suits
פטריק ג'יי אדמס. פלז'ר טו מיט יו

"מה עם כל הניירת?", זו השאלה הפופולרית ביותר שנשאל פטריק ג'יי אדמס, כוכב הדרמה הקומית Suits  כשהוא פוגש בעורכי דין הצופים בה. סדרות העוסקות בעולמם המחויט של עורכי הדין מעולם לא הטרידו עצמן בעבודה המשרדית שמבזבזת את רוב הזמן בין זעקות ה"אובג'קשן!", וזה בטח מה שגרם למייק, בן דמותו של אדמס, לחשוב שהוא יכול להשתחל אל חליפת העורך דין בלי מאמץ מיוחד.

וכך מתחילה לה Suits, שעולה הערב לשידור ב-drama  yesבשעה 22:00. מייק רוס הוא צעיר מבריק שנזרק מהקולג' על לא עוול בכפו ומרוויח את לחמו מעבודות מזדמנות ולא לגמרי חוקיות, כמו לגשת למבחני הכניסה לבית ספר למשפטים במקום סטודנטים המשלמים לו על כך, או סחר לא מוצלח בסמים. כשעסקה אליה הוא נשלח משתבשת, הוא מוצא עצמו מתראיין עבור הארווי ספקרט (גבריאל מאכט), עורך דין חלקלק וסוגר העסקאות הטוב ביותר בניו יורק. רוס מקבל את העבודה למרות שאין לו תואר במשפטים, או תואר בכלל, והשניים יוצאים לרדוף צדק, כסף, וחליפות יוקרה.

suits
נוכל, אבל נוגה

"אנחנו פוגשים את מייק כשהוא בנקודת שפל בחיים שלו", מספר אדמס בראיון טלפוני. "הוא חייב להשיג כסף, ואין לו מה להפסיד. כשנקרית בפניו ההזדמנות לעשות מה שתמיד רצה לעשות, הוא קופץ עליה, גם אם בדרך של הונאה ושקרים".

אז Suits זה הדבר שתמיד רצית לעשות?
"לפני שקיבלתי את התפקיד, שיחקתי בפיילוט לתכנית אחרת ופחות או יותר פוטרתי ממנה. זה הגיע אחרי עשר שנים בהן אמנם עבדתי והייתי גאה במה שעשיתי, אבל לא הרגשתי שקיבלתי הזדמנות אמתית. אחרי שפוטרתי הייתי חייב להחליט אם משחק זה באמת מה שאני רוצה לעשות. ואז הגיעה Suits, והכל פשוט נפל במקום, אפילו כל תהליך האודישנים היה די פשוט. הרגשתי שזה התפקיד בשבילי ולא הייתי מרפה ממנו".

טרויאן בליסריו
בת הזוג, כוכבת "שקרניות קטנות ויפות
הצלחתה של העונה הראשונה של Suits היתה די מפתיעה, גם עבור אדמס עצמו, שעדיין מגחך בחוסר אמונה כשמזכירים לו את פרס גילדת השחקנים אליו היה מועמד בשנה שעברה. איך להיות סלב מתחיל הוא למד מבת הזוג שלו, טרויאן בליסריו ("שקרניות קטנות"), כשהיה לצדה כשהחלה להתפרסם בזמן שהוא תיזז בין פיילוטים כושלים.

"כשזה הגיע אליי הייתי קצת יותר מוכן. אנחנו עובדים קשה ואני שמח לראות שאנחנו זוכים להכרה, והתגובות לרוב חיוביות."

מי שאחראי על טיפוחו של מייק הוא הארווי, עורך דין ותיק ומוערך, שלוקח את מייק תחת חסותו והופך במהרה למנטור שלו. הכימיה בין אדמס לגבריאל מאכט, המגלם את דמותו של הארווי, היא אחת מנקודות החוזק המשמעותיות של Suits, וכנראה גם הסיבה להצלחה שלה. הם פשוט כל כך חמודים ביחד, עד שבקלות שוכחים שמדובר למעשה בזוג נוכלים שמערים על המערכת בעבור בצע כסף.

suits
צוות מנצח

"בשבילי זו הפעם הראשונה בתכנית בסדר גודל כזה, ויש הרבה רגעים בהם אני פונה אל גבריאל ומתייעץ על איך להתמודד עם השעות הארוכות או המרחק מהמשפחה. במובן הזה הוא מתפקד באופן קבוע על תקן המנטור שלי. יש גם פעמים בהן הוא פונה אליי, אז אני לגמרי מרגיש שיש בינינו שיתוף פעולה. אנחנו נהנים לעבוד אחד עם השני ולהצחיק אחד את השני. זה היה ככה מהיום הראשון."

מה החלק שאתה הכי אוהב בזה?
"כיף לראות איך הסדרה מתחילה להגיע למקומות שונים בעולם, כמו אליכם לישראל. זה מדהים לראות שהאנרגיה שאנחנו משקיעים מצליחה לגעת בכל כך הרבה אנשים. הבנתי שהסדרה יכולה ממש לעבוד לטובת הצופים, שהיא יכולה להוות עבורם השראה ולא להיות בידור בלבד.

suits
סדרת עורכי דין עם דינמיקה של הפמליה

אל דאגה, אפשר להניח את המחדד, כי הצפייה ב- Suits לא תשלח אתכם בחזרה אל ספסל הלימודים מהר כל כך. להיפך, היא עלולה לגרום לכם להוציא הון על חליפה יקרה מדי ועל חלומות שהיא זו שתזמן לכם את הזדמנות חייכם. Suits אולי מהווה מקור השראה עבור חלק מצופיה, אבל בסופו של יום זוהי סדרת עורכי דין עם דינימקה קבוצתית של "הפמליה".

הביקורות שהתייחסו אל Suits בארצות הברית שיבחו אותה, את הדיאלוגים מהירים, הגברים מרשימים, והסוד שמסתיר מייק ומצליח לשמור את הצופים דרוכים גם ברגעים שהעלילה מורידה הילוך. "היא יכולה לגרום לך להתגלגל מצחוק ברגע אחד, וברגע השני לקחת את ההומור הזה ולהפוך אותו למשהו מאוד אמיתי", מסכם אדמס את הסיבות שהביאו, לדעתו, להצלחת הסדרה. "זה עמוד השדרה של התכנית ומה שאנשים הכי מתחברים אליו". רוב הזמן זה עובד, לפעמים זה כיפי, ומדי פעם זה אפילו מוצלח.