זה רשמי: בקרוב השעון שלנו יתחיל שוב לתקתק לאחור. "24" קמה לתחייה ארבע שנים אחרי שבוטלה על ידי רשת "פוקס", ותחזור למסך כבר במאי 2014. השמועות על ההחלטה הדרמטית החלו כבר לפני שבוע, אז נודע שהווארד גורדון, מפיק הסדרה (וכיום אחד ממפיקי הומלנד) הציע להחזיר את הסדרה האיקונית למרקע, אחרי שהניסיונות החוזרים לייצר סרט קולנוע בדמותה כשלו.

"מדובר ב-24 מכווצת ל-12 פרקים", הכריז קווין ריילי, מנכ"ל פוקס, כשסיפק את ההודעה הדרמטית במסיבת עיתונאים מיוחדת היום (שני). "התכנית תתקיים בפורמט הכרונולוגי המקורי, אבל תקפוץ שעות בכל פרק בהתאם להתקדמות הסיפור. הפעם העלילה תקדם את מהלך העניינים ולא רק השעון. כשלוקחים את 24 מגלים שהאירועים הגדולים התרחשו רק בחלק מהזמן, היתר הוקדש לקישורים קטנים. כך שלקחת את החלק הטוב ביותר מתוך 24 זה המתכון הטוב ביותר".

הסדרה החדשה תיקרא "24: Live Another Day" ותתחיל את קו העלילה מספר שנים אחרי הסיום המקורי של "24" ב-2010. קיפר סאת'רלנד, שהפך את דמותו של ג'ק באואר, הסוכן חסר הפשרות למלחמה בטרור, לאחת הזכורות והאהובות בהיסטוריה של הטלוויזיה, כבר אישר את חזרתו במסיבת העיתונאים. כעת ינסו מפיקי הסדרה להחזיר גם כמה מכוכבי המשנה הבולטים שסבבו את ג'ק בימים היפים של CTU.

אין תמונה
קלואי, תתחילי לאתחל את הלוויין
"ג'ק היה תמיד דמות מרגשת ומסעירה ואני מודה שהתגעגעתי אליו", סיפר גורדון, "אני חושב שגם הקהל התגעגע. הדמות הזו השתדרגה עם השנים ועכשיו יש לנו את הפורמט המושלם כדי להציג את הפרק הבא בסיפור שלו. האוהדים יכולים להיות רגועים שהג'ק אותו אהבו ולמדו להעריך יחזור עם כל מה שהפך אותו לכזה".

במשך שמונה העונות בהן שודרה זכתה 24 ל-68 מועמדויות לפרס האמי, מהן זכתה ב-20, כולל סדרת הדרמה הטובה ביותר ב-2006. הסדרה השלישית בלבד בהיסטוריה של הטלוויזיה (ביחד עם NYPD ו"הבית הלבן") שזכתה בפרסי האמי, גלובוס הזהב ופרסי הסטלייט.

>> בואו לעמוד הפייסבוק שלנו