טקס פרסי הטלוויזיה ה-12 של האקדמיה הישראלית לטלוויזיה וקולנוע נערך היום בצהריים במתחם רדינג 3 בתל אביב. "הפרלמנט" של "קשת", שקטפה לפני שנה שלושה פרסים (פרס הסדרה הקומית הטובה ביותר ושני פרסי השחקנים הבכירים לאסי כהן ולליאת הר לב), הגדילה הפעם את הישגיה כשגרפה את חמשת הפרסים הבולטים בקטגוריה: פרס הסדרה הקומית, פרס הבימוי (אסף הראל), פרס התסריט (הראל, ערן זרחוביץ', אסי כהן ומאור כהן), פרס השחקן הטוב ביותר (אסי כהן) ופרס השחקנית הטובה ביותר (הר לב).

"איש חשוב מאוד" של HOT זכתה בפרס המיני סדרה/דרמה הטובה ביותר, כשכוכביה יהודה לוי ואלמה דישי זוכים בפרסי השחקנים והיוצרת שירלי מושיוף זוכה בפרס התסריט. לכך הוסיפה "איש חשוב מאוד" גם את פרסי העריכה והפסקול. "תא גורדין" של yes ו"קשת" זכתה אף היא בארבעה פרסים: פרס הבימוי (דני סירקין), פרס האפקטים המיוחדים, פרס האיפור ופרס העיצוב האמנותי. "זגורי אימפריה" של HOT זכתה בפרס הדרמה היומית הטובה ביותר.

אנשי
מאור כהן, אסף הראל וערן זרחוביץ' בטקס | צילום: אביב חופי
התכנית "ערב טוב עם גיא פינס" של ערוץ 10 הפסידה את תואר תכנית המגזין, תרבות ופנאי הטובה ביותר ל"הצינור" (אף היא משודרת בערוץ 10). בכך רשמה "ערב טוב" את הפסדה הראשון מאז החלה חלוקת הפרס ב-2003. "היהודים באים" של ערוץ 1 הפתיעה כשזכתה בפרס תכנית הבידור הטובה ביותר תוך שהיא גוברת על "ארץ נהדרת" ו"מצב האומה". עוד זוכים: "כביש 90" (ערוץ 8) בפרס הסדרה התיעודית, "חוצה ישראל" (החינוכית) בפרס תכנית האירוח, "המירוץ למיליון" ("רשת") בפרס הריאליטי, "מחוברים פלוס" (HOTׂ) בפרס הדוקו-ריאליטי, ו"המקור" (ערוץ 10) בפרס תכנית האקטואליה.

הבמאית והמפיקה נורית קידר זכתה במהלך הטקס בפרס עבור מפעל חיים. מוקדם יותר שוחחה קידר עם mako וסיפרה על תחושותיה בנוגע לפרשת פרס ישראל: "כל מעורבות ממשלתית בנושא של פרסים לא מקובלת ובטח לא בפרסי ישראל. אני לא מאמינה למה שאני קוראת". קידר טענה ש"ביבי נתניהו צריך להתרחק מזה מהר" וש"אין שטח אחד שלא מתנהל על ידי לשכת ראש הממשלה". קובי מידן, זוכה הפרס עבור "חוצה ישראל", טען מעל הבמה כי "עובר קו ישר בין האיום על השידור הציבורי לבין הפיאסקו של פרס ישראל". מוקדם יותר אמר מידן ל-mako כי לדעתו "צריך השנה לבטל את הפרס", והוסיף כי "הפרס וזוכיו ייזכרו הרבה אחרי מבטליו".

לתגובות נוספות על פרשת פרס ישראל במהלך טקס פרסי הטלוויזיה

קובי מידן בטקס פרסי הטלוויזיה 2015
"זוכי הפרס ייזכרו אחרי מבטליו". קובי מידן בטקס | צילום: אביב חופי