ג'ון ברנקר, פעלולן בן 33 שעבד ב"המתים המהלכים", מת השבוע בעקבות תאונה טרגית שהתרחשה במהלך צילומי התכנית. משרד חוקר מקרי המוות של מחוז קאווטה בג'ורג'יה אישר כי ברנקר הלך לעולמו בערב יום ד' במרכז הרפואי שבאטלנטה, מטראומה שנגרמה לגופו מפגיעה של חפץ קהה, בעקבות נפילה שהתרחשה כשהיה על סט הצילומים של סדרת הלהיט של AMC.

על פי הדיווחים של עיתון "וראייטי", הפעלולן סבל מפגיעות ראש לאחר שנפל מגובה של כ-6 מטרים לרצפת בטון במהלך צילומי סצנה לצד אוסטין אמליו (המגלם את דווייט), ובעקבות כך נאלצו להטיסו לבית חולים סמוך. "אנחנו מצטערים לדווח כי ג'ון ברנקר, פעלולן מוכשר של 'המתים המהלכים' ועוד תכניות טלוויזיה וסרטים רבים אחרים, סבל מפציעות חמורות בעקבות תאונה טרגית על הסט", אמר בהודעתו נציג של רשת AMC, לפני שמת. "הוא הועבר מידית לבית חולים באטלנטה והפסקנו את ההפקה זמנית. מחשבותינו ותפילותינו עם ג'ון ומשפחתו". 

ג'ון ברנקר המתים המהלכים (צילום: אינסטגרם)
"אף מילים לא יוכלו להביע את הצער". ברנקר | צילום: אינסטגרם

גם איגוד השחקנים ואנשי התעשייה, SAG-AFTRA, הודיע כי יחקור את המקרה. "נודע לנו כי חבר SAG-AFTRA נפצע קשה על סט 'המתים המהלכים' ואנחנו חוקרים את הסיטואציה", אמר נציג הארגון. "כמו תמיד, בטיחותם של חברי האיגוד וחרים על סט היא דאגה מכרעת עבורנו, ואנחנו מתמקדים בזה בחקירתנו. מחשבותינו ותפילותינו עם הפעלולן ומשפחתו". 

לאחר זמן מה, עדכנה רשת AMC כי משפחתו של ברנקר החליטה לנתק אותו ממכונות ההנשמה, ולתרום את איבריו. "אנחנו עצובים מאוד לנוכח האובדן וליבנו ותפילותינו עם משפחתו, חבריו והקולגות של ג'ון בתקופה קשה זאת". 


בין אלה שספדו אותו היו גם כוכבי הסדרה. ג'פרי דין מורגן (ניגן) כתב בטוויטר: "צער עמוק היום, ולכל יום שיבוא בהמשך. אהבה, הערכה ותנחומים למשפחתו וחבריו של ג'ון, הוא יחסר לנצח". גם פיטר צימרמן, המגלם את אדוארדו, הצטרף לדבריו והוסיף: "מחשבותיי עם משפחתו של ג'ון ברנקר".

 

לורן כהן, המגלמת את מגי גרין, שיתפה את תחושותיה: "אף מילים לא יוכלו להביע את העצב שלי עבור משפחתו של ג'ון ברנקר. תודה לכולכם שחושבים ומתפללים עבורם".


ברנקר נחשב לאחד מהפעלולנים הטובים בתעשייה ההוליוודית, והשתתף בסרטים כמו "רחוב ג'אמפ 22", "מהיר ועצבני 8", "סוף.", "משחקי הרעב: עורבני חקיין - חלק ב'", "תברח", "לוגאן", וגם בסרט העתידי של מארוול, "הפנתר השחור".

mako תרבות בפייסבוק