בוקר טוב, מיקי לוין.

"בוקר אור".

בואי נדבר קצת על תכנית הרדיו החדשה שלך ב-103FM עם שי חי. מה הולך להיות שם?

"זאת תכנית רדיו שתצולם בלייב ותשודר בפייסבוק שלנו ובאתר מעריב. אנשים מאוד צמאים לראות את שי אז הם יקבלו את זה. יהיו המון הפתעות שאני לא יכולה לחשוף, אבל אם לעשות טיזר - הולכת להיות לנו פינת שידוכים למפורסמים".

אתם תביאו מפורסמים לאולפן ותעלו מאזינים?

"לא. אנחנו ננסה להפתיע. בתכנית הראשונה ננסה למצוא זוגיות לחבר הכנסת אורן חזן. כשגם הוא עדיין לא יודע על זה וגם המועמדות יופתעו. הולכות להיות התקלות".

טוב, אחרי שהוא יקרא את זה הוא כבר לא יהיה מופתע.

"אין לי בעיה. יש עוד הרבה הפתעות, תהיה גם מוזיקה ששי חי ואני אוהבים והקהל הרחב לאו דווקא מכיר. להקת אנטמה למשל. אנחנו הולכים לדבר על חדשות שנפלו בין הכותרות, לייצר כותרות משלנו ובאופן כללי להיות כלבי השמירה של התקשורת ולהביא את האמת שלנו. שאנשים לא ייחשבו שמדובר בתכנית כבדת ראש - אנחנו בכל זאת משודרים בחמישי ב-22:00 בלילה, בשעה שכולם יוצאים לבלות, אז נשמור על קלילות".

איפה נולד השידוך עם שי חי?

"כל מי שעקב אחרי הביקורת שלי בעיתון, יודע שהייתי בין העיתונאיות היחידות שפירגנו והגנו על שי בתקופה שלו בבית 'האח הגדול'. אני ראיתי את המצוקה שהוא היה שרוי בה ומצאתי המון קווי דימיון ביני לבינו, למרות שאצלי זה היה במינון הרבה יותר נמוך. אני רחוקה מלהיות שי".

גם את היית שנויה במחלוקת בעונה הראשונה של "האח הגדול", למרות שהיית בבית זמן קצר.

"זה היה לפני שמונה שנים. הייתי צעירה מאוד. בכלל לא ידעתי לאיפה אני נכנסת, באתי מוכנה לפעילות גופנית סטייל 'הישרדות'. אם הייתי יודעת לאיזה קונספט אני נכנסת היו יוצאים ממני צדדים אחרים לגמרי. מזלי שלא נשארתי שם הרבה זמן כי היה עשוי לצאת ממני 'השי' (צוחקת)".

מיקי לוין תכנית רדיו (יח``צ: רונן פדידה,  יחסי ציבור )
"לא ידעתי לאיפה אני נכנסת" | יח``צ: רונן פדידה, יחסי ציבור

אז איך מגיעים מכתיבת ביקורת על כוכב ריאליטי לחברות והגשה משותפת ברדיו?

"המוזיקה. כשהגנתי על שי בתכנית קיבלתי תגובות איומות שהגיעו עד לאיומים עליי ועל הילדים שלי. כששי יצא מהבית הוא שמע על זה מהמעריצים שלו והתקשר להודות לי וגם להתנצל על זה שהייתי צריכה לעבור את זה בגללו. משם הוא כבר הגיע אליי הביתה, וכששהוא שמע את הצלצול של הטלפון שלי - שיר של להקת אנטמה - הוא היה בשוק. הוא אמר לי: 'זאת להקה ש-90% מהמדינה בכלל לא מכירים'. ואחר כך ישבנו פה בסלון שעות וצחקנו והפכנו לשותפי סוד, חברים וגם קצת אויבים אחד של השני. אנחנו מושכים אחד לשנייה בצמות".

"מושכים בצמות"?

"הקשר בינינו מאוד אמביוולנטי. מצד אחד אנחנו נורא מפרגנים, משתפים בסודות כמוסים ומתייעצים, אבל מצאנו את עצמנו כבר בריבים ברמה שתני צריכה להיות המגשרת בינינו כי אנחנו לא מוכנים לדבר אחד עם השנייה".

וזה לא מפחיד להיכנס למחויבות של תכנית משותפת? מה יקרה אם תריבו ביום השידור? לא תהיה תכנית?

"זה באמת מדאיג אותי. שנינו הכי לא פוליטיקלי קורקט וכבר ברור לי שנריב בשידור. בשלושת החודשים של ההכנות רבנו לא מעט. בגלל שאנחנו מונעים מאגו בין היתר, אני מאוד מקווה שנצליח לשרוד את המהמורות האלה בדרך. אנחנו מסוגלים לדרוך על היבלות הכי כואבות אחד של השנייה ולסיים את היום בטונים צורמים אבל הבוקר נפתח ב'בוקר טוב מותק'. זאת הגדולה שלנו. שלי בעיקר".

נשמעו כבר קולות שאת רוכבת על ההצלחה של שי. זה מפריע לך?

"בקטע הזה אני האדם הכי צנוע. אני אמא לשני ילדים ואני רק מחפשת להתפרנס. חשוב להבהיר - אני לא קישוט לצד שי חי, לא נמצאת בצילו של אף אחד, ואני מביאה משהו אחר. אני בעיתונות כבר המון שנים ויש לי את הקרדיט שלי. יש אנשים שטוענים שאני רוכבת עליו ויש אנשים שטוענים שהוא רוכב עליי - שבזכותי הוא קיבל את הטור במעריב ואת הרדיו. שאנשים יגידו מה שהם רוצים".

שי חי (צילום: דניאל קמינסקי)
"מושכים אחד לשנייה בצמות" | צילום: דניאל קמינסקי

את מבינה למה הוא כל כך שנוי במחלוקת? מה את חושבת עליו כמודל לחיקוי?

"עבורי הוא לא מודל לחיקוי. מעבר לתכונות הבולטות שלו והעובדה שיש לו חתיכת פה, הוא גם אדם מאוד שנון. אם יש משהו אחד שלא יודעים עליו זה שהוא מצחיק עד דמעות. אתם תראו את זה בתכנית כי אנשים בכלל לא מכירים את הצד הזה מ'האח הגדול'. יש תכונות מסוימות שאני חושבת שהן ראויות לחיקוי - שבירת מוסכמות, לעמוד על הדעה שלך ולשים קצוץ על מה כולם חושבים. הוא גם עשה דרך ארוכה מאז התכנית, אני לא מכירה עוד כוכב ריאליטי שהלך לכתוב טור בעיתון ולתכנית רדיו, כל השאר רצו להשקות ולקמפיינים והוא לא עשה את זה".

אני חושב שלנוכחות הפיזית שלו יש חלק מאוד גדול בהערצה כלפיו.

"ברור. אם היית מביא מישהו  שנראה לא טוב והיה אומר את הדברים ששי אמר זה היה מתקבל אחרת לגמרי. יש לו את המראה הזה עם הלבוש המוזר שלו שלטעמי האישי הוא נורא. אני רוצה להכניס אותו למייק אובר (צוחקת). כל יום אני מתחננת 'שי, תיקח סטייליסט בבקשה'. הוא שונה מהנורמה וזה מה שאנשים רוצים לראות - את הדבר האחר. אגב, אני רוצה לומר משהו שחשוב לי להוריד מהלב".

בבקשה.

"בכתבה שהייתה על שי חי ב'אולפן שישי' האחרון, הובן שכביכול אמרתי שהיה אקט אלים של שי חי כלפי תניה. המעריצים של שי חי זעמו עליי. חשבו שהסתכסכנו וכדומה. אז חשוב לי לציין שאני ממש לא חושבת ששי חי הוא אדם אלים. נהפוך הוא - הוא שנוי במחלוקת, חובט בכל המוסכמות, אין לו נימוסים שגורים, אבל מה שיפה בו שבחיים לא תשמע אותו מקלל".