ניל פטריק האריס (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
כנראה שלא הכל היה כל כך בסדר. ניל פטריק האריס | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

טקס האמי ה-65 כבר מאחורינו על כל מנצחיו הגדולים, מפסידיו העגומים ותאונות האופנה על השטיח האדום. כמו תמיד ביום שאחרי הגיע זמן הסיכומים, הביקורות והמספרים. נתוני הרייטינג מלמדים על הצלחה ענקית לרשת CBS, ששידרה את הטקס. המשדר הנוצץ הצמיד למסכים 17.6 מיליון צופים, 33% יותר מאשר 13.2 מיליון הצופים בטקס של השנה שעברה, ששודר ברשת ABC. אבל בכל הנוגע לטקס עצמו, השורה התחתונה הרבה פחות סימפטית.

לא מעט ביקורות מופנות ביממה האחרונה כלפי התכנית האמנותית של הטקס, שהתמקדה הרבה יותר בקטעי ריקוד ומחוות זיכרון לכוכבים שהלכו לעולמם, ופחות מדי בתכניות המועמדות עצמן ובמנצחי הערב. מוקד עיקרי נוסף לביקורות היה המנחה, ניל פטריק האריס. קטעי המונולוג היו אנמיים, המערכונים לא היו מספיק מצחיקים והאריס עצמו נראה כמו מי שכל סיפור ההנחיה קצת מעייף אותו.

החלק המפתיע הוא שהאריס עצמו לא חשש להודות בכך. "להגיש את האמי היה כיף, אבל אני ממש שמח שזה נגמר", כתב כוכב 'איך פגשתי את אמא' בטוויטר שלו, "אני ממש מקווה לא להנחות שום דבר למשך תקופה ארוכה מאד". בדבריו רמז האריס לכך שמאז 2009 הנחה לא פחות מחמישה טקסי פרסים, כאשר מעבר לשתי הופעותיו באמי הנחה גם את טקס הטוני (פרסי התיאטרון) בשלוש השנים האחרונות.

ניל פטריק האריס (צילום: Pascal Le Segretain, GettyImages IL)
ועכשיו חזרה לאיך פגשתי את אמא | צילום: Pascal Le Segretain, GettyImages IL
מנהלי הטקס נוהגים גם כך להחליף מדי שנה את הכוכב הראשי של הערב, אבל האריס החליט להפוך את העניין לרשמי כבר כעת כשהודיע שהוא לא מעוניין בהצעה לשנה הבאה. בכלל, נראה שכל הסיפור הזה של הגשת טקסים נוצצים וארוכים לא ממש משתלם לקריירה. תשאלו את סת' מקפרלן או ג'יימס פרנקו.

>> בואו לפייס שלנו