אין תמונה
מיס קמפוס 1991. שרון כידון
רגע לפני שפורמט המעגל חוזר לחיינו, נזכרו שתיים מכוכבות הטלוויזיה של היום בפעם הראשונה בה נפגשו עם המצלמות בשידור חי. שרון כידון, כיום מנחת טלוויזיה ורדיו ויוצרת דוקומנטרית, הייתה ב-1991 דוגמנית צעירה ומבטיחה, כשנקראה להשתתף בפאנל המפורסם במסגרת שידורי הניסיון של הערוץ השני. "בדיוק זכיתי אז בתחרות מיס קמפוס ויצאתי לייצג את ישראל בתחרות העולמית שנערכה בדרום קוריאה", מספרת כידון, "הוזמנתי לתכנית כחלק מסבב ראיונות שעשיתי בעקבות התחרות וגם מתוקף היותי אז סטודנטית למדעי המדינה ואנגלית. התכנית הוקדשה לשיחות השלום שנפתחו במדריד באותו היום ועסקה בציפיות לעתיד והתקוות לסיום הסכסוך".

"הייתי אז בת 21 וזה היה המגע הראשון שלי עם תקשורת משודרת. התרגשתי מאד" נזכרת כידון, "אפילו לא הצלחתי לייצר את הקול הרגיל שלי מרוב לחץ. דיברתי בהרבה מאד קלישאות וסיסמאות ומאז אני מאד משתדלת לא לחזור על זה עוד. הפאנל עצמו היה מסוג הדברים שיכולים לקרות רק במעגל המיתולוגי. ישבתי שם עם העיתונאית, יעל פישמן, ראש המוסד, מאיר עמית ועם פלסטיני בעל חנות פירות וירקות מרחוב באזל בת"א".

גם דנה רון, לימים אחת מכוכבות "האח הגדול" ומנחת תכנית בוקר, הגיעה למעגל בשנת 1998. "באותה תקופה בדיוק עזבתי את בעלי הראשון והייתי אם חד הורית לשתי בנות, בעצם פרנסתי לבד שני תינוקות. הייתי בת 25  ובדיוק התחלתי לעסוק בדוגמנות, אבל מה שעניין את דן שילון להביא אותי אל המעגל היה שהייתי הבעלים של מפעל נורא גדול לשיש, תחום שנשלט לחלוטין על ידי גברים. הסיפור המשולש הזה של אם חד הורית צעירה, דוגמנית ובעלת מפעל לשיש, היה מספיק כדי להפוך אותי לחשובה".

אין תמונה
אמא לשניים דוגמנית ובעלת מפעל לשיש. דנה רון
מה את זוכרת מהחוויה?
"נורא נורא התרגשתי. הייתי בחורה צעירה וזו הייתה הפעם הראשונה שלי בטלוויזיה. אני זוכרת שישבה לידי יונה אליאן שמאוד הערצתי, ובשבילי זה היה כמו לשבת על יד ריצ'ארד גיר או משהו כזה. למרות ההתרגשות, אני זוכרת שבסך הכול הייתה לי הופעה טובה וזורמת ודי הייתי מרוצה מהתוצאה. האפקט של זה היה אדיר, כל המדינה ראתה את התוכנית הזאת אז".

יכול להיות שזה מה שהדליק לך את הניצוץ לעשות טלוויזיה יום אחד?
"ממש לא. אפילו לא חלמתי על זה. עד האח הגדול בכלל היה לי פוביה של עמידה מול מצלמות, אפילו בחתונות שהייתי רואה מצלמות הייתי משתתקת. רק השתתפות באח שינתה את כל זה".

תרצי לחזור למעגל 15 שנים אחרי?
"בשביל דן אני אעשה הכול. נשארו חברים טובים ואנחנו בקשר עד היום. אני אשמח לחזור למעגל בשביל סוג של סגירת מעגל, תרתי משמע. זה יכול להיות מאוד נחמד".

>> בואו לפייסבוק שלנו