחרון: לא פרצה מלחמה (בינתיים), אייל שני הכניס גלידה לפיתה (לא בטוח שזה טוב, אבל נניח) ו"מה שקורה באילת VIP". התכנית שעלתה בתחילת יולי והתהדרה בליהוקים שנעו בין "למה שוב הם" לבין "מי אלה לעזאזל", התגלתה כממתק טלוויזיה אמיתי. אמנם המשתתפים לא ממש התחרו ביניהם ולכולם הייתה מטרה משותפת, אבל נדמה שאם בכל זאת צריך להכתיר מנצחים לתכנית מדובר ללא ספק בעוז מורג ושי להב, שלא נכנעו לתחנוניה של אביבית ושללו ממנה את התפקיד הראשי. וברצינות, הצמד תירס סקסואל הם ההפתעה הגדולה והמרעננת שיצאה מאילת. טל טירנגל ויורן דוידי, כוכבי רשת שקטעי הווידאו שלהם ביוטיוב צברו מאות אלפי צפיות, הצליחו לעשות את המעבר מהאינטרנט לטלוויזיה בהצלחה, והביאו את הקסם והחן שלהם לתכנית.

המעבר הזה לא מובן מאליו עבור טירנגל (27) ודוידי (32), שהכירו לפני ארבע שנים בסדנת קומיקאים של דומינו גרוס. הצמד שצבר קהל מעריצים גדול ואף הגיח למספר הופעות בטלוויזיה ("קאמבק", "מצב כפית"), לא הצליח לתרגם את הומור הנונסנס וההצלחה הגדולה ברשת למשהו שאפשר להתפרנס ממנו.

מתחילים קריאה ראשונה של המחזמר (תמונת AVI: mako)
בכלל לא רצו לעשות את זה בהתחלה | תמונת AVI: mako

איך הגעתם לתכנית?
טל: "קיבלתי טלפון מערוץ 24 והתגובה הראשונית שלי הייתה שאני לא רוצה לעשות את זה. אחרי שהלכנו לכמה פגישות עם ההפקה, שבהן חזרנו ואמרנו שזה לא מעניין אותנו, איתי שגב התקשר ודיבר אתנו והבנו שהוא מאד מבין את הראש שלנו ויודע מה יהיה המקום שלנו בתכנית. לא רצינו לבוא בקטע של להתמודד ולעשות משהו שהוא לא אנחנו".

יורן: "לפני שנכנסנו לדבר הזה לא היה לנו מושג איך זה באמת ייראה, אבל בזמן הצילומים היינו מאד מודעים לעצמנו ולמה אנחנו אומרים. ידענו איך אנחנו הולכים לצאת ומה אנחנו רוצים להגיד בתכנית וגם ידענו שזה יהיה מגניב".

אבל בכל זאת, זו תכנית ריאליטי שמייצגת אולי את הדבר שהכי רחוק ממה שאתם מייצגים בשירים ובמערכונים שלכם
יורן: "קודם כל זו הייתה עבודה. לא ממש עבדנו באותה תקופה, עשינו פה ושם הופעות  אבל אנחנו כן חושבים שערוץ 24 זה מקום מאוד מגניב לעבוד בו, ורצינו לעשות דברים עם אנשים בערוץ. מבחינתי זו הייתה אחלה עבודה כי היינו פשוט אנחנו ולא דרשו מאתנו להיות מישהו אחר".

טל: "אני הלכתי כשראיתי שיורן נלהב מהעניין ולא רציתי לאכזב אותו, והיה לי נחמד לחזור ולעבוד איתו באופן אינטנסיבי. זה היה כמו ירח דבש. כשהתחלנו לצלם וראיתי שלא אומרים לנו מה להגיד ומה לעשות ודי זורמים אתנו כשאנחנו לא רוצים לעשות משהו, הבנתי שהולך להיות מגניב".

איזה תגובות קיבלתם מהסביבה הקרובה שלכם לפני שהלכתם לתכנית?

יורן: "הייתה הרמת גבה של אנשים ששמעו שאנחנו הולכים לריאליטי, אבל אמרנו להם: "תשמעו, זה הולך להיות משהו אחר לגמרי. תצטרכו לחכות ולראות כדי להבין".

טל: "התכנית באמת פרצה דרך בעולם הריאליטי. לא היו דמויות כמונו, לא הייתה תכנית שמודעת לעצמה ברמה כזאת לפני כן. אבל עדיין אתה צריך לעשות חרא כדי לקבל יחס. עשינו עוד מיליון דברים לפני זה ואפילו היה לנו פיק קטן בתקשורת, אבל ברגעים שבהם אתה באמת עושה את האמנות שלך זה לא מעניין אף אחד. זה גורם לך לתהות לגבי כל התחום הזה".

ליהיא גרינר ותירס סקסואל (צילום: צ'ינו פפראצי)
התחברו עם כולם | צילום: צ'ינו פפראצי

"מה שקורה באילת" לא היה הריאליטי הראשון שהציע לצמד לקחו בו חלק, אבל הם סירבו פעם אחר פעם. החשש העיקרי נבע מהתווית של "השמנים המצחיקים", אבל זה הופרח כבר בפרק הראשון של התכנית כשההפקה החליטה להציב אותם כפרשני הבית: אלה שאמנם משתתפים במשימות ומהווים חלק מ"הנבחרת", אבל מחזיקים בדעות מאד ברורות לגבי המשימות, המשתתפים וההפקה עצמה.

איך היה החיבור לשאר המשתתפים?
טל: "היה על הכיפאק. הם כולם חיים בסרט ומוגזמים בטירוף, וזה רק הראה לי כמה יורן ואני לא קשורים לעולם הזה. אבל הם באמת אחלה אנשים".

הכרתם את המשתתפים לפני זה?
יורן: "את ליהיא ואביבית הכרנו מהכותרות, אבל אנחנו לא רואים "האח הגדול" ודברים כאלה".
טל: "כשהייתי צעיר הייתי מת על פישי".

היה נראה שמקצינים את הדמות שלו בעריכה כדי לייצר קומיות
טל: "הוא היה הרבה יותר קיצוני מזה. בתור צופה אתה מקבל את הסינון, אתה מקבל חפירה של דקה ואומר: 'וואו, הוא חופר'. היה את הקטע עם עינת שרוף, שבהתחלה רואים אותו מסרב לדבר ואומר 'אתם חושבים שאני חופר'. מה בן אדם רגיל היה עושה? נותן תשובה לעניין וממשיך הלאה. אבל פישי דיבר משהו כמו שעה וחצי רצוף, ושר באמצע".

יורן: "ואז חזר לדבר,  וצעק עלינו, והטיף..."

טל: "זה קטע איתו כי הוא אמור להיות הראפר הקשוח. אבל הוא מותק של בן-אדם, הכוונות שלו באות מהמקום הכי טוב בעולם".

יורן: "הייתה לי שיחה איתו ואמרתי לו שאני וטל יודעים שאנחנו באים לתכנית פח זבל ושאנחנו לא באים לשנות את העולם, והוא מבחינתו ניסה לגרום לשינוי. הוא חשב שאם הוא ייכנס לתכנית הזו, כל מדינת ישראל תשתנה ב-180 מעלות. אני מסכים איתו שיש המון בעיות במדינה, אבל אני יודע שאי אפשר לשנות אותן מתוך תכנית שלולית בערוץ 24".

טל: "הוא אומר דברי טעם, אבל יותר מדי מהם".

היה לכם רגע ששאלתם את עצמכם למה אנחנו צריכים את זה?
טל: "כל הזמן, אבל את כל הדרמות שלי עשיתי מאחורי המצלמה".

יורן: "אני עשיתי אחת מבוימת".

טל: "הם כל הזמן ניסו לדחוף לי שטויות במחזמר, אבל זה היה כל כך מביך וכל דבר שהם רצו שאגיד רק הביך אותי עוד יותר. היה איזה קטע שאמרתי להפקה שאני רוצה ללכת, לא בא לי יותר. מן הסתם לא הייתי הולך, אבל בסופו של דבר זה גרם לזה שעשיתי מה שרציתי במחזמר. דייב שאפל אמר פעם 'אל תתפשר ואל תעשה מה שאומרים לך. תעשה מה שבאמת בא לך'. אני מאמין שצריך לחיות ככה. לא משנה כמה לחץ מפעילים עליך".

מה שקורה באילת (יח``צ: אוהד רומנו)
לא מוזמנים להשקות. חבל | יח``צ: אוהד רומנו

הרגיז אתכם שמתייחסים אליכם בתור "התירסים"?
יורן:  "זה קטע הזוי. בשיחות שהיו לי עם ליהיא היא אמרה לנו שההפקה פנתה לכל המתמודדים לפני שנכנסנו, וביקשה מהם לא לקרוא לנו טל ויורן כי אנחנו מעדיפים להיות 'התירסים'. אמרתי לה: 'מה פתאום? אנחנו לא רוצים שיקראו לנו התירסים, כל אחד מאתנו הוא בן אדם בפני עצמו'"

טל: "אנחנו אנשים שונים וכל אחד פונה למקום אחר. אמנם אנחנו עובדים ביחד ויש כימיה מעולה והכל מגניב, אבל זה לא אומר שכל אחד לא יכול לעשות מה שהוא רוצה".

ההצלחה של טירנגל ודוידי בתכנית הביאה אתה שורה של פניות מהפקות טלוויזיה נוספות, אבל נראה שהשניים מתעקשים להישאר נאמנים לדרכם בארבע השנים האחרונות ולא למכור את נשמתם עבור דקות מסך נוספות. מצד שני, נראה שגם בתעשיית הבידור עדיין לא לגמרי יודעים איך לעכל כוכבי ריאליטי עם מודעות עצמית.

אתם הולכים להשקות? מתערבבים?
יורן: "לא מזמינים אותנו"

טל: "אני הייתי כבר בשתי השקות, והזמינו אותי לעוד כמה"

יורן: "אתה מבין, הוא לא מעביר את זה הלאה"

טל: "כי לא רציתי לבוא... ודווקא כל פעם אמרתי להם להתקשר אליך"

יורן: "הם לא התקשרו"

טל: "אז כנראה אותך הם שונאים"

יורן: "יצא לי בערך פעמיים ללכת לכל מיני דברים. הזמינו אותי לפני כמה ימים ללכת לחמי יואב, אבל זה רחוק וכדי להגיע אני צריך לתפוס טרמפ עם ג'ניפר סנוקל, ולא בא לי לנסוע שעה הלוך ושעה חזור כדי להשתכשך במי ביצה".

רוצים להעביר מסר ליחצ"נים?
יורן: "כל היחצ"נים באזור המרכז, תזמינו אותנו לאירועים. אין לנו קהל מי יודע מה כדי למתג את המוצר שלכם, אבל יהיה כיף"

מה השתנה אצלכם מאז שהתכנית עלתה?
טל: "השמנו קצת"

יש מעריצות? קשה לכם ללכת ברחוב?
טל: "קשה ללכת בכללי"

יורן: "אותי קצת יותר מזהים בגלל השיער. היה מקרה שהלכתי עם בן הזוג שלי לראות סרט זומבים. הסרט נגמר בחצות, יצאנו חזרה הביתה ובאמצע הרחוב הייתה קבוצה של בני נוער. ברגע שהם זיהו אותנו זה היה ממש כמו בסרט שראינו: הם התנפלו עלינו והתחילו למשוך לי בחולצה, לתפוס לי בשיער, סחבו אותי לתמונות. יש את המקרים שזה נורא קיצוני, אבל זה גם כיף שאנשים אומרים שהצחקנו אותם".

טל: "אותי מזהים פחות, יש מעריצות אבל יש לי חברה כרגע אז זה לא עוזר יותר מדי. מזהים אותי גם הרבה מבוגרים שצועקים לי 'אילת, אילת'. מבוגרים לא מבינים את אשליית העריכה, הם כל פעם מופתעים לראות שאני בת"א ולא באילת".

יש שמועה, שאתם עומדים מאחורי הפרידה של יודה ונינט, בניסיון להפוך לזוג מספר 1 בביצה?
יורן: "אני הכרתי את נינט כשהייתי בצבא והיא גרה בקריית גת, הייתי עובר שם בדרך לבסיס. זה היה בתקופה שהייתי איש הסוד שלה. היינו יושבים לפעמים על בורשט בפראג הקטנה ומשוחחים על כל המצב עם יודה. יודה הוא כמו אישה: רוצה חתונה, ילדים, משפחה. נינט היא כמו ילדה, היא המציאה את עצמה מחדש ורוצה להשתולל ולשמוח. אני מפרגן לה לגמרי. הילדה בת 16 תן לה ליהנות קצת".

טל: "באנו ליודה ואמרנו לו 'נינט לכלכה עליך" ואמרנו לנינט "יודה לכלך עלייך'. היא התעצבנה והיא תובעת את יודה על שלוש מאות אלף שקל. אני מאוד אשמח אם לא נצחק עליהם".

 בואו לפייס שלנו