למרות שהתרגלנו לחשוב על הסדרות המובילות בישראל כסדרות המובילות גם בארה"ב, מסתבר שהעדפות הצפייה האמריקאיות שונות לחלוטין משלנו. בעוד שאצלנו שמות כמו "דקסטר", "דם אמיתי" ו"מד מן" שולטות בנתוני הצפייה, מגלים נתונים חדשים על מגמה שונה לחלוטין בטבלת הצפייה האמריקאית. למעשה, חלק ניכר מהסדרות האלה כמעט ולא מוכרות לצופה הישראלי.

חשוב לציין שמדובר בנתוני הרייטינג של ערוצי הכבלים בלבד, שהפכו בשנים האחרונות לסמל של איכות לצד השקיעה האיטית של ערוצי הברודקאסט הגדולים. התכנית הנצפית ביותר על פי חברת "נילסן" היא דווקא תכנית שכולנו מכירים היטב. "המתים המהלכים" של רשת AMC רק הגדילה את כמות הצופים הנאמנים מעונה לעונה והתייצבה על ממוצע של 11.4 מיליון צופים לפרק. סיום העונה השלישית של הסדרה שבר את שיאי הצפייה של כל הזמנים בכבלים.

במקום השני מתחילה הפיקנטריה עם "Duck Dynasty" של רשת A&E עם 8.19 מיליון צופים. עוד סדרת דוקו-ריאליטי שרוכבת על טרנד הרדנקס שכבר הביא לנו פנינים כמו "האני בו בו" בשנים האחרונות. במרכז העלילה עומדת משפחת רוברטסון מלואיזיאנה, שעשתה הון עתק מהעסק המשפחתי המסורתי שלה: אביזרים לצייד ברווזים. זקנים ארוכים, מבטא דרומי כבד וגיבורים חסרי שיניים, כמעט כל מרכיב קאלט שתוכלי להעלות על דעתכם כבר נמצא כאן. פרק הסיום של העונה השלישית הפך לנצפה ביותר בתולדות הרשת (הסדרה תשודר בערוץ הביוגרפיה החל מה-7.8).

שלושת המקומות הבאים שייכים כולם לערוץ ההיסטוריה. "הוויקינגים" (משודרת ב-yes Oh וב-VOD) האלימה ורוויית היצרים מדביקה למסכים כמעט 5 מיליון צופים מדי שבוע. "היסטוריה למכירה" (ימי שני בערוץ ההיסטוריה ב-yes ובהוט), עוד ריאליטי מצליח על חיי משפחה צבעונית, נמצא מעט מאחור עם 4.7 מיליון צופים. הסדרה מתארת עסק משפחתי שנבנה סביב חנות עתיקות בלאס ווגאס. את החמישייה המובילה סוגרת "אנשי הביצות" (ימי ראשון בערוץ ההיסטוריה ב-yes ובהוט), שעוקבת אחרי ציידי תנינים בלואיזיאנה עם 4.4 מיליון עוקבים אדוקים.

במקום השישי מגיע סוף סוף תורה של "משחקי הכס", שעל אף התהודה העולמית שומרת על ממוצע "צנוע" של 4.3 מיליון צופים. בהמשך הרשימה ניתן למצוא לא פחות מארבע תכניות של ערוץ דיסני, את "Talking Dead", תכנית הסיכום הפופולארית שמשודרת מיד בתום הפרק של "המתים המהלכים" ואת הקאלט מבית ערוץ דיסקברי: "מאפיית האמיש".

עשרת התכניות הנצפות ביותר:

"המתים המהלכים" (AMC) – 11.4 מיליון   

"Duck Dynasty" (A&E) – 8.1 מיליון

"הוויקינגים" (ערוץ ההיסטוריה) – 4.9 מיליון

"היסטוריה למכירה" (ערוץ ההיסטוריה) – 4.7 מיליון

"אנשי הביצות (ערוץ ההיסטוריה) – 4.4 מיליון

"משחקי הכס" (HBO) – 4.3 מיליון

"American Pickers" (ערוץ ההיסטוריה) – 4.2 מיליון

"אוסטין ואלי" (דיסני) – 4.1 מיליון

"Talking Dead" (AMC) – 4 מיליון

"Gold Rush" (דיסקברי) – 3.6 מיליון

>> מבוכה בשידור חי: "אתה מוסלמי? אז למה כתבת על ישו"?
בואו לפייסבוק שלנו