ג'יימי פאלון (צילום: Gettyimages IL)
עולה לליגה של הגדולים. פאלון | צילום: Gettyimages IL
זה היה באוויר כבר זמן רב, אבל היום מגיעה ההודעה הרשמית מטעם מנהלי רשת NBC. ג'יי לנו, האיש שהנחה את ה"טונייט שואו", תכנית הלילה המיתולוגית של התחנה במשך 22 השנים האחרונות, יפנה את מקומו לטובת מי שמנחה בשנים האחרונות את תכנית הלייט נייט, ג'ימי פאלון. חילופי המשמרות יתרחשו באביב 2014, כאשר בנוסף לכך תחזור התכנית למשכנה המקורי בניו יורק ותעזוב את האולפנים בבורבנק, קליפורניה, מהם שודרה בתקופתו של לנו.

"איחולי ג'ימי", כתב לנו בהודעה ששחרר בהודעה לעיתונות, "אני מקווה שתהיה בר מזל כמוני ותחזיק במשרה עד שתהפוך לאיש הזקן. אם תצטרך אותי אני אהיה במחסן". פאלון הנרגש הגיב בהודעה משעשעת משלו בה נאמר: "אני מתרגש מאד להנחות תכנית שמתחילה היום במקום מחר" (רמז לשעה המאוחרת בה מתחיל שידור תכנית הלילה). פאלון צפוי להיות המנחה השישי בתולדות התכנית, ששודרה לראשונה ב-1954.

מאחורי ההצהרות המבודחות של השניים עמד העימות הפומבי של לנו עם מנהלי NBC, שהביעו את חוסר שביעות רצונם מנתוני הרייטינג המתדרדרים של התכנית תחת שרביטו של המנחה הוותיק. בתגובה תקף לנו בעוקצנות את הרשת ואת ראשיה במהלך המונולוגים הפותחים של התכנית, כשהוא מקפיד להדגיש את נפילתה מהמקום השלישי באחוזי הצפייה אל המקום החמישי.

אין תמונה
עוזב אחרי מאבק מתוקשר. לנו
זוהי אינה הפעם הראשונה בה החלפתו של לנו מעוררת סערה תקשורתית. ב-1992, כשג'וני קרסון, המנחה המיתולוגי של התכנית פרש, התנהל קרב מתוקשר בין לנו לבין הטאלנט השני של הרשת, דייויד לטרמן. הבחירה בלנו הביאה לעזיבתו לטובת רשת CBS המתחרה. לפני שלוש שנים פרש לנו לראשונה מהתכנית והותיר אותה בידיו של קונאן אובראיין, רק כדי לחזור כעבור חצי שנה בלבד אחרי שאובראיין הסתכסך עם ראשי התחנה אף הוא ועזב.

פאלון בן ה-38 מתקדם למשבצת פריים טיים אחרי ארבע שנים בהנחיית תכנית הלילה. כעת נותר לגלות מי יהיה האיש שיחליף אותו בתפקיד, כאשר אחד המועמדים הבכירים המוזכרים בארה"ב הוא סת' מאיירס, ששיתף עמו פעולה ב"סאטרדיי נייט לייב".

>> בואו לעמוד הפייסבוק שלנו