סוזן בויל פפראצי (צילום: Jeff J Mitchell, GettyImages IL)
בויל. על הקשת | צילום: Jeff J Mitchell, GettyImages IL
כולנו זוכרים את סוזן בויל מהאודישן המרגש שלה ב"לבריטניה יש כישרון" ב-2009. אישה מעט משונה בשנות החמישים לחייה, שעלתה לבמה לקול לעגם של הקהל ושל השופטים, והדהימה את כולם בביצוע מתוך "עלובי החיים". מאז אותה תכנית, בויל הפכה לכוכבת שהוציאה מספר אלבומים שמכרו 14 מיליון עותקים ואף הפכה לזמרת הראשונה שהאלבום שלה התייצב בצמרת מצעדי המכירות בבריטניה ובארה"ב בו זמנית.

בויל, רווקה שחיה בכפר בו גדלה ולדבריה "מעולם לא התנשקה", המשיכה לסקרן את קהל המעריצים בסיפור חייה הלא שגרתי, ועכשיו נחשף פרט נוסף עליה: יש לה תסמונת אספרגר, שזו לקות התפתחותית הניצבת על הקשת האוטיסטית.

"היו מגזינים שטענו שיש לי נזק מוחי" היא סיפרה בראיון לגארדיאן, "אבל אין לי". למעשה, מנת המשכל של בויל גבוהה מהממוצע, ובראיון היא סיפרה ברוגע כי "יש לי אספרגר", והסבירה כי מדובר בתסמונת המשפיעה בעיקר על האינטרקציה עם בני אדם אחרים והכישורים הבין אישיים.

"הבטחתי לאמי שאעשה משהו עם עצמי", סיפרה בויל, שהגיעה לאודישן זמן קצר לאחר שאמה נפטרה, "היא איתי כל הזמן, לא הייתי מצליחה בלעדיה". על התסמונת היא מספרת – "אני אף פעם לא יודעת אם אנשים הם כנים איתי, קשה לי עם מערכות יחסים ובכלל לתקשר עם אנשים וזה מאוד מתסכל. אם אנשים יהיו מעט יותר סבלנים איתי, זה יעזור". 

 בואו לפייס שלנו