שנות השישים! איזו תקופה מופלאה, נשים לבשו שמלות יפות וחיו בדיכאון שקט, גברים בגדו בהן וטיפחו אלכוהוליזם, וכל מי שחרג קצת מהקונצנזוס מיד נשלח להסתכלות פסיכיאטרית או נודה בנחישות מהעדר. ראינו את זה ב"מד מן", וגם "הסקס של מאסטרס" (ימי שלישי, 22:50 ב-yes Oh וב-VOD וב-22:15 ב-HOT3) רוכבת על הגל אבל איכשהו נשארה קצת מתחת לרדאר. לא מדובר בסדרה שיצרה באזז או עוררה דיבור, וזאת למרות שבמרכזה מחקר על מיניות האדם. כלומר סדרה עם ציצים כמו ששואוטיים, רשת הכבלים האמריקאית הפרובוקטיבית, אוהבת לייצר.

כפי שבוודאי זכור לכם, הסדרה מבוססת על צמד החוקרים האמיתי לגמרי וויליאם מאסטרס וווירג'יניה ג'ונסון, ששינו את כל מה שהאנושות ידעה עד אז (ומסתבר שזה לא היה הרבה) על אורגזמות, דגדגנים ושאר ידידים. השניים ניהלו את המחקר למרות התנגדות החברה השמרנית שמסביבם ועל הדרך גם התאהבו. בסדרה מככבים ליזי קפלן המעולה (ג'אניס מ"נערות רעות"), שגם מועמדת לאמי על תפקידה בסדרה, ומייקל שין הלוהט בדרכו ("המלכה").

הסקס של מאסטרס (צילום: באדיבות yes)
איזה יום שמח לי היום | צילום: באדיבות yes

העונה הראשונה הסתיימה בסוג של קליף האנגר כשביל מאסטרס, שבדיוק הפך לאב ופוטר מבית החולים בעקבות מחקר המין השערורייתי, נוקש על דלתה של וירג'יניה ומתוודה בפניה שהוא אוהב אותה. בפתח העונה השנייה השניים מנהלים רומן, וירג'יניה נפרדת מבן זוגה והם מוצאים מקום לחדש בו את המחקר. דווקא דמויות המשנה, ברטון ומרגרט סקאלי, שמגולמים באופן מרהיב על ידי בו בריג'ס ואליסון ג'אני (סי.ג'יי מ"הבית הלבן"), מצליחות לשבור לנו את הלב. ברטון, הומוסקסואל בארון, מנסה להיפטר מנטיותיו המיניות על מנת שיוכל לספק את מרגרט אישתו. הוא עושה זאת על ידי טיפול "חדשני" בשוק חשמלי, סצנה מזעזעת שמחווירה רק מול הסצנה שאחריה, שבה הוא מנסה לשכב עם אשתו.

אין ספק, עדיף לא להיות הומו בסיקסטיז. וגם לא להיות אישה, בטח שלא אם חד הורית. עדיף גם לא לאהוב סקס, או לפחות לא להראות את זה לאף אחד. בעצם, עדיף לא להיות שום דבר שהוא קצת אחר. איזה מזל שאנחנו לא חיים בתקופה ההיא! אתם בטח אומרים לעצמכם, אבל אם יש משהו שלמדנו בשבועות האחרונים מהרשתות החברתיות ומעולם הטוקבקים, זה שאסור להביע דעה שונה, אפילו במעט, מזו השלטת. שכל מי שסוטה קצת הצידה משופד בשלל איחולי אונס, השמדה או פיטורים ממנו ספנות. "הסקס של מאסטרס" עוסקת באנשים אמיתיים שחשבו קצת אחרת יחסית לנורמה בתקופתם. חלקם מנסים לדכא את זה, מה שמוביל לתוצאות טראגיות וחיים מבאסים באופן כללי, חלקם נלחמים ומתעקשים, ובסופו של דבר משנים את העולם.

הסקס של מאסטרס (צילום: באדיבות yes)
החלק הכי טוב בסדרה. ליזי קפלן (משמאל) | צילום: באדיבות yes

אם לשפוט לפי הפרק הראשון, העונה השנייה של "הסקס של מאסטרס" תהיה מצוינת כמו קודמתה. כנראה שהיא כבר לא תהיה ה"מד מן" הבאה, אין לה את ההייפ, האיפוק ודון דרייפר, אבל היא כיפית, סקסית, משוחקת נהדר ומעוררת מחשבה, ובימים כאלו זה לא מעט.