מחר ישודר אצלנו הפרק הראשון בעונה השמינית של "דקסטר", שתהיה גם העונה האחרונה. נכון שהעונות האחרונות כבר היו הרבה פחות מוצלחות ורבים קיטרו על העלילות הדלוחות והצפויות, אבל דקסטר מורגן ייזכר לנצח כאחד הרוצחים הסדרתיים הגדולים בטלוויזיה, ואנחנו ניפרד מאחד העוגנים האהובים. כצפוי, השאלה הגדולה היא איך תתרחש הפרידה הזאת. מה יקרה בסוף העונה השמינית, שיסיים לתמיד את עלילותיו של דקסטר? חשבנו על כמה אופציות, אתם מוזמנים לספר לנו מה המועדפת עליכם, או להציע כמה משלכם:

מוות

דקסטר חייב למות. זה ברור לכולם. הטבעת סביבו הולכת ומתהדקת כבר כמה עונות, הוא הופך למרושל יותר, משאיר עקבות. יותר ויותר אנשים מתחילים לזהות את הנוסע האפל שמבצבץ לו מבין חרכי הנורמטיביות הסחית של המנומסת. מריה לאגוורטה כבר עלתה על זה וראינו מה קרה לה, מה דקס יעשה, יארגן את מותם של כל הקולגות שלו? לא, זה צריך להיגמר, והסוף האפשרי היחידי הוא מוות אלים. לא ברור מי יעשה את זה, אבל הרוצח העונתי צריך לגבור עליו. לקשור אותו למיטה, לעטוף בניילונים ולשלוח אותו לדרכו עם תמונות קורבנותיו מסביבו. רק כשדקסטר ינוח על משכבו בשלום, הנוסע האפל יוכל לנוח גם הוא.

בריחה

מוות זה סופי מדי, למה לא להשאיר איזה פתח חזרה? מי יודע, אולי עוד עשר שנים ירצו להחזיר את הסדרה לחיים או לחילופין, לסחוט עוד כמה שקלים בעזרת סרט קולנוע מדמם? קבלו את זה – דקסטר ובנו הקטן נעלמים מהרדאר, כולם בטוחים שהרוצח העונתי הרג גם אותם, אולי רק דב יודעת את האמת. למחלקת הרצח של משטרת מיאמי מגיע חוקר נתזי דם חדש, פותח קופסת דונאטס ומחלק לכולם, מחייך. אנחנו כבר יודעים שהוא קריפר. הכתוביות עולות, עוברים לאיזה אי אקזוטי, או אולי הוואי, משהו עם שמש. דקסטר על החוף עם האריסון בנו הפעוט, משתכשכים במים. הנוסע האפל ימשיך לגבות קורבנות, רק הנוף ישתנה.  

דקסטר צילום מתוך הסדרה
יאללה, להוואי

בריחה עם דב

אותו דבר, אבל עם דב. כי על סיפור האהבה המעוות הזה אנחנו לא באמת יכולים לוותר. עדיפות להמשך רציחות משותפות, כמובן, ומלא קללות. וסקס קינקי.

כלא

אופציה מבאסת למדי היא כזו שבה דקסטר נתפס ונכלא. מבאסת אך מתבקשת, כי הרי הוא כבר מזמן לא זהיר כמו פעם, לכידתו היא רק עניין של זמן. דמיינו את המבטים ההמומים של מסוקה ואנג'ל, את המאסר של דב כשותפה לדבר עבירה (היא הרי לא תצליח לסתום), את האכזבה על פניו של הארי, רוח הרפאים שמנג'סת לנו כבר שמונה עונות. כל חייו דקסטר ניסה לכלוא את הנוסע האפל, יהיה טבעי אם בסוף הנוסע האפל יהיה זה שיוביל לכליאתו שלו. כמובן שהכלא מלא באנשים שבהם דקסטר יוכל לטבוח במצפון שקט, אבל בינינו, את "אוז" כבר ראינו. אין טעם.

הכל נשאר אותו הדבר

ומה אם מה שיקרה זה שכלום לא יקרה? אחרי הכל זו האופציה השכיחה. דקסטר קם בבוקר, מכין את ארוחת הבוקר המוגזמת שלו מהפתיח, הולך לשחק קצת בנתזי דם בעבודה, אוכל איזה סטייק מדמם עם דב בערב. כשהנוסע האפל מתעורר, הוא רוצח איזו חלאה חלקלקה באופן יסודי ובלי להשאיר עקבות. זה עבד עד עכשיו, בשביל מה לדפוק את הנוסחה? אחרי הכל, אנחנו צריכים את דקסטר לכל המקרים שבהם המערכת לא מתפקדת ולא כולאת את האנשים הנכונים. אחרי כל מה שהוא עשה עבורנו, מגיע לו סוף טוב, או לפחות בלי סוף בכלל.  

 בואו לפייס שלנו