תנועת מחאה ספונטנית כזאת לא זכורה לנו מאז "החתונה האדומה" ב"משחקי הכס" אי שם ב-2013: "המתים המהלכים" חזרה השבוע לעונתה שביעית עם פרק פתיחה מדמם, אלים ומאוד שנוי במחלוקת, והתגובות - בהתאם.

אחרי קליף האנגר שסיים את העונה השישית במהלכו הבנו שאחד מחבורת הניצולים של ריק איבד את חייו על ידי ניגן (ג'פרי דין מורגן) ולוסיל (אלת הבייסבול האהובה עליו), העונה השביעית נפתחה  - לאחר רבע שעה של המתנה מורטת עצבים - באחת מסצנות המוות הגרפיות והמפורטות בתולדות הטלוויזיה, שבמהלכה הלכו לעולמם בזה אחר זה גלן (סטיבן יואן), שנמצא איתנו מהפרק הראשון של הסדרה, ואברהם (מיכאל קודליטץ). הפרידה הייתה כל כך סופית עד שלא נשאר מהם הרבה יותר משאריות בשר קצוץ. את התגובות לפרק הפתיחה ניתן לחלק לשלושה שלבים:

הדחקה:

למרות שהיה להם קיץ שלם + 60 דקות של פרק לעכל את הבשורה, חלק מהמעריצים השרופים בחרו להאמין שאירועי הפרק "The Day Will Come When You Won't Be" לא באמת קרו. 


התגובה שלי אחרי שראיתי את הדמות האהובה עלי ב"מתים המהלכים" מתה


איבדה את אחותה. איבדה את אביה. איבדה את בעלה. אני לא יכולה יותר (בהתייחס לדמותה של מגי, האיוב של הסדרה)


כך נראה כל מי שצפה בפרק האחרון של #המתיםהמהלכים

כעס:

טים ווינטר, נשיא ארגון Parents Television Council (מועצת ההורים של הטלוויזיה האמריקאית), פנה אל הרגולטור האמריקאי במטרה לשנות את סיווג הצפייה של "המתים המהלכים" לכזה שלא מאפשר צפייה לילדים. "פרק פתיחת העונה של 'המתים המהלכים' היה אחד האלימים ביותר שנראו אי פעם, גם בהשוואה לתכניות שמוקרנות בערוצי הכבלים", כתב ווינטר. "לפעמים לא מספיק להחליף ערוץ, גם צופים שרוצים לצפות ב-AMC (הערוץ המשדר את הסדרה - ב"ב) לא צריכים להיחשף לאלימות כזאת". 

והיו גם גולשים שבחרו להוציא את הזעם שלהם בצורה יותר ישירה.


"זה" על הפרק הראשון של העונה החדשה


וכמובן, היו את אלה שהודיעו שהם עם "המתים המהלכים" סיימו.


בדיוק סיימתי לצפות ב"המתים המהלכים" וזה היה הפרק הכי דוחה ושובר לב אי פעם. אני לא רוצה לצפות יותר בסדרה לעולם. *לב שבור*


זה היה יותר מידי *אימוג'י עצוב*. אכזרי מידי. מדוכאת לנצח

 

השלמה:

אחרי ההדחקה והכעס מגיע שלב ההשלמה. הגולשת Stephany@ צייצה לחבריה שיתחשבו במצבה הרגשי המעורער בימים אלה.


בבקשה סילחו לי היום, חוויתי שתי מיתות במשפחה


"אל תדבר איתי היום. אני בוכה"

גולש אחר צירף תמונה של קאסט התכנית מהעונה הראשונה, הוא בחר להשאיר בצבע רק את הדמויות ששרדו. טוב, אולי הוא עדיין בדיכאון. 


מדוכא :(

וגם - הצלחה

אבל בשורה התחתונה, פרק פתיחת העונה של "המתים המהלכים" יירשם כהצלחה אדירה. יותר מ-17 מיליון צופים, רובם בדמוגרפיה הנחשקת של גילאי 18 עד 49, צפו בפרק - קרוב מאוד לשיא שנרשם בפתיחת העונה החמישית של הסדרה (17.3 מיליון) והכי גבוה בקרב צופים בגילאי 25-24. גם סטיבן יואן השחקן שגילם את גלן, הביע את דעתו על הפרק: "גלן מת בדרך שמתאימה לגלן - לא חושב על עצמו בשום צורה. לא הייתי רוצה שהוא ימות בשום דרך אחרת".

מותר כבר לצחוק?

לסיום - אתר ההומור Funny Or Die סיכום את 15 הרגעים הכי מגוחכים בפרק. האנ-דן-דינו בפנים.

עוד כתבות ב-makoתרבות: