יגאל רצון, בנו של גואל רצון, עומד מולי בפנים חתומות עם נגיעה קלה של חוסר שביעות רצון. הוא לא מבין למה לא ראיינתי אותו כשיצא משידור תכנית התחקירים "נקודת חן" עם חן עשור, שבה סיפר על טרול שמטריד אותו ועל שמונה החברות שיש לו בנוסף לאשתו ואם ילדיו.

כשעה עברה מאז שרצון יצא מהאולפן. מאז הוא ישב בקבלה מול גאיה, הפקידה ואפשר לומר אם הבית. קודם, בעודה מפנה מהשולחן בחדר הישיבות שאריות של טבעות בצל והמבורגרים, סיפרה לי גאיה שהיא פירותנית, כלומר אוכלת רק פירות וירקות, ומגדלת בביתה 24 חיות פצועות פיזית או עם בעיות נפשיות. רונן פייגנבוים, מנכ"ל "אונליין TV", אומר שהיא חייבת תכנית משלה ושאין מתאימה ממנה למקום הזה.

"אז מה תכתבי?", שואל אותי רצון במסדרון, "מה יהיה בכתבה אם את לא שואלת אותי שום דבר?".

"ככה זה בתקשורת. פעם שואלים הרבה וכותבים מעט, ופעם שואלים מעט וכותבים הרבה", עונה לו גיא "קרידוס" מזרחי, מקים קבוצת "צבא האמת" של שי חי. קרידוס הוא מנחה קבוע בתכניות שונות בערוץ, אבל הפעם הוא הגיע עם שמעון זק, ממקימי הקבוצה המתחרה, "האמת הבלתי מנוצחת", שייתן פרשנות לאירועי הפרק האחרון ב"הישרדות" בתכנית "שורדים אונליין". לי הוא יספר קודם שמילותיה האחרונות של אמו היו "אתה חייב להיות באח הגדול".

קרידוס, 57, לבוש בחליפה מנצנצת של המעצב הגרמני פיליפ פליין, עטור תכשיטים - עצמות ארנבת שלא ניצודה מצופות זהב ואבני חן, למשל – ולהשלמת המראה נועל נעליים כסופות עם ניטים. רצון בוהה בשנינו במשך מספר דקות ולבסוף נעלם לתוך המעלית. אותה מעלית, אגב, שבה טרנסג'נדרית שהתארחה באולפן לפני מספר חודשים שברה בזעם את המראה לאחר שקובי סויסה פנה אליה בלשון זכר. עדיין אפשר לראות את הסימן שהותירה נעל העקב שלה, רגע לפני שהגיעו השוטרים.

אונליין טיוי (צילום: יאנה פבזנר)
צילום: יאנה פבזנר

גיא "קרידוס" מזרחי (בתמונה), מקים קבוצת "צבא האמת" של שי חי, הוא מנחה קבוע בערוץ. הפעם הוא הגיע עם שמעון זק, ממקימי הקבוצה המתחרה, "האמת הבלתי מנוצחת"

"קרידוס, חייבים להתחיל", אומר חי חביב, המוגדר כמפיק בפועל אבל משמש גם כעורך, צלם, איש סאונד וטכנאי (אני מאוד מקווה שלא השמטתי משהו), ואנחנו הולכים לאולפן. מספרים לי שתהיה גם זמרת אורחת.

לא נגד פמיניסטיות, רק נגד פמיניזם

לפני מספר חודשים, עם פרסום התחקיר של שרון שפורר ב"המקום הכי חם בגיהינום" על גילי מוסינזון וסרטי הפורנו שבהם השתתפה ליאת אלהרר, כתבה אלהרר בפייסבוק שמבחינתה, העיתונאית היחידה שהתייחסה אליה כאל בן אדם ולא השתיקה את קולה הייתה רונית בר. כשחיפשתי במי ובמה מדובר נחשפתי לראשונה לאונליין TV, תחנת הטלוויזיה האינטרנטית שהיא פרויקט הדגל של חברת "ג. תקשורת" בבעלות ג'קי בן זקן.

אורית פוקס ואמיר חצרוני צועקים ומקללים, עונים באמצע השידור לטלפונים פרטיים או עוזבים את האולפן וחוזרים אליו. אנשי הפקה נודדים לתוך הפריים עם כוסות קפה. מגישים שמשתמשים במסכים שבאולפן כדי להתייפות לשידור, בעודם בשידור. טעימה מקרית מהסרטונים בערוץ היוטיוב של אונליין TV וכבר רציתי להיות שם, במשרדי הערוץ שבאשדוד עם הנוף לנמל וההבטחה הלא מפורשת שהכל יכול לקרות והידיעה הברורה שהרוב אכן יקרה.

רונן פייגנבוים - כדורגלן עבר, פליט העונה העשירית של "האח הגדול" והריאליטי "גולסטאר" - מיד הסכים להגשים את החלום המוזר שלי. פייגנבוים, 46, מונה למנכ"ל ולעורך הראשי של הערוץ לפני שנה וחצי, לאחר שיצא מבית "האח הגדול". מבחינתו הוא הגשים בכך את אחת המטרות שלשמן נכנס לשם. "קיוויתי שיראו אותי ויגידו שאני מתאים לתקשורת, להנחות תכנית או להשתתף בפאנל. רצה הגורל ונחתתי פה אצל ג'קי בן זקן וג'ק כהן, הבוס שלי שהוא כמו אבא בשבילי ונותן לי יד חופשית לעשות מה שאני רוצה", אומר פייגנבוים.

אונליין טיוי (צילום: יאנה פבזנר)
צילום: יאנה פבזנר

"קרידוס, חייבים להתחיל", אומר חי חביב (בתמונה), המוגדר כמפיק בפועל אבל משמש גם כעורך, צלם, איש סאונד וטכנאי. אני מאוד מקווה שלא השמטתי משהו

"רוב האנשים לוקחים את הטלפון שלהם לכל מקום, כולל לשירותים ולאמבטיה. אנחנו נמצאים איתם שם ונותנים תמונה מלאה של המציאות", מתאר המנכ"ל את הפילוסופיה של אונליין TV מאז עלייתו לאוויר לפני כשנתיים. "קחי לדוגמה את המקרה של שירה איסקוב: כשזה קרה אח שלה עלה לשידור אצלנו. בטלוויזיה הרגילה הוא קיבל 20 שניות ואצלנו 15 דקות. אנחנו המשך לטלוויזיה, רוכבים על הרייטינג של ערוצי המיינסטרים, אבל אצלנו האדם צריך לקחת בחשבון שישאלו אותו שאלות קשות".

שבוע לפני הביקור שלי באשדוד נודע כי שי אביטל, סוכן הדוגמניות שהוגשו נגדו תלונות במשטרה בגין הטרדות מיניות, נתן ממקום מחבואו ראיון בווינה לחן עשור, מנחת "נקודת חן".

מתי תשדרו את הריאיון?
"לפי מה שסוכם עם עורך הדין של שי. אבל תביני, שי אביטל פנה אליה בזמן שכולם רודפים אחריו. זה לא קורה סתם, ועכשיו כל הערוצים רוצים את זה. אני מכבד אותם, לפעמים גם לא נשדר משהו לפניהם כדי לא לקלקל להם".

תן דוגמה.
"לפני שבוע הייתה בתכנית של חיים אתגר כתבה על גל טננבאום, המטריד הסדרתי. הוא פנה אלינו ורצה לעלות לשידור, אבל אני כדי לא לפגוע בחיים חיכיתי, ורק אחרי התכנית שלו העלינו את טננבאום לשידור. כל הרשת הייתה על זה".

 למה אתה מתחשב כל כך?
"כי אני אדם אמיתי ואני מאמין שצריך להיות משהו לויאלי, אפילו עם המתחרים. חיים אתגר לא ראיין אותו שם בכתבה, אבל אנחנו כן, כי אנחנו צריכים לחשוף את האמת, להראות את הבן אדם כמו שהוא, גם אם הוא מגעיל. או לנקות אותו".

גל חזקיהו טננבאום אכן הופיע עם כיפה שחורה לראשו כאורח המרכזי ב"נקודת חן". הוא כבר הופיע לא פעם באונליין TV כדי להגן על ירין שרף, שהואשם באונס קטינה במלונית קורונה. טננבאום עצמו, שפרשת ההטרדות שלו היא עניין מתמשך, זכה באותה התכנית להגנה מצד אדם במשקפי שמש, כובע גרב ומסכה על האף והפה. האיש, שמכנה את עצמו "נאצי מתון" וניצל את ההזדמנות כדי להטיל ספק בהשמדת שישה מיליון יהודים ("זה רביזיוניזם אשכנזי קלאסי"), טען שאפשר להיות חבר של רוצח, ושהמאבק שלו ושל חבריו לקבוצת הווטסאפ "100 אחוז גברים סטרייטים" הוא לא נגד נשים או פמיניסטיות, אלא נגד הפמיניזם.

טננבאום הספיק בינתיים להיעצר ולהשתחרר. נכון לעכשיו הוא מורחק מגישה לאינטרנט וממעיין אדם שהוטרדה על ידו, ומתנהלת נגדו חקירה. זה לא הפריע לו לשלוח דיק פיקס עם קללות לאמיר חצרוני בתכנית שלו ביום ראשון. חצרוני, אגב, אינו המגיש היחיד של אונליין TV שקיבל מטננבאום משלוח כזה; גם חן עשור כבר נחשפה לתמונות דומות. הן הוצגו בשידור, אבל רק לאחר טשטוש, כי הטעם הטוב. 

בואי נשים את זה על השולחן

פייגנבוים ואני מגיעים אל משרדי הערוץ שבאשדוד בשעה 12 בצהריים, לפני שהשידורים מתחילים ואיתם הבלגן. עכשיו אנחנו ארבעה במשרד שלו, עם נתנאל פריאנטי וחי חביב. פריאנטי (42), תושב אשדוד, עובד באונליין TV מאז הקמתו והוא העורך הבכיר, והיחיד, מלבד פייגנבוים.

אונליין טיוי (צילום: צילום מסך)
צילום: צילום מסך

"אורית פוקס רוצה תכנית משלה", אומר מנכ"ל אונליין TV, כדורגלן העבר ויוצא הריאליטי רונן פייגנבוים. "ואנחנו ניתן לה, משהו סקסולוגי"

חביב (26) יושב בחדר הבקרה, למעשה כוך הצמוד לאולפן השידורים הזעיר ובו מדבקה לתזכורת: "לא לשכוח להקליט את השידור". יש לנו שעתיים לפני שקובי סויסה, המכונה KS, יגיע לאולפן. בהיותו כוכב הערוץ הוא גם הראשון שעולה בשיחה. כך גם חיבתו המוצהרת של סויסה למכונת גילוח לאזורים האינטימיים של שני המינים.

"אנחנו לא לוקחים אנשים מוּכרים ומשלמים להם אלפים. אנחנו מחפשים כוכבי רשת, טיקטוק וכו', מביאים אותם לפה ובונים אותם", אומר פייגנבוים. "לקובי היה פעם כינוי אחר, 'האיש החזק', כי הוא היה בעלים של קבוצת כדורגל ועזר להמון נזקקים. יום אחד הוא ישב פה איפה שאת יושבת ואמר, 'אני רוצה שכולם ידברו עליי'. הוא הצביע על הקיר איפה שתלויה החולצה שלי עם ראשי התיבות של שמי מהעונה ב'גולסטאר' שבה הייתי עוזר מאמן של אבא שלי (מאמן הכדורגל האגדי שייע פייגנבוים – י.פ) ואמר, 'אני רוצה להיות KS'".

עד לאחרונה הופיע סויסה עם רונית בר בתכניתה "רונית עצבנית". לכל אורך התכנית הם היו רבים, צועקים ומטיחים זה בזו עלבונות איומים; המפורסם שבהם היה קביעה של בר שסויסה מצויד באיבר מין קטן, מה שגרם לאחרון להציע להניח אותו על השולחן כדי להוכיח שאין אמת בדבר. הקטעים איתם זכו לעשרות אלפי צפיות ונעשו ויראליים.

איך הגיתם את הרעיון לחיבור המיוחד הזה?
פריאנטי: "הרעיון היה 'אופירה וברקו מעלי אקספרס', ועל השידור הראשון נהיה בלגן. האינטראקציה ביניהם קשה, פעם היא זרקה עליו דברים ושפכה דברים".

זה שודר?
פייגנבוים: "כן, אבל בסוף הורדנו את זה מהרשת. זאת גם הייתה התכנית האחרונה שלהם, אחרי זה הם התפרקו. אנחנו מקבלים מאות הודעות של צופים ששואלים מתי הם יחזרו".

ל-KS יש מעריצים?
"ללכת איתו היום ברחוב זה סיוט, לא נותנים לו לעבור. ואת יודעת איך הוא פרץ? פתחתי לו חשבון טיקטוק בלי שהוא יידע. היינו חותכים קטעים מהתכניות ומעלים סרטונים משם ואנשים אמרו, 'מי זה המטומטם הזה' והלכו לחפש. ככה הם הגיעו לתכניות שלנו. אני גם זה שהמציא לו את ה'ווש ווש' המפורסם שלו ואת 'צבא המנוש' סביב מכונות הגילוח".

הוא עדיין מוכר את המכונות האלה?
"הוא בחיים לא מכר, רק קנה אחת ב'עלי אקספרס', רצה להתפרסם, העלה וידאו. הוא לא התכוון למכור בכלל".

פייגנבוים: "בגלל הווידאו הזה אלפים רצו את המכשיר הזה והחברה שהוא פרסם עשתה מזה מלא כסף. אם לפני קובי היו להם איזה 50 צפיות, אז אחרי קובי כבר היו מעל 200 אלף".

ולא לקחו אותו להיות פרזנטור?
פריאנטי "לא. לקחו את פיני בלילי".

גם לפני הילדים

לפני כמעט שנה התארח ב"נקודת חן" של חן עשור איש בשם ג'ו עמית. הוא הגיע לאולפן מלווה בעורך דין בעקבות פוסט שפרסמה מישהי שטענה שאנס את שתי חברותיה וגנב מהן כסף. עמית עומת, דיבר, ובשלב מסוים קם מהכיסא ונעלם.

אונליין טיוי (צילום: יאנה פבזנר)
צילום: יאנה פבזנר

קרידוס לבוש בחליפה מנצנצת של המעצב הגרמני פיליפ פליין, נועל נעליים כסופות עם ניטים ועטור תכשיטים, למשל עצמות ארנבת שלא ניצודה מצופות זהב ואבני חן

"הוא הלך לשירותים", חושף פריאנטי את מאחורי הקלעים, "ובזמן הזה המשטרה הגיעה לעצור אותו. הם מחפשים ואנחנו לא יודעים איפה הוא, והשוטר מבקש בקשר שיגיעו עוד שוטרים. בינתיים הולכים לשירותים והדלת באחד התאים סגורה. ג'ו יושב שם, לא פותח ולא רוצה לצאת. רבע שעה עבדנו על לשכנע אותו ובסוף הוא יצא ונלקח לחקירה".

פייגנבוים: "אלה דברים שלא תראי בטלוויזיה".
פריאנטי: "הרבה מהאורחים שלנו הם הזיה, אנחנו מכוונים לטירוף וטראש. אנחנו יודעים שאם מביאים את KS, את אלון פינוקים שכשהוא מדבר צריך תרגום ואת 'רק טיפים' - טיפוס שמחלק כסף לזרים ברחוב - יהיה בלגן באולפן. זוכרת את סיפור שולי ומיכל רנד? אז הזמנו אותה לאולפן לשני שידורים משוגעים לחלוטין עם צעקות, היא יוצאת ונכנסת והילדים שלה מתקשרים. גם ענבל אור הייתה פה. היא היחידה שהבאנו לה מאפרת, כי זה היה התנאי שלה".

לפני תשעה חודשים, שוב בתכנית התחקירים "נקודת חן", הופיעה משי קזז בפאה בלונדינית וצעיף פרווה. היא סיפרה על עצמה שהיא טראנסית שנולדה כגבר, שביום היא מתלבשת ככזה אבל בערב כאישה, וכעת נמצאת בתהליכים. עוד סיפרה קזז שהיא עוסקת בזנות "בשביל הפאן" ומקבלת רק גברים בני 19-20 ולא בני 50 עם קרחת או כרס.

"ממש עומדים אצלך בתור, אני מבינה", אמרה עשור.
"לא עומדים בתור, אבל הכל בסדר", ענתה קזז ומסרה גם את המחירון שלה.

מאז חזרה קזז להופיע בפאנלים אחרים של אונליין TV, בין היתר עם KS, אורית פוקס ועשור. כשסויסה ניסה להבין אם היא בחורה או בחור, פוקס – בשמלה דמוית גרביון מנומר ופאה בלונדינית - עשתה פרצופים למצלמה. "היא רוצה תכנית משלה ואנחנו ניתן לה, משהו סקסולוגי", מפרשן פייגנבוים.

דיברו הרבה על ההופעה של קזז אצלכם.
"עורכת דין של קהילת הלהט"ב התקשרה אליי ואמרה שזה עלבון לקהילה שלה ולמה אנחנו נותנים לה במה. היא אמרה שהיא לא טראנסית אלא קרוס דרסר. הזמנתי אותה ואת החברות שלה להתארח אצלנו בפאנל, אבל היא לא באה".

קורה שמבקשים מכם להוריד תכנים מהרשת?
"קורה, לא הרבה. היה מקרה של נער שהתחזה לג'יגולו של מבוגרות, הוא שלח לנו תעודת זהות מזויפת והתברר שהוא קטין, אז אותו הורדנו. לעומת זאת יש בני נוער שבאים עם ההורים, למשל הודיה פינטו, כוכבת רשת שהייתה בת 17 כשהתארחה כאן ואבא שלה היה פה. הייתה פה גם אמא בת 50-60 עם ילד בן 12 שישב פה כשהיא דיברה על סקס, וזה נראה מוזר. לא הייתי אוהב את זה אם זה היה קורה לי".

איך הילד הגיב?
פריאנטי: "הוא היה אדיש לזה".

איך אתם באמת עם זה שילדים צופים בתוכן שלכם?
פייגנבוים: "התחלנו לסמן על תכניות מסוימות שהן מגיל 18, אבל אני לא יודע אם זה באמת עובד".

הילדים שלך צופים באונליין TV?
"הבן יותר מהבת, אבל את יודעת, ברשת קורים דברים שלא קרו בזמני, רצים שם סרטונים של ילדים הולכים מכות. ואין מה לעשות, רעש וצעקות תמיד יקבלו פי ארבעה יותר צפיות מריאיון אלגנטי. ככל שהבן אדם יותר הזוי, ככה יש לזה יותר קהל. וחוץ מזה יש לנו תכניות שכן מתאימות לילדים".

איזה?
"למשל התכנית עם רומן מאמן הכושר, וגם קובי מצחיק".

אבל מה עם "צבא המנוש" וכו'?
"נכון. אבל בני נוער רואים את זה בכל מקום".

גאווה ודעה

אנחנו מתקרבים לשעה 14:00, עת שידור השעשועון "גאון או שבור" בהנחיית מאור מויאל. היום הוא יארח את KS, שנכנס למשרד עם שקית עמוסה שתייה מוגזת מהסוג שנראה על שולחן הפאנל בתכניות רבות בהשתפותו. הצופה עשוי לחשוב שמדובר בפרסומת סמויה, אבל גם זה עובד כאן אחרת מהמצוי. "מה פתאום פרסומת?", אומר סויסה, "אני קונה פה למטה בתחנת דלק ומחלק לחבר'ה. רוצה?".

אונליין טיוי (צילום: יאנה פבזנר)
צילום: יאנה פבזנר

קובי סויסה (מימין) מתארח ב"גאון או שבור" בהגשת מאור מויאל (במרכז) מול הסטנדאפיסט מתן פרץ. נשאלות שאלות כמו "בן כמה בובספוג", ואני לא חושבת שהבנתי מי ניצח

סויסה נראה עייף. הוא מספר שלפני חודשיים, לאחר שנים רבות של טיפולי פוריות, בת הזוג שלו ילדה בת. "מדהים להיות בבית ולראות שיש לך תינוקת", הוא אומר אבל מיד מעביר נושא: "מטורף מה שנהיה ממני. פעם הייתי מוכן לשלם כסף תמורת פרסום, היום לא עוזבים אותי בשקט".

אחד משיאי תהילתו של סויסה היה הופעה בסרטון בחירות של הליכוד. בראיון למגזין mako הבטיח אז סויסה שיצביע נתניהו למרות שלא אהב אותו עד אז.

נו, והצבעת?
"לא, מה פתאום. אני לא מצביע אף פעם".

מאור מויאל מצטרף לשיחה. הוא תושב אשדוד, זמר, שחקן, תסריטאי ובדרן, נשוי פלוס שלושה. לאונליין TV הגיע לפני כחודש וחצי, והוא מאוד מרוצה. "ניסיתי להצליח בתל אביב כמו כל אמן אחר, אבל הכוח החזק מבחינת התקשורת נמצא באשדוד", הוא אומר.

איך זה לעבוד כאן?
"הרף פה מאוד גבוה, יש פה מקצועיות שאין דברים כאלה והפלטפורמה היא מאוד איכותית. אנחנו אנשי בידור ואנחנו לא מתנצלים על זה, אנחנו באים לשרת את הקהל".

חביב: "יום שלישי הוא יום רוחני ובערב יש לנו אסטרולוגית. גם לאנשים כאלה יש לנו פינה".

בליהוק מגישים ומשתתפים אתם חושבים על דברים כמו שוויון מגדרי?
פייגנבוים: "יש לנו שיקול של כמה אנשים יישבו באולפן, אם כולם ייכנסו לפריים. מעבר לזה אין לנו שיקולים, ובכל מקרה יש כאן מלא בחורות".

חביב: "אנחנו צריכים מנחה גיי ואנחנו עובדים על זה. אני מחפש בטיקטוק אנשים שתופסים תאוצה".
מאור: "אני קיבלתי פרס יקיר הקהילה הגאה של אשדוד ב-2016, כי הופעתי בכל האירועים שלהם מלבד מצעד הגאווה".

למה לא במצעד הגאווה?
"כי יש לי משפחה".

וראיתי פנים בקפה

ב"גאון או שבור" נשאלות שאלות כמו "מה טעם העננים" ("של גשם", ענה KS), "כמה טבעונים יש בטבעון" ו"בן כמה בובספוג" (התשובה, בטעות, מופיעה על המסך. הוא בן 35). מול KS הופיע הסטנדאפיסט מתן פרץ, אבל אני לא חושבת שהבנתי מי ניצח.

לקראת 16:00 מגיעות חן עשור והרכש החדש של אונליין TV, אורטל מעודי (פייגנבוים: "היא קובי סויסה באישה מבחינת הפיוז הקצר"). שתי הנשים דנות בסוגיה "אימהות - כן בכל מחיר או לא", והטונים מתלהטים. מעודי, 41, שאהבת חייה נפטר לפני כמה שנים מדום לב ואחריו ידעה קשר מתעלל שממנו ניצלה בנס, לא רוצה "בכל מחיר" אלא עם גבר אוהב. עשור פחות מתחברת לזה, והדיון מסתיים כשיגאל רצון מצטרף וחוטף משתיהן.

"השאיפה שלי היא להיכנס לאח הגדול, לייצר רעש", אומרת מעודי עם סיום התכנית. "אני מפיקת אירועים בכלל, אבל רונן הביא אותי לכאן ובינתיים הספקתי להופיע עם חצרוני ועם קובי".

"מה שאני אוהבת זה שאין כאן פילטרים", אומרת עשור. "אני למשל מדברת הרבה על 'מיטו' ואני מאמינה לבחורות, אבל יש גם שני אחוזים של תלונות שווא וגברים שנפגעים מזה, וגם על זה צריך לדבר".

במרץ השנה, באמצע התכנית של עשור, נכנס לאולפן גבר לבוש בחליפה לבנה, נושא  שלל מתנות והצעת נישואים לעשור. במהלך השידור החליף בגדים לפחות פעמיים ושר שירי אהבה לתוך המיקרופון, חוסם בגופו את משתתפי הפאנל. "זה מאוד הביך אותי", מגלה עשור. "אני מקבלת המון פניות ובקשות, אבל מאז שנהייתי מוכרת אני מרגישה שגברים רוצים אותי בגלל זה ולא בגלל מי שאני. גברים מפחדים לדבר איתי כי אני מצטיירת כאישה חזקה, אבל החלום שלי הוא לבשל ולנקות ולדאוג לגבר שלי. תכתבי שאני בת 32, רווקה ומחפשת בעל חתיך וחמוד".

ממה את מתפרנסת?
"יש לי בית קפה ברמת גן. אני באה בבוקר, אופה, מנקה את השירותים, הכל. לפעמים אני מפנה שולחנות ואנשים מזהים אותי ותוהים איך זה יכול להיות שאני עושה את זה. אין מה לעשות, להיות כוכב רשת זה לא מקצוע, אי אפשר להתפרנס מזה".

האם אפשר להתפרנס משידורי אונליין TV? "היו לנו פרסומות, אבל הקורונה שיבשה את זה", עונה פייגנבוים בתשובה לשאלה על המודל העסקי. "בקרוב מאוד תהיה לנו אונליין שופ שנמכור בה מוצרים עם סרטונים מצחיקים של שלוש דקות. למשל, מזוודה שעולה 900, נמכור ב-400 או תיק חסין לפריצות ב-150".

מה הקשר ביניכם לבין תיקים?
"ג. תקשורת זה הכל ביחד. שלטי חוצות ואתר אינטרנט ועיתון וגם אונליין TV בתוך זה".

אתה שומע הרבה ביקורת על אופי השידורים שלכם?
"כן, ואני אדם פתוח לשמוע, אבל לא תמיד מקשיב. על משהו אגיד וואלה, אולי צריך לסנן. אבל בסופו של דבר הקהל חוזר לתכניות ואני מבין שיש לזה רייטינג".

כולם מדברים על תרבות השיח הירודה בארץ. יכול להיות שאתם תורמים לזה?
"זה שיושב באולפן ומדבר בעברית נקייה, זה לא העם האמיתי. העם כאן מרים את הקול, נכנס בדברים. ראית מה קורה במטוסים".

אתה אוהב את זה ככה?
"לא, אבל האקלים החם משגע את כולם. את רואה את זה בכבישים, בתכניות ריאליטי, בכנסת. זה הראש המוביל, אז מה יכול הגוף לעשות? זה מאד החריף בעשור האחרון, ואני לא רוצה לנקוב בשמות, כי החליטו שכדי שהעם יאהב אותך כדאי לעשות פילוג. במקום אחד זה רייטינג, במקום אחר זה קלפי. זה כל הסיפור".