"סאטרדיי נייט לייב", תכנית המערכונים הוותיקה של רשת NBC, מציינת ב-2014 את שנתה ה-40 על המסך, על רקע לא מעט טענות שנשמעו בשנים האחרונות כנגד המחסור בגיוון בקאסט והקו השמרני מדי של המפיקים. בניסיון להמציא את עצמה מחדש מנסה השנה התכנית לפנות לקומיקאים חסרי מעצורים כמו שרה סילברמן וכריס רוק, אלא שזה אולי גרם לחצייה של קו אדום לגבי נושאים שעליהם קשה עדיין לאמריקאים לצחוק.

המונולוג של כריס רוק (ששימש בעבר חבר קאסט קבוע) בתכנית האחרונה עורר לא מעט תגובות נזעמות של צופים ברשתות החברתיות, מכיוון שכלל עקיצות על הפיגוע במרתון בוסטון וגורדי השחקים החדשים שהוקמו על חורבות מגדלי התאומים שקרסו בפיגועי התאומים. "לרוץ 26 מייל זה אכזרי", פתח רוק כשהתייחס לאירוע בבוסטון, "הברכיים כואבות לכם, הרגליים הורגות אתכם, אתם מושכים את עצמכם מעבר לקו הסיום ואז מישהו צועק: 'רוצו'. זה נוראי" .

"גם בניו יורק היה לנו פיגוע משלנו", המשיך רוק כשהוא מתייחס לאירועי ה-11 בספטמבר, "אבל התגברנו ועכשיו יש לנו את 'מגדל החופש'. הם צריכים לשנות את השם ל'מגדל אף-פעם-לא-אכנס-לשם, אין שום נסיבות שיובילו אותי להיכנס לבניין הזה. מה חדש בבניין הזה? הוא יכול להתכופף? הם באמת בנו עוד גורד שחקים באותו מקום בדיוק? אני נשדדתי לפני 20 שנה ברחוב 48 בשדרה השמינית, עד היום לא חזרתי לשם. אני לא אכנס ל'מגדל החופש' גם אם סקרלט ג'והנסון תחכה לי שם עירומה על צלחת של צלעות".


התגובות של צופי התכנית בטוויטר הביעו זעזוע מהדברים של רוק. "הדברים שאמרת גורמים לי אי-נוחות נוראית", כתב אחד מהם, "תפסיק בבקשה. זה לא בסדר. זה לא מצחיק וזה פוגעני". מבקרי הטלוויזיה דווקא הזדעזעו פחות מהדברים ויותר ממה שכינו כניסיון נואש של רוק להשתמש באפקט השוק. "לא מספיק להגיד 9/11 ולראות אנשים מכסים את הפנים עם היד", נכתב בביקורת באתר Slate, "מעבר לגימיק צריכה להיות גם קומדיה איכותית וזה לא קרה כאן".