1. "משחקי הכס" שוברת שיאים

אחרי שלוש שנים ברציפות בהן הפסידה את פרס הדרמה הטובה ביותר, הצליחה "משחקי הכס" לשבור את שיאי כל הזמנים כשקטפה לא פחות מ-12 פרסים - הכי הרבה זכיות לסדרת טלוויזיה שניתנו אי פעם בטקס אחד. מלבד הפרס הכי חשוב - סדרת הדרמה הטובה ביותר - לקחה "משחקי הכס" גם את הפרסים לשחקן המשנה (פיטר דינקלג'), לכתיבה ולבימוי בסדרת דרמה. ועוד שמונה, אבל מי סופר.

לסיכום הטקס ורשימת הזוכים המלאה

2. זהירות, ספוילרים

הצפייה בטקס הצליחה לעצבן חלק מהצופים שישבו בבית ועוד לא הספיקו לסיים לצפות בסדרות האהובות עליהם. מונטאז' מיוחד ששודר חגג את פרקי הסיום של הסדרות שירדו מהמסך השנה והכיל ספוילרים לכל אותן סדרות, ביניהן: "ילדי האנרכיה", "דם אמיתי", "אמפריית הפשע" ו"האחות ג'קי". הטוויטר, כהרגלו, געש:


אזהרת ספוילר: המונטאז' של #אמי הורס כל סדרה שתכננתם לראות


מה עם אזהרת ספוילר? #אמי

ברוכים השבים לטקס הספוילרים

3. ג'וליה לואי דרייפוס מסתלבטת על דונלד טראמפ

את  "Veep", הקומדיה הפוליטית בכיכובה של ג'וליה לואי דרייפוס, אפשר להכתיר כזוכה הקומית הגדולה של הערב. "Veep" קטפה השנה את כל הפרסים החשובים, וביניהם הפרסים לקומדיה הטובה ביותר, השחקנית הטובה ביותר בקומדיה, שחקן המשנה הטוב ביותר בקומדיה (טוני הייל) ופרסים לכתיבה ובימוי.

via GIPHY

לואי דרייפוס ניצלה את נאום הזכייה שלה כדי להיכנס במועמד לראשות המפלגה הרפובליקנית, דונלד טראמפ. את הנאום החלה באומרה שהיא חולקת ציטוט מהסדרה - "איזה כבוד גדול בשבילכם לכבד אותי הלילה", ואז תיקנה "אוי, דונלד טראמפ בכלל אמר את זה. זה  מתחיל להיות מסובך יותר ויותר להשתמש בחומרים האלו לסאטירה".

4. דאבל איימי

השידוך המתבקש ביותר בעולם הקומדיה כיום התרחש סוף סוף על במת האמי כשאיימי פולר ואיימי שומר חברו יחדיו להגיש פרס לשחקנית המשנה בקומדיה, והציגו את עצמן ביחד כ"אנחנו איימי". "אלו שעתיים-עד-ארבע-שעות מאוד מרגשות לנשים בקומדיה", התבדחה פולר. "בואו לא נשכח על מה הערב הזה באמת", הזכירה שומר, "לחגוג נשים מצחיקות ולתת לאינטרנט להחליט מי מביניהן נראתה הכי רע".

via GIPHY

5. השמלה של היידי קלום

שומר צדקה כשדיברה על הנטייה של האינטרנט לקטול לבוש של נשים. הנה ההוכחה הגדולה ביותר מהטקס: מה קורה שנותנים לאנשים עם מקלדת להביע את דעתם על השמלה של היידי קלום:


היידי קלום ממשיכה במסורת שלה להראות כמו מתמודדת ב"רוקדים עם כוכבים"אני מצטער, היידי קלום... מה זה?

6. ריקי ג'רווייס מזייף זכייה

אם ראיתם במקרה תמונה של ריקי ג'רווייס מניף את הפרס ונושא נאום זכייה מרגש, תחשבו פעמיים. "זה לא משנה", אמר הקומיקאי הבריטי כשהגיש פרס, "אף אחד לא זוכר. בעוד כמה ימים אנשים יראו תמונה שלי כאן ויחשבו 'הוא זכה באמי'. הם יראו אותי מדבר עם ריאן סיקרט על השטיח האדום ויגידו 'הוא דיבר עם ריאן סיקרט, הוא הזוכה'". בהתחשב בעובדה שג'רוויס מחזיק שני  פרסי אמי בבית, על תפקידיו כשחקן וכותב ב"ניצבים", לנו זה נראה סתם גרידי.

7. ג'ון האם זוכה לראשונה

למרות שזכה בלא מעט פרסים - ביניהם גלובוס הזהב - על תפקידו כדון דרייפר, ג'ון האם אחז הלילה לראשונה את פרס האמי לשחקן הטוב ביותר בדרמה, וסיפק נאום מרגש במיוחד. "הייתה כאן טעות נוראית", אמר האם כשהוא גובר על שחקנים כמו קווין ספייסי ("בית הקלפים") וג'ף דניאלס ("חדר החדשות"). "זה בלתי אפשרי להימנות עם כל הגברים יוצאי הדופן האלה. זה בלתי אפשרי לעמוד כאן. זה בלתי אפשרי לעשות תכנית עם צוות שחקנים נפלא, עם אנשים נפלאים, עם כותבים נפלאים, הצוות הנפלא שלנו".

8. קרייזי אייז לא משאירה עין אחת יבשה

עוד נאום מרגש שייך לאוזו אדובה, הלא היא "קרייזי אייז" מ"כתום זה השחור החדש". אדובה, שזכתה בפרס לשחקנית המשנה הטובה ביותר בדרמה, לא הצליחה לעצור את הדמעות כשקיבלה את הפסלון. "אני רק רוצה לומר תודה אלפי פעמים. זה בלתי אפשרי לכסות את מספר הפעמים שאני רוצה להודות  לך, ג'נג'י כהן (יוצרת הסדרה)", היא אמרה. "אני מודה לך על הכנסת אמונה ללב שלי. תודה שיצרת את התכנית, שיצרת פלטפורמה. תודה למשפחה שלנו בנטפליקס וליאונגייט. אתם יוצאים מן הכלל. אני אוהבת אתכם מכל הלב".

אדובה גם הודתה לאחותה, שליוותה אותה לטקס, והולידה רגע משפחתי יפה במיוחד:


9. ויולה דייויס הופכת לאפרו-אמריקנית הראשונה לזכות באמי

חוץ מ"משחקי הכס", גם השחקנית ויולה דייויס רשמה הלילה היסטוריה כשהפכה לאפרו-אמריקנית הראשונה שזוכה בפרס השחקנית הטובה ביותר באמי (על "המדריך לרוצח"). את נאומה הנרגש פתחה דייויס עם ציטוט של הארייט טאבמן - מגיבורי המאבק נגד העבדות בארה"ב. דייויס דיברה על כך שלכותבים יש את הכוח ליצור תפקידים עבור שחקניות שאינן לבנות, ושיבחה את יוצרי "המדריך לרוצח". "הדבר היחיד שמפריד נשים שאינן לבנות מאחרות הוא ההזדמנות", אמרה דייויס. "אי אפשר לזכות באמי עבור תפקידים שאינם". 

10. אנדי סמברג במחווה ל"בנות"

לאנדי סמברג, מנחה הערב, היו כמה רגעים קומים לא רעים בכלל. האהוב עלינו היה כשהוא החליט להדגים את הסצנה הבלתי נשכחת מ"בנות" במחווה סליזית במיוחד

במחשבה שנייה, גם ההסתלבטות שלו על "בלש אמיתי", הייתה לא רעה בכלל:

 אמרנו שלום גם ל"בלש אמיתי", למרות שהיא עדיין משודרת

11. טרייסי מורגן חוזר לבמה

יותר משנה לאחר תאונת הדרכים שהכניסה אותו לקומה, חזר טרייסי מורגן לבמה עם הופעה מפתיעה בטקס. מורגן הציג את הפרס לסדרת הדרמה הטובה ביותר וזכה לתגובות נלהבות מצד עמיתיו. "התגעגעתי אליכם", הוא אמר. "שנה שעברה ג'ימי קימל עמד על הבמה הזו ואמר 'אנחנו נראה אותך שנה הבאה, טרייסי מורגן'. ובכן ג'יימי, הודות לרופאים המדהימים והתמיכה מהמשפחה שלי ומאשתי היפה, אני בסדר".

למרות תהליך ההחלמה הארוך שעבר, מורגן לא זנח את חוש ההומור והתבדח על התאונה: "כשחזרתי להכרה הייתי באקסטזה כשהבנתי שלא אני זה שפישל".

מי שהתגעגע למורגן יוכל לראות אותו שוב, בחודש הבא, כשינחה את "סאטרדיי נייט לייב".