ה"Berlinale Series Special" הוא אירוע מעניין שנערך השנה לראשונה בפסטיבל הסרטים בברלין. זו הפעם הראשונה שבה פסטיבל קולנוע גדול מקדיש מסגרת מיוחדת לסדרת טלוויזיה, כולל הקרנות פרקים. שמונה סדרות נבחרו השנה להשתתף בפסטיבל, וביניהן הסדרה הישראלית "שקופים" ("False Flag"), שחתמה את התכנית.

"ניסינו לעשות סדרה שתהיה קודם כל ישראלית ועל אנשים", מספר עמית כהן, שיצר את הסדרה ביחד עם מריה פלדמן. "מה שמעניין לראות בטלוויזיה, לדעתנו, זה אנשים רגילים, שפתאום קורה להם משהו גדול והחיים שלהם משתנים".

"שקופים" מספרת על חמישה אנשים שמתעוררים בוקר אחד ומגלים שמישהו השתמש בדרכונים שלהם כדי לחטוף בכיר איראני ברוסיה. אם זה מזכיר לכם את סיפרו ההתנקשות במחמוד אל מבחוח בדובאי ב-2010, זה על אחריותכם בלבד. הסדרה, שהופקה על ידי "טנדר הפקות" עבור "קשת", ורשת "פוקס" האמריקאית כבר עובדת על גרסה משלה. בהקרנה מוקדמת שנערכה במסגרת שוק הסרטים האירופי נרשמה התעניינות ממדינות נוספות. בסדרה מככבים בין השאר אניה בוקשטיין, ישי גולן, מגי אזרזר ואנחל בונני.

"כפולים" - הפרמיירה בפסטיבל ברלין (צילום: עופר פרוסנר)
התלהבות בקהל. יוצרי וכוכבי "שקופים" בברלין | צילום: עופר פרוסנר

הקרנת הסדרה, בה נכחו היוצרים והשחקנים, התקבלה בפסטיבל בהתלהבות. "היה חשוב מאוד שנתאר אזרחים רגילים מאוד שקמים בוקר אחד לסיטואציה מאוד מסוימת", סיפר בונני, "אבל כמו שבכל אדם רגיל יש כל מיני ניואנסים, חלק טובים וחלק רעים, אז היה חשוב לעשות אותו מורכב. נצמדתי לסיפור כמה שיותר ומזה לבנות את ההיסטוריה שלו".

הבמאי עודד רסקין סיפר שהצוות הגיע לברלין ממש בעיצומה של עבודת העריכה, ולכן "שקופים" הייתה היחידה מבין הסדרות שהציגה פרק אחד בלבד, ולא שניים. העובדה הזו הביאה לכך ששאלות רבות מהקהל התמקדות בניסיון להבין מה מתרחש בפרקים הבאים, כשפלדמן מסבירה שוב ושוב שאי אפשר לענות על כך, כדי להימנע מספוילרים. קרני זיו, ראש מחלקת הדרמה ב"קשת", אמרה כי "שקופים" צפויה לעלות במהלך חודש יוני.

That's one handsome man, isn't it? #AngelBonanni #FalseFlag #SpecialSeries #Berlinale #BerlinaleMoments #photocall #behindthescenes

A photo posted by Berlinale (@berlinale) on


פגוש את סול

עוד לפני ההקרנה של "שקופים", נרשמה התרגשות גדולה אפילו יותר בקהל כשעל השטיח האדום מחוץ לאולם צעד בוב אודנקירק, כוכב "סמוך על סול" – הסדרה החדשה של "AMC" (שתשודר בישראל הערב ב-HOT Plus וב-yes Oh). אודנקירק הוא בלי ספק אחד האנשים החביבים ביותר שמסתובבים בימים אלה בפסטיבל, והוא הקפיד לענות באריכות ובסבלנות על שאלות הקהל.

"זו תחושה טובה ומרגשת להגיע לפסטיבל סרטים עם סדרת טלוויזיה, וזה מוכיח שתור הזהב של הטלוויזיה זוכה להכרה גם מהממסד הקולנועי", סיפר אודנקירק, והוסיף שהוא מפחד להתעורר מהחלום בו הוא נמצא. הכוכב גם סיפר שפונים אליו עורכי דין רבים ומספרים לו שהם מכירים עורכי דין בדיוק כמו סול גודמן, אך מקפידים להבהיר ש"לא אני, זה פשוט בחור אחד שאני מכיר".

Got a problem? Better call Saul! #BetterCallSaul #BobOdenkirk #photocall #SpecialSeries #Berlinale #BerlinaleMoments

A photo posted by Berlinale (@berlinale) on


לחובבי "שובר שורות" צפויה הנאה גדולה מהחזרה לעולם היפהפה ששורטט ביד אמן על ידי וינס גיליגאן בסביבותיה של אלבקרקי. אם היו חששות לגבי איכויותיו של הספין אוף, הרי שהם התבדו בקלילות.

"יהיו עוד דמויות מ'שובר שורות' שיתארחו בסדרה", סיפר אודנקירק, "אבל בריאן קרנסטון וארון פול לא יופיעו בעונה הראשונה". לפרטים נוספים, פשוט תתקשרו לסול.

עוד ב-mako תרבות: