אמריקן איידול 14 (צילום: Frederick M. Brown, GettyImages IL)
אמריקן איידול 14 | צילום: Frederick M. Brown, GettyImages IL
רשתות הטלוויזיה בארה"ב מציגות השבוע את התכניות החדשות שלהן לעונת הסתיו, אבל רשת FOX הקדימה את הפרזנטציה שלה עם הודעה שגנבה את ההצגה: "אמריקן איידול" יורדת מהמסך.

"אמריקן איידול" הייתה אחת מתכניות הריאליטי המובילות והפופולריות בטלוויזיה האמריקאית לאורך 14 עונותיה. תכנית הריאליטי המוזיקלית התבססה על הפורמט הבריטי המצליח "פופ איידול", והביא איתה למסך האמריקאי גם את יוצר סדרת המקור, השופט הצבעוני סיימון קאוול. היא עלתה ב-FOX ב-2002, ומאז עברו בחבר השופטים שלה רנדי ג'קסון, פאולה עבדול, קארה דיוגווארדי, אלן דג'נרס, ג'ניפר לופז וסטיבן טיילר. זמרים כמו קלי קלארסון, קארי אנדרווד וג'ניפר האדסון השיקו בתכנית את הקריירות המוזיקליות שלהם.

FOX הודיעה כי "אמריקן איידול" תסיים את דרכה לאחר העונה ה-15, שתשודר בשנה הבאה עם השופטים ג'ניפר לופז, קית' אורבן והארי קוניק ג'וניור. התכנית חוותה ירידה בנתוני הצפייה בשנים האחרונות (למרות שקיבלה חיזוק עם עלייתה של "אמפייר" המצליחה באותו ערב), מה שהביא להחלטת הרשת לבטלה. להחלטה צפויה להיות השלכה גם על תכניות שניסו לחקות את ההצלחה האיידולית, כמו "אקס פקטור" ו"דה ווייס".

אין תמונה