אין תמונה
שמענו שגם המלכה עצבנית
סיום העונה של "הומלנד" עורר לא מעט תגובות, אבל נראה שהבריטים לקחו את זה קשה במיוחד. השבוע, לאחר שידור הפרק ב-Channel 4 הבריטי, סערו הרוחות בממלכה המאוחדת עקב האופן הגרפי בה הוצגה הוצאתו להורג של ברודי (דמיאן לואיס). מלבד לסצנת ההוצאה להורג שכללה את תיעוד פניו של ברודי ברגעיו האחרונים, הוכתה באכזריות דמותה של קארי ההריונית (קלייר דאנס), כאשר ניסתה להיפרד ממנו. מעניין שהאצבע המאשימה הופנתה גם לערוץ ששידר את הסדרה בבריטניה בטענה שהיה צריך לצנזר את הפרק, למרות ששודר באותה גרסה בשאר העולם.

וכמובן, אין שערורייה בלי תגובות באינטרנט. בקרב המעריצים כונה הפרק "ברוטאלי, דוחה ומכעיס". אחד הצופים אף הוסיף וכתב "אני מתבייש שצפיתי בפרק הזה, סצנת התלייה גרמה לי לרצות לירות בטלוויזיה". לואיס עצמו חשף שגם על סט הצילומים שררה תחושה דומה. "הייתי מבועת. ניסיתי בכל כוחי לא להיות מעורב ריגשית בהוצאה להורג של עצמי." השחקן מספר שלסצנה גויסו 200 ניצבים שעמדו בכיכר והריעו ברגע שהמכונית עם השחקן נכנסה למקום: "לראות את הקהל מריע וצמא לדם שלך היה מאוד מטריד". השמועות מהסט אומרות שאפילו השחקנית קלייר דיינס שמשחקת את אהובתו בסדרה, סירבה להתבונן בצילומי הסצנה עד לרגע בו הייתה חייבת להשתתף בה.

1.7 מיליון צופים התיישבו לצפות בפרק הסיום של העונה השלישית, נתון מעט נמוך יותר מאלו של שתי העונות הראשונות. מבקרי הטלוויזיה במדינה חלוקים היום בדעותיהם באשר להמשך דרכה של הסדרה: בעוד שחלקם טוענים שהיה עליה להסתיים עם מותו של ברודי, ביקורות אחרות מנבאות עתיד ורוד יותר לסדרה בלעדיו.

>> בואו לבקר אותנו בפייסבוק