משפחה בהפרעה, עונה 4

העונה הרביעית של הקומדיה הפולחנית קמה לתחייה מחודשת מוקדם יותר השנה אחרי ש"נטפליקס" שחררה בבת אחת את כל 15 הפרקים. העונה החדשה מאפיינת בעלילה שאיננה לינארית, מה שהופך אותה להולמת במיוחד לצפייה מרתונית. מיטש הורביץ, היוצר והכותב הראשי של "משפחה בהפרעה", הצהיר בראיונות שסדר הפרקים הוא בגדר המלצה בלבד, ושאפשר לצפות בעונה בכל סדר אפשרי מבלי לפגום בהנאה. הנה ההזדמנות שלכם לנסות את זה, ולספר לנו אחר כך איך היה.

סה"כ: 15 פרקים: 8 שעות ו-7 דקות.

כתום זה השחור החדש, עונה 1

זוכרים איך התרגשנו בתחילת השנה לקראת "בית הקלפים"? גם אנחנו לא. למרות שמדובר בסדרה נהדרת שזכתה לפופולריות ואהדת המבקרים, מי שעשתה לנטפליקס את השנה היתה דווקא "כתום זה השחור החדש". את זה שהיא מעולה כבר חלקנו אתכם, אך אין כמו יום הכיפורים בשביל לצפות באנשים שחטאו חטאים גדולים בהרבה, ואפילו ליהנות מזה.

סה"כ: 13 פרקים: 12 שעות ו- 4 דקות.

התיקון, עונה 1

את האנטיתזה ל"כתום" אפשר למצוא ב"התיקון", הדרמה המוערכת של ערוץ סאנדנס העוקבת אחרי שחרורו של אסיר שמזוכה לאחר שבילה 19 שנים באגף הנידונים למוות. גם עליה כבר המלצנו לכם, והפעם התזמון מושלם: שישה פרקים מהורהרים, איטיים ובעיקר מעוררי מחשבה - על מעשי העבר ופתיחתו של דף חדש. "התיקון" לא תעביר לכם בקלות את יום הכיפורים, ובגלל זה היא קולעת בול למעמד הנכבד.

סה"כ: 6 פרקים: 4 שעות ו- 29 דקות.

הומלנד, עונה 2

רגע לפני שהעונה השלישית נוחתת על המרקע שלנו, כדאי להתעדכן מה הפסדתם בעונה השנייה (ואם אתם לא חייבים לישון במהלך החג, אפילו בעונה הראשונה). החל מהפרקים הראשונים שצולמו ביפו (היינו מציעים שוט על כל לוקיישן שאתם מזהים, אבל זה עדיין יום כיפור), דרך כל הדברים המפתיעים שקרו באמצע וכלה בדברים הממש מפתיעים שקרו בסוף - קארי מת'יסון וניקולס ברודי הם צמד שיודע דבר או שניים על נפש מעונה, והם פרטנרים מושלמים ליום כיפור.

סה"כ: 12 פרקים: 10 שעות ו- 28 דקות.

מינדי, עונה 1

גם העונה השנייה של "מינדי" נמצאת ממש מעבר לפינה, ואם עדיין לא התאהבתם בה אז כנראה שלא נוכל להיות חברים. היא אמנם לא חפה מבעיות, עדיין לא התאפסה באופן סופי על הקאסט שלה (זמן ללכת, ג'רמי) וסובלת מקווי עלילה שלא מחדשים הרבה לחובבי טלוויזיה וותיקים. אז מה הופך אותה למדהימה? הבדיחות. "מינדי" אולי מושווית מכל עבר ל"הבחורה החדשה", אבל היא יותר דומה דווקא ל"רוק 30", ולוקח קצת זמן להבין את זה. היא מצליחה להיות קלילה ונשכנית, בסיסית ומתוחכמת במקביל, אבל לא תדעו את זה אם לא תתנו לה צ'אנס. מניסיוננו, בצפייה השלישית זה נהיה מעולה אפילו יותר.

סה"כ: 24 פרקים: 8 שעות ו- 48 דקות.

הממשלה (בורגן), עונה 2

את משבצת הדרמה הפוליטית בחרנו להעניק ל"בורגן" הדנית, שחוזרת בקרוב לעונה שלישית ב- yes. לפני שזה קורה, כדאי להספיק ולהתעדכן מה קרה בעונות הקודמות. האנשים שהביאו לכם את "דה קילינג" מעדיפים הפעם להסתאב בממשלה הדנית, שבאופן מפתיע תזכיר לכם מפעם לפעם את מה שקורה בפוליטיקה המקומית. אם לא, לפחות תיחשפו לבירגיטה ניבורג, אחת הדמויות הטלוויזיוניות המרתקות בשנים האחרונות. 

סה"כ: 10 פרקים: 9 שעות ו- 40 דקות

ברודצ'רץ', עונה 1

"ברודצ'רץ'" היתה אחת התכניות המצליחות ביותר בבריטניה בשנה החולפת, כשהיא נהנית משבחי המבקרים ואהדת הקהל כאחד. היא מתחילה כמו הרבה סדרות שכבר ראינו: שלוותה של עיירה מנומנת מופרעת יום אחד על ידי רצח מזעזע. הפעם מדובר בילד קטן שגופתו נמצאת לחופה של העיירה, שמכניסה להילוך גבוה צמד חוקרים (אוליביה קולמן של "פיפ שואו", ודיויד טננט המיתולוגי מ"דוקטור הו") ומקפיצה לאיזור גם כמה צוותי עיתונות. מה שמבדיל אותה מהרבה סדרות עם עלילה דומה, זה שהיא פשוט עושה אותה מעולה.

סה"כ: 8 פרקים: 6 שעות ו-35 דקות

קמים לתחייה, עונה 1

אנו מסיימים את היורוטריפ שלנו עם "קמים לתחייה" הצרפתית. שוב עיירה שקטה, אך הפעם השקט מופר בדמותם של מתים שקמים לתחייה וחוזרים לחייהם הקודמים מבלי לדעת כלל שמתו. הסדרה, המבוססת על סרט אימה צרפתי, היתה להיט לא קטן גם מעבר לתעלת למאנש, ובבריטניה כבר שוקדים על גרסה דוברת אנגלית עבורה. תפסו אותה לפני כן, כיאה לעכברי טלוויזיה עילאיים ומתנשאים. 

סה"כ: 8 פרקים: 7 שעות ושתי דקות

מה שקורה באילת VIP

לפני שנפרדים מהקיץ באופן סופי, שווה לעצור לסיבוב בריאלטי הכי מצחיק של העונה. תשעה סלבס (אוקיי, תשעה אנשים מפורסמים יותר מכם) נשלחים למלון אילתי על תקן צוות הבידור. הם אולי עובדים על גרסה משלהם למחזמר "שיער", אבל העלילה מורכבת ממעט מדי אהבה והרבה מאוד מלחמה. כמו כן, אביבית בר זוהר שרה, הרבה. ועיניתם את נפשותיכם? צ'ק.

סה"כ: 14 פרקים: כ-14 שעות, מתוכן כשעה וחצי של הלהיט Money Men Diamonds.

Bunheads

בדיוק כשהתחלנו להתמכר אליה, קיבלנו את המזכר המודיע שגם Bunheads, הסדרה החדשה של יוצרת "בנות גילמור", איימי שרמן-פלדינו, הגיעה לסיומה עם תום עונתה הראשונה. "בנהאדס" (או כמו שקראו לזה אצלנו במתנ"ס: "קוקו עגבניה") היתה ניסיון חמוד אם כי מהוסס לייצר את "גלי" של עולם הבלרינות, עם אותו החן הפטפטני של "בנות גילמור". רשת ABC Family הורידה לה את השאלטר, אבל כל סדרה שגורמת שיברון לב למעריצים שלה שווה את הבדיקה שלכם.

סה"כ: 18 פרקים: 13 שעות ו-11 דקות

אלה הם חיי

"אלה הם חיי" היא סדרת הדגל של הסדרות המעולות שבוטלו בטרם עת, ועונתה היחידה משמשת עד היום כשם נרדף לסדרה שהלכה מוקדם מדי. היא הפכה את קלייר דיינס לאיט גירל ואת ג'ארד ליטו לאליל נעורים, אולי הקהל האמריקני לא היה מוכן לסדרת תיכון מדוכדכת, אך הוא העניק ל"אלה הם חיי" מקום של כבוד בקטגוריית סדרות המופת. כהפוגה מהאינטנסיביות של קארי מת'יסון, תנו צ'אנס לתמימות של אנג'לה צ'ייס.

סה"כ: 19 פרקים: 15 שעות ו-31 דקות

זרוקים ויורמים

ארבע שנים אחרי "אלה הם חיי", והאמריקאים עדיין לא התמודדו בקלות עם סדרות תיכון שמעמידות את האאוטסיידרים במרכז. הפעם אלו הפריקים והגיקים של תיכון מק'ינלי (כן, גליקים, זה הרפרנס), הסדרה שהפכה כמעט כל מי שהיה מעורב בה לשם דבר, ובכל זאת הפוטנציאל שלה לא זוהה בזמן אמת. מעבר לכך שהיא הכירה לנו כוכבי על כמו ג'יימס פרנקו, סת' רוגן וג'ייסון סיגל, הסדרה סימלה את צעדיהם הראשונים של היוצר פול פיג ("מסיבת רווקות", "עצבניות אש") ומלך הקומדיה הנוכחי של הוליווד ג'אד אפטאו, היא פשוט סדרה מעולה, שכל פרק בה יקרע אתכם מצחוק ויקרע לכם את הלב.

סה"כ: 18 פרקים: 13 שעות ו-11 דקות

סטודיו 60

בין "הבית הלבן" ו"חדר החדשות", ארון סורקין הוציא תחת ידו עוד פרויקט טלוויזיוני, "סטודיו 60" קצרת הימים. הסדרה עלתה לשידור בשנת 2006, ועסקה במאחורי הקלעים של תכנית מערכונים בסגנון "סאטרדיי נייט לייב". נשמע כמו התקציר של "רוק 30"? בדיוק. שתי הסדרות עלו במקביל ברשת NBC, כשהעולם כולו חשב שהדרמה הסורקינית תשרוד. ההיסטוריה לימדה אותנו אחרת, אבל "סטודיו 60" עדיין מחזיקה פינה חמה בלבבות של אלפי חובבי טלוויזיה, אפילו אם סורקין משחזר אותה כמעט אחד-לאחד ב"חדר החדשות". נו טוב, הוא עושה את זה עם כל מה שהוא אי פעם כתב.

סה"כ: 22 פרקים: 15 שעות ו-31 דקות

מחוקים

הבריטים אוהבים לעשות את הסדרות שלהם קצרות ומהודקות, ולכן רבות הסדרות מן הממלכה המאוחדת שיוכלו להתאים ליום כיפור אחד. בחרנו ב"מחוקים" על שתי עונותיה, בעיקר כי היא מקדשת את אותם הערכים עליהם ביסס עצמו יום כיפור בשנים האחרונות: בהייה בדברים.

סה"כ: 14 פרקים: 5 שעות ו-43 דקות

מ.ק. 22

מפחיד כמה "מ.ק. 22", ששודרה לראשונה לפני כמעט עשר שנים, מצליחה להיות רלבנטית גם היום. סדרת האנימציה היתה חדשנית בהמון תחומים, שחטה המון פרות קדושות, ובעיקר הצחיקה אותנו באופן חסר בושה. "מ.ק. 22" תיוותר ככל הנראה נצחית, אבל העובדה שעוד לא קמה לה יורשת ראויה מהווה סיבה טובה מספיק בשביל להזכר בה ביום כיפור, גם אם אתם לא בבסיס.

סה"כ: 10 פרקים: 3 שעות ו-39 דקות