מה אם היו אומרים לכם שאישה שאתם מכירים מוחזקת כבת ערובה ללא שליטה על כספה ועל פעולותיה היומיומיות? שבכל פעם שהיא רוצה לצאת מהבית, לקנות כוס קפה או לעשות מניקור, היא צריכה אישור בכתב מאביה ומעורך דין? שכל קשר שלה עם העולם החיצון מנוטר, שאסור לה לנהוג ברכב, שאין לה כתובת מייל וכרגע גם לא סלולרי? שאין לה שום חלק בקבלת ההחלטות לגבי חייה האישיים והמקצועיים, שהיא מחויבת לקחת תרופות פסיכיאטריות כבר שנים, ואם היא מחליטה להפסיק - מאשפזים אותה בכפייה בבית חולים פסיכיאטרי או מאיימים עליה בניתוק קשר עם ילדיה? ומה אם היו מספרים לכם שזה לא קורה באיראן אלא בארה"ב, ושלא מדובר בקטינה או באדם בעל מוגבלות מנטלית אלא באישה בת כמעט 40 שהונה מוערך במאות מיליוני דולרים, ושאם התמזל מזלכם, צרחתם את השירים שלה לפני שנתיים בפארק הירקון ולא האמנתם שאתם רואים אותה בלייב?

בריטני ספירס למגזין (צילום: GettyImages-Ethan Miller)
נולדה מחדש, המציאה מחדש את העיר. בריטני בווגאס | צילום: GettyImages-Ethan Miller

הקונספירציה המופרעת, המורכבת והשנויה במחלוקת שאופפת כרגע את בריטני ספירס היא אחד הסיפורים המדהימים והמסובכים של תרבות הפופ בעשור האחרון. הוא כולל משפחה נצלנית לכאורה, המון כסף, מעריצים משוגעים ותנועת מחאה חדשה שמוקדשת כולה לזכויותיה של אזרחית אחת בלבד.

אה, וגם כוכבת פופ אחת. כנראה שהיא לא לגמרי איתנו ושאף אחד לא יודע באמת מה מצבה, אבל כולם רוצים עוד חתיכה ממנה.

לאבא שלי יש מסמך

הסיטואציה הייחודית שבה נמצאת בריטני ספירס היא לא לגמרי קונספירציה; חלקים גדולים ממנה הם עובדות ידועות. אבל ראו הוזהרתם, מדובר בעומס פרטים משוגע ובטיימליין בלתי אפשרי שהולך עשור אחורה. עדיף להישאר מרוכזים.

את ההתפלפות של 2007 אתם בטח זוכרים. בריט, בסחרחרה של סמים, אלכוהול, דיכאון ואשפוזים פסיכיאטריים, התגרשה מקווין פדרליין, פיטרה את האנשים סביבה, גילחה את שיערה, תקפה צלמי פפראצי עם מטרייה. תקופה טראגית שכל פרט ממנה תועד במדורי הרכילות והחלק הכי קשה בה, עבור בריטני, היה אובדן המשמורת על ילדיה שון וג'יידן, אז עוד פעוטות בני פחות משלוש.

כשבריטני החלה טיפול נגד דיכאון ומאבק על הסדרי ראייה הגיע אביה, ג'יימי, עם הצעה נדיבה – הדרך לראות את הילדים תתקצר בעזרת אפוטרופסות זמנית, עד שתעמוד שוב על הרגליים. מה זה אומר בעצם? בארה"ב (וגם בישראל), הורים הם אפוטרופוסים של ילדיהם עד גיל 18. לאחר מכן, רוב האנשים חופשיים לנהל את חייהם בעצמם. אפוטרופסות על אדם בגיר היא מצב שבו גורם חיצוני כלשהו ממונה על כל ענייניו של אדם אחר, שהוכרז לא כשיר מסיבות שונות (למשל אובדן צלילות או מוגבלות נפשית או פיזית שהוחלטו כי אינם מאפשרים לו משפטית לנהל את כספו או לקבל החלטות לגבי חייו). אפוטרופסות, או בעברית נאמנות, נועדה עקרונית לסייע למי שזקוק לכך - אבל היא גם מצב של תלות משמעותית. לכן יש בה פתח לניצול כלכלי, להתעללות ולכל הדברים שיכולים לנבוע משליטה על חייו של אדם אחר.

בריטני ספירס למגזין (צילום: GettyImages-J. Merritt)
המעריצים טוענים שאבא "הביא לה אותו כדי לשמח אותה". ספירס ואסגרי | צילום: GettyImages-J. Merritt

בריטני הסכימה לאפוטרופסות הזמנית שנדמתה בתחילה כהחלטה נכונה. היא התאפסה על חייה, על הקריירה שלה. ההתאוששות שלה הייתה מדהימה והיא גם קיבלה זכות ביקור אצל ילדיה שלוש פעמים בשבוע, תחת פיקוח. כיום הם בחזקה משותפת, אמנם לא משפטית - המשמורת עליהם עדיין שייכת לקווין פדרליין והיא משלמת לו מזונות עצומים וגם את כל הוצאותיהם - אבל מעשית, שון וג'יידן מבלים מחצית מזמנם אצל אמא.

בסוף שנת 2008 נדמה היה שבריטני מתאוששת ואפשר אולי להסיר את האפוטרופסות, אבל לאור התמוטטות העבר שלה, חברת הביטוח שמטפלת בענייניה הסכימה לבטח אותה בסיבוב הופעות בעולם רק אם תישאר תחת פיקוח. מאז ועד היום נמצאת בריטני - כוכבת פופ עצומה ורווחית - במעמד משפטי של חוסה.

בית המשפט בקליפורניה יכול למנות שני סוגי אפוטרופסות – האחת פיזית ומנטלית, השנייה כלכלית. בריטני נמצאת תחת שתיהן. זה אומר שאין לה שליטה על אף אספקט בחייה – כלכלי, אישי, רומנטי, יומיומי. היא נכנסת לחנות וקונה בקבוק מים מינרליים? אבא שלה מקבל על זה הודעה. היא רוצה לצאת עם מישהו? גם הוא צריך לקבל אישור מאבא ומעורך הדין שלו. החבר הנוכחי שלה, סם אסגרי החתיך מאוד והצעיר ממנה ב-13 שנה, הוא אחד שעבר את כל האישורים. לטענת המעריצים, אביה "הביא לה אותו כדי לשמח אותה"; לטענת המכחישים, הם פשוט התאהבו בצילומי קליפ.

אישה בורחת מבשורה

עד כאן העובדות, או לכל הפחות הרכילות הסבירה. מכאן מתחילה הקונספירציה שהובילה להקמת תנועה בשם Free Britney שבמרכזה השערה אחת: בריטני לא רוצה לחיות ככה. כלומר, אף אחד לא רוצה לחיות ככה, אבל במיוחד לא בריטני, והיא גם לא צריכה. היא כשירה נפשית והיא מנסה להשתחרר מהאפוטרופסות כבר שנים, אבל לא נותנים לה. היא ניסתה כבר פעמים רבות להשתחרר, או לפחות לקבל באמצעים משפטיים, אבל אלה מטורפדים בכל פעם מחדש מהסיבה הפשוטה שהיא מכונת הכסף של אבא ג'יימי ושל גורמים רבים סביבה. האינטרס שלהם הוא להחזיק אותה כלואה, כנועה, צייתנית ונטולת שליטה והם עושים זאת בעזרת חוקי האפוטרופסות, תרופות פסיכיאטריות והאיום החוזר והגדול מכולם - שלילת הסדרי הראייה עם ילדיה.

בריטני ספירס למגזין (צילום: GettyImages-James Devaney)
אצלנו בראש היא עדיין ילדה. בתחילת הקריירה | צילום: GettyImages-James Devaney

כל עוד היא מכניסה כל כך הרבה כסף, אין לאבא ספירס תמריץ גדול לסיים את האפוטרופסות. בריטני לכאורה מקבלת את המצב, אבל גם לפני הסערה הנוכחית היו לא מעט סימנים לכך שהיא מאוד מתוסכלת. "אני חושבת שאני נשלטת מדי", אמרה בראיון ל-MTV כבר ב-2008. "אין התרגשות, אין יותר תשוקה", הוסיפה, "אפילו כשאתה הולך לכלא, אתה יודע שזה לזמן מסוים ובסוף תשתחרר. הסיטואציה שלי היא בלתי נגמרת". לאחר הריאיון הזה, לפני למעלה מעשור, צף בראשונה הצירוף free Britney"" בבלוג מעריצים שדעך מאז. הסיבוב הנוכחי של המחאה הוא למעשה השני.

ב-2013 הכריזה בריטני על מופע בווגאס בשם "פיס אוף מי", מהלך שזכה להרמת גבה מסוימת כי וגאס נחשבה בעבר למקום שכוכב בשיא הקריירה שלו לעולם לא יופיע בו. כלומר, טום ג'ונס יופיע בווגאס; בריטני לא. אבל המופע היה הצלחה כל כך גדולה שכוכבים כמו מריה קארי הגיעו לווגאס בעקבותיה, ואילו בריטני עצמה תקתקה במשך חמש שנים את המופע, שהיה תמיד סולד אאוט. ב-2018 עשתה בריטני עם "פיס אוף מי" סיבוב באסיה, באירופה ובארה"ב, בהצלחה עצומה שכללה גם את ישראל בקיץ שעבר.

שלושה ימים לפני סיום הסיבוב הכריזה בריטני על הופעת וגאס חדשה בשם האירוני Domination, שליטה, הדבר העיקרי שאין לה בחייה. היא החלה בחזרות, אבל חודשיים לאחר ההכרזה הודיעה על ביטול המופע מתוך רצון להתרכז בבריאותו של אביה: 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 

I don’t even know where to start with this, because this is so tough for me to say. I will not be performing my new show Domination. I’ve been looking forward to this show and seeing all of you this year, so doing this breaks my heart. However, it’s important to always put your family first… and that’s the decision I had to make. A couple of months ago, my father was hospitalized and almost died. We’re all so grateful that he came out of it alive, but he still has a long road ahead of him. I had to make the difficult decision to put my full focus and energy on my family at this time. I hope you all can understand. More information on ticket refunds is available on britneyspears.com. I appreciate your prayers and support for my family during this time. Thank you, and love you all… always.

A post shared by Britney Spears (@britneyspears) on

ימים לאחר הביטול נצפו בריטני וסם אסגרי בצילומי פפראצי, אוכלים המבורגר ברכב שבו היא נוהגת. כזכור, לפי חוקי האפוטרופסות אסור לה לנהוג. לאחר מכן בריטני נעלמה: לא צולמה על ידי פפראצי והפסיקה באופן חריג עבורה להעלות תמונות לאינסטגרם. חודשיים לאחר מכן, באפריל, חלה התפתחות: אנדרו וולט, עורך הדין שניהל את האפוטרופסות שלה במשותף עם אביה, החליט לעזוב בתזמון משונה – ארבעה חודשים לאחר שקיבל העלאת שכר של חצי מיליון דולר לשנה. וולט גם השאיר אחריו הודעה מסתורית: "פגיעה משמעותית, בלתי הפיכה וסכנה מיידית נגרמת לחוסה תחת המשמורת ולעזבונו, אם ההקלה המבוקשת כאן לא תינתן על בסיס צד אחד". כלומר – מישהו ביקש הקלה בתנאי האפוטרופסות, ההקלה לא ניתנה, וולט הרגיש שהוא חייב להתפטר. כמה גרוע צריך המצב להיות כדי שעורך דין יגיע למסקנה שהוא חייב לעזוב משיקולי מצפון?

רק לפני חודשיים, ב-3.4, בריטני שברה את דממת האינסטה שלה והעלתה תמונה: "כל אחד צריך לקחת קצת זמן לעצמו :)". מאוחר יותר באותו היום דיווח אתר הרכילותTMZ  שבריטני אשפזה את עצמה בבית חולים פסיכיאטרי. היא שהתה בו עד סוף אפריל. הטיימליין הזה הוא הרשמי, אבל לפי הטיימליין הלא רשמי – ושוב, הלא מאושר והקונספירטיבי - היא הייתה מאושפזת הרבה יותר זמן, ובכפייה.

בריטני ספירס למגזין (צילום: GettyImages-New York Daily News Archive)
את זה כולם זוכרים. בריטני, 2007 | צילום: GettyImages-New York Daily News Archive

הדברים שהציתו את חשדם של המעריצים היו שתיקת האינסטגרם הארוכה והלא אופיינית של בריטני, המסר ש"כל אחד צריך לקחת קצת זמן לעצמו :)" ובמיוחד הסמיילי בסוף. בריטני, יודעים מעריציה, היא חולת אימוג'י. אין מצב שהייתה מעלה סמיילי רגיל ולא אימוג'י, זאת לא היא. אבל סביר להניח שזה לא משכנע מספיק לדעתכם, אז הנה הסיבה העיקרית לדאגה לבריטני: "Britney's Gram", אחד הפודקאסטים המוקדשים לה (כן, זה דבר שקורה) עוקב אחרי האינסטגרם שלה. הוא שייך לשתי מעריצות שרופות, קומיקאיות בשם טס בארקר וברברה גריי, שלפני חמישה שבועות העלו "פרק חירום" בן שעה בעקבות הודעה קולית ממקור אנונימי. ההודעה, שהושמעה בפודקאסט ושלטענתן המקור שלה אומת, הייתה מעורך דין שעובד בחברה המנהלת את המשמורת של בריטני. הוא טען שהיחס אליה אינו הוגן בלשון המעטה, שהיא מאושפזת בכלל מינואר ולא מאפריל, ושהאשפוז הוא תוצאה של עימות בינה לבין אביה. בריטני, טען המקור, החליטה שהיא מפסיקה לקחת תרופות. אביה סרב, היא התעקשה, ולבסוף ביטל אביה את המופע שלה בווגאס ואשפז אותה בכפייה. עורך הדין אמר שהוא ועמיתיו, שהיו מיודעים בנושא, הרגישו חוסר נוחות רב. שלמעשה יש כאן אפוטרופסות שמעורבים בה אינטרסים כלכליים וניצול.

על פניו יש כאן מלכוד מושלם – בריטני לא יכולה לצאת מהאפוטרופסות כי היא לא יכולה לקבל החלטות עבור עצמה, והיא לא יכולה להחליט עבור עצמה כי היא תחת אפוטרופסות. ולמה היא לא אומרת כלום? הרי מדובר באישה בפרופיל מאוד גבוה שמתראיינת לא מעט ויכולה לחשוף את מצבה מול המצלמות, לא? לפי התאוריה, החרב המתהפכת מעל לראשה של בריטני הם ילדיה. אפשר לנתק ביניהם את הקשר בקלות, וזה הדבר שהכי מפחיד אותה בעולם. בעצם - לפי תיאוריית הקונספירציה - בריטני מוחזקת על ידי אביה ואנשים נוספים כמכונת כסף. בובה, סוג של עבד מודרני, באחת מפרשות ההתעללות המורכבות והבעייתיות של העשורים האחרונים. כלומר, אם היא אמיתית.

בריטני ספירס למגזין (צילום: GettyImages-Stephen Shugerman)
עושה לייקים לפוסטים של freebritney#. אמא לין ספירס | צילום: GettyImages-Stephen Shugerman

טס בארקר וברברה גריי הציתו בפרק החירום את ההאשטאג #freebritney, שהתפשט במהירות בטוויטר והוביל לשלל הפגנות שבהן מעריצים נשאו שלטים הדורשים לשחרר את בריטני מהאשפוז ולהעניק לה את הזכות הבסיסית לנהל את חייה. הכל נשמע מופרך והיסטרי, עכשיו, נחשו מי עושה לייקים לתגובות וציוצים של #freebritney? לא רק בן הזוג אסגרי, אלא גם לין ספירס. אמא של בריטני. אלא שהוריה גרושים והיחסים בין בריטני לאמה היו מנוכרים רוב השנים, אז זה לא נותן לנו הרבה.

תמיד ילדה 

הכל בסיפור הזה, אמיתי או לא, מטורף לגמרי. בין היתר מדובר בהתגייסות מעריצים כללית ונרחבת שכוללת מאות אלפי טוויטים, פוסטים ושרשורי רדיט, שהופכים לאחר מכן לאייטמים נלהבים במדורי הרכילות. ואי אפשר שלא לתהות – למה כל כך אכפת להם? למה אכפת לכם מספיק כדי לקרוא את הכתבה הזאת? הרי יש כיום כוכבות גדולות ממנה. אולי אחת הסיבות היא שאנחנו מכירים את בריטני מגיל נורא צעיר. מלווים אותה מאז שהייתה ילדה, ועדיין תופסים אותה קצת ככזאת. אנחנו נוטים לחוש יותר אחריות כלפי ילדים. גם ההתמוטטות המסוקרת ב-2007 עדיין זכורה לרובנו; התמונה שלה עם ראש מגולח ומטרייה ביד נהפכה לאיקונית, וכל זה קרה, בין היתר, בגללנו. הפפראצי ומדורי הרכילות נכנסו לחייה אז, והם עושים זאת גם היום, גם עכשיו.

בריטני לא הצליחה להתמודד עם הכוכבות והתהילה והעומס. הם היו טריגרים להתמוטטות הכל כך פומבית הזאת ומאז כולם קצת דואגים, אבל גם קצת מחכים שזה יקרה שוב. אולי המעורבות הזאת היא גם קצת רכלנות במסווה של דאגה?

בריטני ספירס למגזין (צילום: GettyImages-KMazur)
ימים פשוטים יותר. עם אבא ג'יימי (בכתום), האח בריאן, האחות ג'יימי לין ואמא לין | צילום: GettyImages-KMazur

אבל נראה שהסיבה העיקרית למעורבות המעריצים הזאת היא שבריטני היא מהכוכבות האמיתיות היחידות שיש לנו. היא חשופה, היא מפגינה חולשה, היא בייסיק, יש אינדיקציות לכך שהיא לא הכי חכמה, היא נורא נורא פגומה. כלומר, היא בן אדם אמיתי. לא אלה-רובוט כמו ביונסה, לא חזקה כמו ריהאנה שגם בתקופות קשות יוצאת באד אס. בריטני היא "משלנו", היא ווייט טראש, המשפחה שלה פח, הבחירות שלה בגברים גרועות, היא תמיד תצליח להגיד את הדבר הלא נכון ולהיראות מבוגרת מגילה. זה יוצר תחושה של קרבה, זה מעורר המון הזדהות. אנשים אוהבים את בריטני ספירס כי הם מאמינים לה.

ובסוף, עם כמה שהיא מוקפת ושבויה, אנחנו יודעים עליה הרבה יותר מאשר על ביונסה, נגיד, שהיא בונקר מוחלט. הסיטואציה של בריטני אמורה להיות קונספירציה מורכבת וסודית, אבל כמויות המידע על אורח חייה, על היומיום שלה, על הרגשות שלה ועל היחסים שלה עם בני משפחתה גדולות הרבה יותר משהיו לנו אי פעם על כל כוכבת אחרת - מה שאיכשהו פוגם באמינות של תאוריית הקונספירציה. אם מחזיקים מישהי בשבי בניגוד לרצונה באופן כל כך מורכב ואפל, המינימום שהיו טורחים זה להוריד אותה מתחת לרדאר, לא?    

בין קירות לבנים מסתגרת

בריטני שוחררה מבית החולים הפסיכיאטרי בסוף אפריל - לאחר כמעט חודש של אשפוז לפי הטיימליין הרשמי ויותר משלושה חודשים לפי הטיימליין הקונספירטיבי. התקשורת צפו כותרות בסגנון "!Britney’s back, bitch" והיא העלתה פוסט אינסטגרם לגבי הסערה שאופפת אותה ברשת. היא הכחישה את טענות המעריצים וביקשה שקט, אבל נראתה מרוחת איפור וקצת מרוטה – מה שהגביר כצפוי את חשדותיהם של המעריצים. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 

I wanted to say hi, because things that are being said have just gotten out of control!!! Wow!!! There’s rumors, death threats to my family and my team, and just so many things crazy things being said. I am trying to take a moment for myself, but everything that’s happening is just making it harder for me. Don’t believe everything you read and hear. These fake emails everywhere were crafted by Sam Lutfi years ago... I did not write them. He was pretending to be me and communicating with my team with a fake email address. My situation is unique, but I promise I’m doing what’s best at this moment You may not know this about me, but I am strong, and stand up for what I want! Your love and dedication is amazing, but what I need right now is a little bit of privacy to deal with all the hard things that life is throwing my way. If you could do that, I would be forever grateful. Love you ❤️❤️❤️

A post shared by Britney Spears (@britneyspears) on

 "רציתי להגיד היי, כי דברים פשוט יצאו משליטה!!!", כתבה בריטני, שלושת סימני הקריאה במקור. "יש שמועות, איומי מוות על משפחתי והצוות שלי, ופשוט כל כך הרבה דברים משוגעים נאמרו. אני מנסה לקחת רגע לעצמי, אבל כל מה שקורה מקשה עליי". כאן הוסיפה: "האהבה והמסירות שלכם מדהימים, אבל מה שאני צריכה כרגע זה טיפה פרטיות כדי להתמודד עם כל הדברים הקשים שהחיים זורקים עליי. אם תוכלו לעשות זאת, אודה לכם לנצח. אוהבת אתכם".

מאז שחרורה חזרה לפעילות האינסטגרם החביבה על מעריציה. היא מעלה תמונות של עצמה עושה יוגה לצלילי קרדי בי ורוקדת לצלילי מייקל ג'קסון. כמה ימים לאחר השחרור נערך שימוע בעניינה בבית המשפט; היא יצאה ממנו יחפה, לצד אמה. השמועות אומרות שהדיון נערך בעקבות דרישה של האם לקבל מידע על התרופות שבריטני נוטלת, מידע החשוף רק לאביה שמנהל את האפוטרופסות. שימוע נוסף נקבע לספטמבר ובינתיים, טוען המנהל שלה, לארי רודולף – דמות שהמעריצים שונאים, ולטענתם גם בריטני – שאולי היא לא תופיע יותר לעולם. היא מצדה הכחישה וטענה שתשוב לבמות כשתתאושש.

בריטני ספירס למגזין (צילום: GettyImages-Jerod Harris)
צילום פפראצי ואחריו שתיקה. אסגרי | צילום: GettyImages-Jerod Harris

בריטני היא לא היחידה שמכחישה את כל הסיטואציה. חברים שלה שמתראיינים אומרים שהיא מקבלת על עצמה את האפוטרופסות כעובדת חיים, שהיא לא רואה בה כלוב אלא בועה מוגנת שמאפשרת לה להתרכז בשני הדברים שהכי חשובים לה – המוזיקה שלה והילדים שלה. המעריצים טועים אמנם שהיא קורבן חסר קול של אביה וצוות עורכי דין חמדנים, שטובתה היא לא זאת שעומדת לנגד עיניהם אלא רק כסף - אבל מצד שני, טוענים מכחישי הקונספירציה, כדאי לזכור שהאפוטרופסות החלה בעקבות שני סיבובי אשפוז פסיכיאטרי. שיש לה תקופות טובות ופחות, אבל היא מתמודדת נפש שזקוקה לעזרה.

לטענת מקורות שונים ופטפטניים, בריטני נמצאת בכלל ביחסים מעולים עם אביה והם מדברים מספר פעמים ביום. יש לה חופש לעשות מה שהיא רוצה, אבל עם מגבלות שנועדו להגן עליה. למשל צוות ביטחון שמקיף אותה ובודק שהיא לא חוצה גבולות, לא קונה אלכוהול, לא מתחברת עם אנשים מפוקפקים. אבל גם אם בריטני לא מרוצה מתנאי האפוטרופסות, יכול להיות שהיא זקוקה לה? שזה מה שעוזר לה להמשיך להיות אדם מתפקד מקצועית ומשפחתית? לא יותר הגיוני שבריטני פשוט עוברת משבר פסיכיאטרי ושאביה מנסה להגן עליה ולטפל בה, לא להכפיף אותה לאמצעי שליטה אחד גדול?

"ברור שהיא רוצה שהאפוטרופסות תסתיים", אמרו מקורות שונים ל-CNN, "כי היא לא תמיד מבינה את מצבה. היא מתמודדת נפש, וזה לא אומר שהיא צריכה להיות מאושפזת, אבל היא זקוקה להשגחה. היא איפשהו באמצע. היא עובדת על זה, המאבק שלה הוא יומיומי".

בריטני ספירס למגזין (צילום: GettyImages-GVKBauer-Griffin)
אף אחד לא יודע באמת מה מצבה. בריטני השנה | צילום: GettyImages-GVKBauer-Griffin

לגבי האשפוז הנוכחי, אחד המקורות של CNN אומר ש"הוא לא היה כפוי, זה היה רעיון שלה". אבא שלה שאל אותה אם היא בטוחה, אמר לה שזה יתפרסם בכל מקום, אבל בריטני הרגישה שהיא זקוקה לזה. מצבו הבריאותי של אביה השפיע עליה עמוקות, היא הרגישה שהיא לא יכולה להתמקד במופע החדש, היא פספסה תרופות, אנשים סביבה הרגישו שמשהו בה off. היא נשארה במיטה כל היום, לא דיברה בצלילות, שאלה את אותן שאלות שוב ושוב והגיבה באופן מוזר.

"היא במקום טוב מאוד עכשיו", אומר אותו מקור, "זה לא בריטני של 2007, כי היא מוקפת באנשים סביבה שדואגים שכל זה לא יקרה שוב. האם המעריצים מ'פרי בריטני' מבינים שסיום האפוטרופסות ישאיר אותה במקום מאוד פגיע?".

כולם רוצים פיסה

אין לנו דרך לדעת מהו מצבה הנפשי של בריטני ספירס כי אין לנו דרך להעריך את מצבו של אף אחד מרחוק, לעתים גם לא מקרוב. נדמה שהאמת, כמו תמיד, נמצאת איפשהו באמצע: בריטני מתמודדת עם לא מעט בעיות רגשיות ונפשיות. אביה רוצה להגן עליה לאור מאורעות העבר, אבל הוא גם מרוויח לא מעט מהסיטואציה. יכול להיות שהיא גם מנוצלת וגם מטופלת. גם זקוקה להגנה, אבל גם מתומרנת עסקית וכלכלית באופנים שלא תמיד תואמים את האינטרסים שלה. יכול להיות שהדבר הכי טוב עבורה היה לפרוש כבר לפני 12 שנים, אחרי ההתמוטטות הראשונה, אבל גורמים סביבה שמרו אותה עובדת ובאור הזרקורים, ולא בהכרח לטובתה.

מה שבטוח זה שכולם – גם אביה וגם עורכי הדין וגם המעריצים – רוצים עוד קצת מבריטני, כל הזמן, ואלו חיים שקשה להתנהל בהם ולהתמודד איתם. ואולי היא לא צריכה חופש אלא פשוט קצת שקט, והסיסמה הנכונה פה היא לא "שחררו את בריטני" אלא, כמו שאמר כריס קרוקר לפני 12 שנים ונחרת בליבנו לנצח, "leave Britney alone". פשוט רדו ממנה.