אנגליה כבר התרגלה להפסיד באירוויזיון. כבר שנים שאחת המעצמות הגדולות בעולם לא מצליחה לספק לתחרות השירה אף מתמודד ראוי. הפעם האחרונה שהממלכה זכתה באירוויזיון הייתה ב-1997, ובסך הכל ניצחה בתחרות חמש פעמים מאז היווסדה. אבל נראה שכל זה הולך להשתנות בקרוב: סיימון קאוול – מהאבות המייסדים של ז'אנר הריאליטי שירה – החליט לקחת את העניינים לידיים.

"חשבתי על זה, הרעיון הוא שאני אשתלט על הקדם למשך שנה אחת ואנסה למצוא מישהו שייצג את אנגליה בכבוד, מישהו אלמוני. אני אשמח לעשות את זה", אמר קאוול, האיש שאחראי לליאונה לואיס, קלי קלרקסון וכמובן - וואן דיירקשן. "הכוכב הבא", מאחורייך. 

השנה הגיעו האנגלים למקום רביעי מהסוף, וזכו לביקורות קוטלות גם במולדת. נדב גדג' שלנו, לשם השוואה, הגיע למקום התשיעי - וזה כשכל העולם שונא אותנו. האמת שקצת מפתיע שאף אחד שם לא חשב עד כה לנצל את כל מפעלי גילוי הכשרונות של קאוול כדי לעשות משהו חיובי עבור התדמית של אנגליה בעיני גייז, אבל קאוול טוען שהבקשה היחידה שלו היא שהתחרות לא תתנגש עם תוכניתו "לבריטניה יש כישרון". בכירים ב-BBC לא הגיבו עד כה לדבריו של השופט בדימוס של "אמריקן איידול", אבל אין לנו ספק שהם רק משחקים אותה קול לפני שיתנפלו על ההצעה.