מרגרט גרונינג
מרגרט גרונינג בצעירותה
גם אם אתם לא ממעריצי "משפחת סימפסון", אין סיכוי שלא עברתם לפחות כמה דקות מארג' בחייכם. אם המשפחה הצהובה מככבת כבר 25 שנים על המסכים ברחבי העולם, עם מאפיינים מזהים שהפכו לתופעת תרבות כמו הקול הצרוד או עיצוב השיער לאורך, והביאו אותה עד לשער פלייבוי. את ההשראה לדמות שאב למאט גרונינג, יוצר התכנית, מהמאפיינים של אמו, מרגרט, שהלכה לעולמה ב-22 באפריל בביתה שבפורטלנד.

האורגוניאן, העיתון היומי הגדול ביותר במדינה, הקדיש אתמול (שני) עמוד שלם לסיפור חייה של גרונינג, ששימש גם הוא השראה לפרטים רבים בתכנית. כך למשל מסבירה מרגרט את נישואיה לבעלה, הומר, בכך ש"היה חבר לכיתה שהצליח להצחיק אותה הכי הרבה". את בית הספר סיימה כתלמידה המצטיינת ונבחרת לנאום בטקס הסיום, פרטים שהפכו מזוהים עם הדמות החכמה במשפחה המצוירת, ליסה.

מארג' סימפסון
מארג', גם היא התחתנה עם הומר
גרונינג, מסתבר, שאב השראה מפרטים רבים נוספים מילדותו בפורטלנד. שמות של דמויות משנה רבות (פלנדרס, קירני ולאבג'וי) מבוססים על שמות רחובות בפורטלנד. ליסה ומגי הם שמות אחיותיו והרחוב בו נמצא בית המשפחה הוא כשם הבית של הסימפסונים: Evergreen Trace. מרגרט גרונינג הייתה בת 94 במותה והותירה אחריה 4 ילדים, 8 נכדים ו-2 נינים.

>> בואו לעמוד הפייסבוק שלנו