שלושה ימים עברו מאז שודר "גשמי קאסטמיר", הפרק התשיעי העונה של "משחקי הכס" (יום חמישי ב-yes Oh וב-VOD), בארה"ב והרשת עדיין מסרבת להירגע. מעריצים ברחבי העולם משלימים בכל יום שעובר את סצנת "החתונה האדומה", ולידם תמיד תהיה נשמה טובה שיודעת מה קורה ותדאג לתעד את הכל ולהעלות ליוטיוב. עיקר הזעם מופנה, באופן טבעי לסופר, לג'ורג' ר. ר. מרטין, האיש שכתב את הסדרה. אם חשבתם שהוא מתרגש מכל זה, כנראה שלא באמת עקבתם בתשומת לב אחרי הסדרה עד עכשיו.

"ידעתי כמעט מההתחלה שזה מה שעומד לקרות", סיפר מרטין בראיון ל-EW, "זה לא קרה ביום הראשון, אבל מהר מאד. אמרתי כבר הרבה פעמים בעבר שאני אוהב את הספרים שלי בלתי צפויים. אני אוהב שיש מתח. הרגתי את נד בספר הראשון וזה הכה בהלם הרבה מאד אנשים, עשיתי את זה בגלל שכולם חושבים שהוא הגיבור. אז נכון, הוא נקלע לקצת צרות, אבל כולם היו בטוחים שהוא ייצא מהם איכשהו. הדבר הצפוי השני הוא לחשוב שאם הוא מת, אז בנו הבכור בטוח יהיה זה שיעלה כדי לנקום את מותו, ולכן הייתי חייב להרוג גם אותו".

משחקי הכס תגובות
"זאת הייתה הסצנה הקשה ביותר שכתבתי מאז ומעולם", הסביר מרטין, "דילגתי עליה וכתבתי את כל יתר הספר השלישי וחזרתי בסוף כדי להשלים אותה. זה היה כמו לרצוח שניים מהילדים שלי. ניסיתי לגרום לקוראים להרגיש שהם חוו בעצמם את ההתרחשויות בספר. בדיוק כמו שמתאבלים על חבר טוב צריך להתאבל גם על דמות טובה. אם קראתם שמישהו מת ואז הלכתם להביא עוד פופקורן, זאת חוויה מאד שטחית".

האם הוא מצטער על העניין? כמובן שלא, ובנוסף גם ממש לא מוכן להתחייב על סוף טוב לכל הסאגה. מה בכל זאת יש לו לומר למעריצים ההמומים? "אני מכבד את מי שהפסיק לקרוא את הספרים אחרי החלק הזה. יש אנשים שחייהם גם כך קשים והם לא רוצים לקבל מכה כזאת גם מספר. אבל אני לא יכול לכתוב את הספרים שלי בניגוד לחיים. לא תמיד הבחור מקבל את בחורת החלומות שלו, לא תמיד הסוף הוא חיובי. בחיים יש אושר, אבל גם הרבה כאב ופחד. אני אוהב להיות ריאליסטי ושהספרים שלי ישקפו את האור והאפלה של החיים".

משחקי הכס תגובות
אבל עם כל הכבוד לנקודת המבט של הסופר, יש עדיין רבים שמסרבים לקבל את רוע הגזירה. הדיון סביב הפרק מסרב לרדת מרשימת הנושאים החמים בטוויטר. חשבון מיוחד בשם RedWeddingTears הוקם כדי לרכז את התגובות הנזעמת ביותר מרחבי הרשת על הפרק. תוכלו למצוא שם דברים כמו: "YOU RUINED MY LIFE GEORGE R R MARTIN + IF YOU DIDN’T LOOK LIKE SANTA I'D PUNCH YOU IN YOUR STUPID OLD MAN FAC".

ובכלל, עם כל הדרמה שכחנו של מעט כוכבים של הסדרה מצאו את עצמם מובטלים החל מאתמול. צוות השחקנים שעדיין בחיים הגיב גם הוא למתרחש בפרק. לינה הידי (סרסיי) כתבה: "בכיתי. מישל פיירלי (קייטלין) היא אחת השחקניות האהובות עלי ביותר. הצעקה הזאת על בנה קרעה אותי לגזרים". מייסי וויליאמס, שמגלמת את אריה, בחרה בדרך הרבה פחות רצינית לסיכום הפרק. אם עדיין לא ראיתם את הקטע ההיסטרי הזה, אתם יותר ממוזמנים ללחוץ כאן.

קטע נוסף שהפך כבר למסורת אחרי כל פרק של משחקי הכס הוא הסיכום בפייסבוק. כצפוי הגרסה של הפעם קורעת במיוחד, כולל תגובות כמו זו של וולדר פריי לקייטלין: "ראית איך הבנות שלי נראות, נכון? אולי עדיף שתהרגי אותן כדי שלא תהיה לנו עוד הזדמנות לעשות ילדים".

משחקי הכס תגובות

משחקי הכס תגובות

משחקי הכס תגובות

משחקי הכס תגובות

משחקי הכס תגובות

משחקי הכס תגובות

משחקי הכס תגובות

משחקי הכס תגובות
קרדיט: עמית סלונים