לא פשוט להיות לבן חובב פוליטקלי קורקט בהוליווד. עד כמה שהכוונות שלכם יהיו טהורות, יש סיכוי לא רע שתהפכו לסוג של בדיחת רשת. זה קרה לחברת ארמני, ששיתפה בחשבון האינסטגרם שלה תמונה של השחקנית אלפרי וודארד עם הכיתוב: "אידריס אלבה לובש שמלה יפהפייה של ג'ורג'יו ארמני". זה קרה גם לשרי שפרד, כוכבת "רוק 30", שזכתה למחמאות חוזרות ונשנות בטקס האוסקר הקודם על משחקה הנהדר ב"העזרה". הבעיה הייתה ששפרד בכלל לא השתתפה בסרט, אלא אוקטביה ספנסר.

השיא הגיע, כמובן, כשמנחה ערוץ מקומי בלוס אנג'לס הצליח להתבלבל בין לורנס פישבורן לסמואל ל ג'קסון, ונתן את האות לחגיגה ויראלית יוצאת דופן. כשירות לציבור הלבן המבולבל, החליט הקומיקאי דיוויד אלן גרין "לכתוב ספר" בשם "איך להבדיל בין אנשים שחורים". אלן גרין הציג את תקציר הנוסחה המנצחת בתכנית של ג'ימי קימל אתמול (רביעי), כדי שכולנו נוכל להבדיל בין קרי וושינגטון לזואי סלדנה, פיפטי סנט ופאף דדי.

ההיגיון טמון בצירוף האותיות הפשוט "PATWWFFLM", או בתרגום חופשי עדין מאד: "שימו לב לאיך שאנחנו נראים, אידיוטים". אז עכשיו כשכולנו יודעים איך לא לעשות את הטעויות האלה יותר שוב, אפשר שוב להפלות מבלי להיראות גזענים. תודה ברק אובמה.