באביב 2013 השחקנית קריסטן בל עשתה כותרות הוליוודיות מזן לא מוכר כאשר יחד עם רוב תומאס, יוצר הסדרה "ורוניקה מארס" בה היא פרצה עשור קודם לכן, השיקה קמפיין גיוס תרומות אינטרנטי למימון סרט באורך מלא שימשיך את עלילות דמות הבלשית הפרטית הצעירה מעבר לשלוש העונות ששודרו בטלוויזיה.

הקמפיין באתר Kickstarter הגיע ליעד של 2 מיליון דולרים בתוך עשר שעות ובמצטבר גרף 5.7 מיליון דולרים לטובת הפרויקט שהחל צילומים באותו קיץ לשמחת המעריצים. אולם בעוד ההישג התקדימי הזה של "ורוניקה מארס: הסרט" הכתיב מציאות חדשה עבור תעשיית הקולנוע במאה ה-21, היה זה סרט אחר של בל שיצא חודשים ספורים בלבד מאוחר יותר שטרף עבורה את הקלפים בצורה המשמעותית ביותר.

בנובמבר 2013 עלה לאקרנים "לשבור את הקרח", בו דיבבה בל את דמות הנסיכה אנה, במה שהפך לתופעה בינלאומית עם רווחים של כ-1.3 מיליארד דולרים בקופות ברחבי העולם, מה שהפך אותו לסרט האנימציה הרווחי בהיסטוריה. "הרגשתי שיש משהו מופלא בסרט הזה אבל מעולם לא שיערתי את מימדי ההצלחה", היא מודה בראיון מיוחד המתקיים איתה בלוס אנג'לס.

"קודם כל הכוכבים צריכים לחייך אלייך מלמעלה יחד כדי שתהיה כזו הצלחה, כי אתה באמת לא יודע מה יותיר חותם ומה לא. יש שפע של סרטים נהדרים שמסיבה כזו או אחרת באו והלכו, אי אפשר לשים את האצבע במדויק על מדוע זה קורה. אני יכולה להעיד שהושקעו מאמצים אדירים לייצר קלאסיקה עכשווית שלא תיפול לשבלונות של דמות ה'טום-בוי' למשל, אלו דברים שכבר ראינו. התסריט היה אותנטי והרגיש יוצא דופן מההתחלה".

הרגשת שקיבלת תסריט מושלם?

"למען האמת אנה נכתבה במקור כנערה מעט חצופה ואני התעקשתי שהדמות מוכרחה להיות נגישה יותר. ידעתי שהיא צריכה להיות יותר שלומיאלית ואמיתית בדיוק כמו שאני הייתי בתור נערה, אני הייתי זו שמועדת בחינניות או מפטפטת יותר מידי, אהבתי חיות ורק רציתי לכייף. רציתי להפיח רוח חיים בדמות לא מושלמת ושחיה עם עצמה בשלום. זה סרט שנעשה ללא פשרות, אף אחד מאיתנו לא היה מוכן להתפשר ולראיה ההצלחה הגדולה".

סרט המשך של "לשבור את הקרח" כבר נמצא בפיתוח – מה לגבי "ורוניקה מארס"?

"מבחינתי לגלם את ורוניקה מארס בהצגות בחצר האחורית של הבית שלי. אני קשורה לדמות ולכל האנשים המעורבים בפרויקט. התובנה שלי מהסרט הזה היא כמה היוצרות התהפכו לחלוטין בשנים האחרונות, לקולנוע היה קסם אלגנטי ובטלוויזיה דבקה סטיגמה מסוימת. השיקול עם "ורוניקה מארס" היה לוגיסטי כי לא מצאנו מי שיתמוך בהחזרה של הסדרה לפלטפורמה טלווזיונית ולהתחייב לצלם עונה שאורכת בממוצע 10 חודשים, ולכן האופציה של צילומי סרט על פני שלושה חודשים הייתה אידיאלית. סרטים יכולים לשמש קפסולה מדודה עבור הצופה לחוות את סדרת הטלוויזיה המועדפת עליו. ההחלטה אם להמשיך הלאה נתונה כולה בידיי המעריצים, הם אלו שיקבעו אם יש רצון לסרט נוסף או אפילו מיני סדרה בנטפליקס. הם אלו שיחרצו את גורלה של ורוניקה".

אין תמונה
מצפים לילד. בל ודון צ'ידל מ"בית השקרים"

לא מסתירה את הבטן

בין אם "ורוניקה מארס" אכן תעבור לפורמט של מיני סדרה בנטפליקס, בל (35) עסוקה בארבע השנים האחרונות בסדרת טלוויזיה אחרת - "בית השקרים" - שחוזרת ברביעי בעונה חדשה. הסדרה שעלתה בארה"ב בינואר 2012 ברשת שואוטיים – בה משודרות "הומלנד" ו"הרומן" – מבוססת על ספרו של יועץ שיווקי בשם מרטין קין "בית השקרים: איך יועצים עסקיים גונבים לך את השעון ואז אומרים לך מה השעה" שראה אור שבע שנים קודם לכן, ועליו מבוססת דמותו של דון צ'ידל, מרטי קאן, שזכה בגלובוס הזהב והיה מועמד לאמי על תפקידו בסדרה.

בפירמת הייעוץ העסקי של קאן שותפה גם דמותה של בל, ג'יני ואן דר הוּבן, שמעבר להיותה קולגה מוערכת היא גם מאהבת מזדמנת של קאן. העונה האחרונה נגמרה במפח נפש לאחר שג'יני נעזרת במכר מה-FBI כדי להשיג למשרד קליינט ממשלתי גדול וחושפת שלא במתכוון את ההתקשרויות הלא כשרות של מרטי, שמוצא עצמו עצור ונאלץ להתפטר כדי לא להפיל איתו את החברה כולה. במקביל ג'יני גם מעוניינת בו רומנטית אבל חוששת להודות זאת בפניו. כשהעלילה ממשיכה הפעם אנחנו מגלים כבר בתחילת העונה כי נוסף לסיבוכים העסקיים, ג'יני גם בהריון ממנו.

"העונה הקודמת הסתיימה כשמערכת היחסים בין ג'יני למרטי התרסקה עם נזקים חמורים מבעבר", היא אומרת, "בעונה החדשה היא רדופת אשמה שהיא זו שמבלי להתכוון באופן ישיר הסגירה אותו לרשויות, העובדה שהוא נכלא כולה עליה. כל הבסיס למשקעים ביניהם הוא שהם קשורים כל כך ברמה האישית והמקצועית, כל פעם שהזוגיות ביניהם פורחת ייתכן מאוד שהם מתעמתים במשרד או להפך. שניהם מאוד דומים כי הם תאבי בצע".

מה משך אותך לסדרה?

"האנשים הללו מתאפיינים בסגנון חיים נטול עכבות, מתעלמים מההשלכות של מעשיהם. יש משהו מעניין בלגלם דמות שמעבירה את חייה באופן שכזה ושהעולם יתפוצץ. ג'יני לדעתי היא יותר קרת רוח לעומת מרטי משום שהוא אבא ולכן הוא כבר הספיק ללמוד שיעור אחד או שניים בחיים שהיא טרם חוותה. אבל היא לא רחוקה, היא סך הכל צעד אחד מאחור באבולוציה הרגשית שלה. אחרי הכל, בתחילת העונה אנחנו מגלים שהיא בהריון ממנו".

זה נכתב במיוחד כדי להתאים להיריון שלך במציאות?

"נכון, כי אם קריסטן לא הייתה בהריון בכלל לא בטוח שג'יני הייתה בהריון. יצא במקרה שאני בן אדם שחי את חייו, מי ידע (צוחקת). עוד בעונה השנייה הייתי בהריון עם בתי הבכורה וההחלטה אז הייתה להסתיר את הבטן התופחת. הפעם הוחלט לשלב את ההיריון בעלילה ויש מי שיגיד שכפיתי על התסריטאים את הטוויסט הזה אבל זה גרם לכך שאל כל הקלחת הטעונה ביניהם נוסף רובד מרתק. לצלמים היה יותר קל הפעם לא לחפש בכוח זוויות מאולצות עבורי להחביא את הבטן, הם היו הכי אסירי תודה".

אמא זאבה

עוד לפני העונה הרביעית של "בית השקרים" בל הספיקה כבר בדצמבר האחרון להביא לעולם את בתה דלתה, אחות ללינקולן בת השנתיים וחצי, שתיהן מנישואיה לשחקן דקס שפרד. הזוג הכיר ב-2007 ולאחר שהתארס ב-2010 הכריז באופן מוצהר כי יינשא רק כשזוגות חד מיניים יוכלו לעשות זאת בקליפורניה. לאחר שבית המשפט העליון בארה"ב עשה צעד ראשון בשינוי החוק ביוני 2013 – שנתיים בדיוק לפני ההתפתחות המשמעותית בנושא בחודש שעבר – הציעה בל לשפרד נישואין בטוויטר ומקץ ארבעה חודשים הם נישאו בבוורלי הילס.

הזוג גם הביע דעתו בכל סוגיית רדיפת צלמי הפפראצי את ילדי המפורסמים, ותמך ביוזמה חקיקתית שהובילה האלי ברי יחד עם ג'ניפר גארנר כדי לאסור זאת בחוק. "אני חשה שינוי הודות להאלי וג'ניפר והצעד שהן הובילו, אבל מה שדקס ואני רצינו להדגיש הוא שלצרכנים יש את מלוא הכוח בידיהם", היא מסבירה, "אם אתה יכול לתת לצרכן תמונת מצב של מה באמת מתרחש, כמה הילדים מבוהלים כשצלמים רודפים אחריהם וצווחים עליהם, המסקנה היא שזו לא מצוקה של סלבריטאים, אלא של הורים. לא אכפת לי מה אתה רוצה ממני, אבל אתה מחויב לבקש את אישורי לפני שאתה מפנה עדשת מצלמה לעבר הילדות שלי. נקודה".

שפרד הוא שחקן שלאחרונה השלים שש עונות של "הורים במשרה מלאה" ובקולנוע הופיע בשנה החולפת בסרטים "השופט" ו"מכאן אני ממשיך". "אנחנו נוהגים לצפות בבינג' בסדרות מדוברות כמו 'משחקי הכס' או 'שובר שורות', הרבה תכניות תחקיר ותעודה וגם בתכנית של ג'ון אוליבר", היא מספרת, "אנחנו בית מאוד טלוויזיוני, אנחנו צופים בסדרות האחד של השניה כדי להדביק פערים. בנוסף תמיד יש לנו רצון לשתף פעולה. השיחות שלנו בחדר המיטות רובן ככולן הן סיעור מוחות של רעיונות לפרויקטים משותפים".

האם את מאמינה שהמעריצים שלך ינדדו איתך לא משנה מה יהיה הפרויקט הבא?

"אני מרגישה אהדה ולויאליות מהם, לגמרי. יש לי את המעריצים הכי טובים בעולם, וזה מתחיל בכך שלוהקתי לגלם דמויות מאוד אהובות. בתור שחקנית הספקתי לגוון בתפקידים שלקחתי על עצמי עד כה, מצד אחד אני מגלמת דמות פרובוקטיבית בסדרה בכבלים ומנגד אני הנסיכה אנה, יש לי מעריצים משכבות גיל מאוד צעירות וגם מבוגרות. הקריירה שלי היא מעיין קליידסקופ מתחלף וגם אם אני עושה פרויקט שהוא לא בדיוק כוס התה של המעריצים והם לא מפרגנים, אני האחרונה שאעלב".

יש סיכוי שנראה אותך מתישהו בארץ?

"יש לי חברה שביקרה אצלכם לאחרונה וכל החוויות שהיא חלקה איתי עוררו את קנאתי".

העונה החדשה של "בית השקרים" עולה ביום רביעי, 22:00, HOT Plus ו-HOT VOD