האח הגדול ארה"ב
כבר לא תחזור לדגמן. ארין גריס
אם חשבתם שהעונה הנוכחית של האח הגדול סוערת, זה עוד כלום לעומת מה שמתרחש מעבר לים. העונה ה-15 של הריאליטי בארה"ב הגיעה לשיאים חדשים כשלא פחות מארבעה דיירים ימצאו את עצמם מובטלים כשיצאו מהבית. כל זאת לאחר שהיו מעורבים בשורה של התבטאויות גזעניות והומופוביות כלפי דיירים אחרים בבית בפרט וכלפי מיעוטים בכלל.

הראשונה הייתה ג'ינהמארי צימרמן (32), מפיקת תחרויות יופי, שהתייחסה לביטוח לאומי בתור "ביטוח לכושים" וטענה כי הלן, מתמודדת ממוצא אסייתי, צריכה לנשק לדיירים האחרים את הישבן ולהגיש להם אורז מזורגג. כלפי קאנדס, מתמודדת אפרו אמריקנית, סיננה ג'ינהמארי: "את יודעת, שני שחורים פשוט נצמדים זה לזה. הם כמו אסימונים". ההדחה מהבית לא הייתה הבשורה הקשה היחידה שנחתה על צימרמן, שפוטרה מידית מחברת ההפקה בה הועסקה בחמש השנים האחרונות. "מעולם לא ראינו את הצד הזה של ג'ינהמארי או נחשפנו לגילויי גזענות כאלה", הסביר מנהל החברה בראיון, "אנחנו למעשה מודים לתכנית שאפשרה לנו ללמוד מי היא באמת. אנחנו לא רוצים שתהיה בקרבת הדוגמניות והמתחרות שלנו יותר".

האח הגדול ארה"ב
"רק בזכות התכנית נחשפנו לגילויי הגזענות שלה", ג'ינהמארי צימרמן
גם ארין גריס (22), דוגמנית מטקסס, לא חסכה את אף היא בהתבטאויות מביכות. כלפי אנדי, פרופסור בן 26 וגיי מוצהר, סיננה "מתרומם" וכשדיברה עם חבריה על קאנדס הסבירה ש"כדאי להיזהר מאד כשמדברים עליה בחושך. אי אפשר לראות אותה שם". סוכנות הדוגמנות "Zephyr" הודיעה על התרת החוזה שלה באופן מיידי. גם ספנסר קלאוסון, נהג רכבת מארקנסו וג'רמי מגווייר, שותף בחנות סירות בטקסס - שלא חסכו מהמתמודדים האחרים פנינים כמו "הזונות שלי" והתוודו באופן גרפי במיוחד על דברים שהתרחשו מתחת לסדינים ביחד עם מתמודדות אחרות – ימצאו את עצמם בלשכת התעסוקה בקרוב מאד.

צופים רבים של התכנית הביעו תרעומת מהשפה הקשה ופנו לרשת CBS בדרישה להדיח מידית את הארבעה. הפקת התכנית מסרבת בשלב זה לפעול ומסרה בתגובה: "האח הגדול היא תכנית ריאליטי שעוסקת בצפייה בקבוצת אנשים שאין להם פרטיות במשך 24 שעות ביממה – ומאפשרת לנו לראות כל רגע בחייהם. לעיתים נחשפים אמונות והתבטאויות קיצוניות אותן אנחנו מוצאים פוגעניות. הדעות הללו אינן מייצגות את התכנית".

>> ל"בתוך הבועה" יש פוטנציאל להפוך ללהיט הבא שלכם
בואו לפייסבוק שלנו