אתמול בערב (ראשון) התכנסו ראשי רשת NBC כדי להכריע סופית את זהותו של המנחה החדש של תכנית הלייט נייט הוותיקה. האיש שנבחר להכנס לנעליו של ג'ימי פאלון (שעובר לתכנית הלילה) הוא סת' מאיירס, אחד האנשים הכי מצחיקים בתעשיית הבידור האמריקאית. הנה כמה דברים שיעזרו לכם להכיר אותו טוב יותר.

סת' מאיירס (צילום: Cindy Ord, GettyImages IL)
חיוך של מיליון דולר | צילום: Cindy Ord, GettyImages IL
1. SNL 

"סאטרדיי נייט לייב" היא החממה הגדולה ביותר לכישרונות קומיים בטלוויזיה האמריקאית: בילי קריסטל, אדי מרפי, ג'וליה לואיס-דרייפוס, טרייסי מורגן, אדם סנדלר, מייק מאיירס, טינה פיי ואיימי פוהלר והרשימה יכולה להימשך עד סוף הכתבה הזאת. מאיירס הצטרף לקאסט של התכנית ב-2001 ובתוך חמש שנים בלבד הפך לאחד מהכותבים הראשיים של תכנית המערכונים הוותיקה. החל מ-2006 הנחה את העדכון השבועי, מערכון חדשות קומי, שהיה במידה רבה ההשראה לפורמט של "ארץ נהדרת". את הנחיית ה "Late Night Show" הוא יורש מידיו של כוכב נוסף של התכנית, ג'ימי פאלון.

2. מחריב סרטים שיטתי

איך נגדיר את זה בעדינות? עדיף שסת' מאיירס ייצמד לטלוויזיה. עד כה ההופעות שלו בקולנוע נגמרו בעיקר בכישלונות מהדהדים. בחיפוש בביוגרפיה שלו לא תמצאו אף סרט שעבר את הציון המשוקלל של 6 ונתוני הקופות אפילו גרועים יותר. אבל מאיירס נהנה להשתתף בקומדיות שלא לוקחות את עצמן ברצינות כמו "אני לא יודע איך היא עושה את זה" או "סילבסטר בני יורק", פשוט כי אף אחד לא יכול לעמוד בפניו. זה היה נכון כל עוד הלו"ז שלו אפשר חלטורות קטנות שכאלה. איכשהו עם עבודה קבועה במשך חמישה ימים בשבוע, לא בטוח שהוא יוכל להרשות לעצמו את זה בעתיד הקרוב.

סת' מאיירס (צילום: Michael Buckner, GettyImages IL)
האמת? לוקח אותו בבלורית | צילום: Michael Buckner, GettyImages IL
3. פוקר פייס

לא מומלץ להזמין את סת' מאיירס למשחק הקלפים שלכם עם החבר'ה, אלא אם כן אתם ממש בעניין של לתרום כספים לאחרים. מאיירס השתתף השנה בעונה השלישית של "פוקר כוכבים", ויצא ממה ממנה עם הפרס הגדול של 100 אלף דולר, אותם תרם לארגון צדקה.

4. מה קורה אח שלו?

למרות ההצלחה הגדולה, סת' מעיד על עצמו שבמשך שנים עמד דווקא בצלו של אחיו, ג'וש מאיירס. "סבתא שלנו חיבבה אותי, אבל ג'וש תמיד היה הפייבוריט שלה", סיפר בראיון למגזין גות'האם. כמו סת', גם ג'וש בחר בקריירת משחק ובשלב מסוים אפילו השתתף בתכנית MAD-TV במשבצת המתחרה לזו של סאטרדיי נייט לייב, שלא שרדה הרבה. בניגוד לאחיו, שהשתקע במסגרת אחת, הקריירה של ג'וש מלאה בדילוגים בין סרטים קטנים להופעות אורח וכיכוב בסדרות נשכחות. אתם בטח זוכרים אותו מ"מופע שנות ה-70", "ברונו" או "הפרויקט של מינדי".

5. מיהו יהודי?

שאלה מסובכת. האינסטינקט הראשוני לנוכח שם המשפחה הוא לשייך אותו מידית לתפריט הכשר בארוחת הערב. אלא שמאיירס עצמו טען בראיון כי מדובר בצירוף מקרים ולא יותר וכי הוא עצמו אינו יהודי. בדיקה מעמיקה יותר מבהירה שיש בכל זאת יסוד יהודי בעץ המשפחתי של סת', סבתא רבא שלו הייתה בת משה וישראל. אבל אם הוא לא בעניין, מי אנחנו שנגייר אותו בכוח?

סת' מאיירס (צילום: Pool, GettyImages IL)
יו תראי, זה ברק | צילום: Pool, GettyImages IL
6. פעם רביעית גלידה

מאיירס מצטרף למוסד ותיק מאד בטלוויזיה האמריקאית. תכנית הלייט נייט של NBC עלתה לאוויר לפני 30 שנה בהנחייתו של דייויד לטרמן. ב-1993 עזב לטרמן את הרשת והשאיר את המשבצת לג'ינג'י מטורף וחסר מעצורים בשם קונאן אובראיין, שהנחה אותה במשך 15 שנים רצופות. ג'ימי פאלון היה המנחה עם הזמן הקצר ביותר בתכנית עם ארבע שנים בלבד, לפני שזכה לעלות לפריים טיים והשאיר את הבמה למאיירס.

סת' מאיירס (צילום: Pascal Le Segretain, GettyImages IL)
חמודים. מאיירס וחברתו לחיים | צילום: Pascal Le Segretain, GettyImages IL
7. כמה קטנות

כמה שיותר פרטים חסרי חשיבות אך מסקרנים באותה מידה בפסקה אחת: החבר הכי טוב של סת' מאיירס ב-SNL הוא אנדי סאמברג (למרות שפרד ארמיסון נותן לו פייט), החברה הטובה ביותר היא איימי פוהלר, יום אחד הוא קם בשתיים בלילה והתעורר עם רעיון למערכון על ג'ון האם שאוכל האם בדרך אל הג'ון (כינוי לשירותים, באנגלית זה נשמע מצחיק יותר), הוא אוהב לאכול עוף, הסרט האהוב עליו הוא צ'יינה טאון, הספר האהוב: "מלכוד 22", התכנית האהובה: "הסמויה" והלהקה האהובה עליו הם "הביטלס".

>> בואו לעמוד הפייסבוק שלנו