דקסטר הפרק האחרון (צילום: Randy Tepper/SHOWTIME)
המנהלים התעקשו שיחייה. מייקל סי הול בדקסטר | צילום: Randy Tepper/SHOWTIME
אם הייתם חזקים נפשית מספיק (עם נטייה קלה למזוכיזם) לצלוח את העונה האחרונה של "דקסטר", גיליתם גם אתם מה עלה בגורלו של הרוצח טוב הלב בפרק האחרון. אם במקרה לא צפיתם בפינאלה, מומלץ מאד לסיים את הקריאה ממש כעת. כזכור, סצנת הסיום של הסדרה הציגה את דקסטר נכנס עם הסירה שלו אל תוך סופה קטלנית. בדיוק כשנדמה שבכך הגיע סופו מתגלה סצנה קטנה נוספת שבה הוא נראה כמי שבחר בחיי גלות בבקתה מבודדת בצפון. העונש על כל האנשים שנקשרו אליו במהלך הדרך ושילמו בחייהם.

אבל כעת מסתבר שזה לא היה הסיום המקורי עליו חשבו יוצרי הסדרה. בראיון ל-Vulture חשף המפיק, ג'ון גולדווין, שדקסטר אכן היה אמור לסיים את חייו ברגע השיא של הפרק האחרון. "הם לא נתנו לנו להרוג אותו", הסביר גולדווין כשהוא מתייחס לראשי רשת "שואוטיים" שם שודרה הסדרה במשך שמונה עונות. "שואוטיים היו מאד ברורים לגבי העניין הזה. כשסיפרנו להם על קו העלילה לעונה האחרונה, הם אמרו: 'רק שיהיה ברור, הוא חייב לחיות'".

"היו הרבה אופציות לסופים שעלו לדיון במהלך הדרך, בגלל שהייתה כאן בעיה מאד מעניינת לפתור", ממשיך גולדווין, "לאנשים הייתה מערכת יחסים עם דקסטר, אפילו אם זה לא עומד בקנה המידה ועוצמת הרגשות של 'שובר שורות', מדובר עדיין בקהל מעריצים מאד נאמן". אלא שמבחן התוצאה קובע שהמעריצים ממש לא אהבו את הדרך בה הסתיימה הסדרה. בסקר שנערך באתר eonline לגבי הסופים הטובים והגרועים ביותר של סדרות, הודו 67 אחוז מהמצביעים שהם שנאו את פרק הסיום.

דקסטר הפרק האחרון (צילום: Randy Tepper/SHOWTIME)
המוות עדיף לו? | צילום: Randy Tepper/SHOWTIME
אז איך דקסטר היה אמור למות לפי החזון של קלייד פיליפס, יוצר הסדרה (שעזב לאחר העונה הרביעית)? "בסצנה האחרונה בהחלט של הסדרה, דקסטר מתעורר", מסביר פיליפס, "בנקודה הזאת כולם עומדים לחשוב 'זה היה חלום', אבל ככל שהמצלמה מתרוממת ומתרחקת אנחנו מבינים שלא מדובר בחלום. דקסטר שוכב על שולחן ההוצאה להורג של בית הכלא בפלורידה. הם בדיוק מתחילים להזריק לו את הרעל והוא מביט אל החלון הכפול. מאחוריו יושבים כל הדמויות המרכזיות שדקסטר הרג, כולן שם.

"זאת הדרך שבה אני דמיינתי את הסוף של דקסטר", מסכם פיליפס, "כשחייו ממש חולפים לנגד עיניו, שניות לפני הסוף. אני חושב שזו הייתה דרך נפלאה לסיים". למרות שזה לא מה שראינו בפועל, פיליפס דואג לפרגן לממשיכי דרכו: "אני חושב שהם עשו עבודה טובה עם הפרק האחרון". ובכן, בואו נאמר שבהחלט אפשר להתווכח על הקביעה הזו.

>> לא נעים: מומחה חושף את הטעויות של "כח משיכה"
בואו לפייסבוק שלנו