תעבירי לי את הדילדו

קשה להאשים את מי שכבר מאס בהכרזות כמו ״סדרת הבנות החדשה שעומדת לכבוש את המסך״. ההצלחה המסחררת של ״בנות״ גרמה למקבלי ההחלטות ברשתות הטלוויזיה השונות להפסיק לפחד מתכנים נשיים ולא מתחסדים, והצעד הזה הביא לגל של סדרות נוספות — חלקן ראויות וחלקן פחות. מי שמצליחה להתבלט כרגע היא Broad City, שמסתמנת כתופעה שכדאי לשים לב אליה. 

אבּי ג׳ייקובסון ואילנה גלייזר הן קומיקאיות מניו יורק בשנות העשרים לחייהן, שהכירו לראשונה ב-Upright Citizens Brigade. תיאטרון האימפרוב, שכבר הפך למוסד ניו ירקי מוכר. ב- 2009 הן העלו את Broad City כסדרת רשת, בה כל פרק היה מעין מערכון קצר. המערכונים צולמו בעזרתם ובהשתתפותם של החברים מ- UCB, ולמרות הלוק החובבני והתדירות הרנדומלית של העלאת הפרקים, אבּי ואילנה החלו למשוך תשומת לב ברחבי הרשת ובקרב קהילת הקומדיה.

אחרי עונה שנייה מוצלחת, פנו גלייזר וגיי'קובסן דרך מכר משותף אל איימי פוהלר, בבקשה שתופיע בפרק סיום העונה. פוהלר, שכבר שמעה על הסדרה, נענתה בחיוב והצטרפה בשמחה אל הפינאלה. עם שם גדול מאחוריהן, דרכן של גלייזר וג׳ייקובסון לטלוויזיה נראתה סלולה. בעידודה של המנטורית, החליטו השתיים לפרוץ למסך הקטן מבלי לוותר על היושרה הקומית והסגנון שהפך אותן לכוכבות אינטרנט. התוצאה? שתי קומיקאיות מוכשרות ומסקרנות שמחפשות עדיין את הקול שלהן.

פרק הבכורה של הפאזה הטלוויזיונית של Broad City, ששודר השבוע בקומדי סנטרל, נפתח בשוט של דילדו. הוא ממשיך בוידאו צ׳אט שנערך תוך כדי אקט מיני עם גבר הנמצא מחוץ לפריים, ומסתיים בניקוי דירה בבגדים תחתונים בשביל להרוויח קצת כסף עבור הופעה של לי׳ל וויין. Broad City  מתקשה עדיין להחליט אם היא תכנית מערכונים או סדרה קומית עלילתית, אבל נראה שמשתלם לתת לה את הצ׳אנס למצוא את עצמה. עד שתעשה את זה היא תתפקד על תקן הפוגה מצחיקה ולא-מתנצלת, כזו שלא לוקחת את עצמה ברצינות תהומית. וכולנו זקוקים מדי פעם להפוגה מהחשיבות העצמית של כמה מה״בנות״.

בנים שאני מתחרטת שפגשתי: האיחוד של גברברי ״צער גידול בנות״

בשבוע הבא ישודר בארה״ב משחק הסופרבול, גמר ליגת הפוטבול או משהו חשוב אחר שקשור לגברים מגודלים וסוג של כדור. אבל היי, יש הופעת מחצית של ברונו מארס ומלא פרסומות מגניבות בשביל כל השאר! באופן היסטורי נחשב המשחק לאחד המשדרים הנצפים ביותר, מה שמוציא את המפרסמים מגדרם: סכומי עתק נשלפים תמורת זמן האוויר וכוכבי על שיסכימו להזדהות עם המוצר. בדנונה, לעומת זאת, התפשרו על דני טאנר, הדוד ג׳סי וג׳ואי, הבנים של ״צער גידול בנות״. לכאורה, צעד מבריק. כולנו חולי נוסטלגיה ומתחזקים קראש על ג׳ון סטיימוס. בפועל, אנחנו מעדיפים לזכור אותם כמו שהיו. כלומר, עם בקי! בתוך כך, המדור מפתח חרדות לקראת הפרסומת המצופה של בוגרי ״סיינפלד״.

בחדשות הטובות

אלן פומפאו ופטריק דמפסי חתמו לשנתיים נוספות ב״האנטומיה של גריי״. אלא אם שונדה ריימס עושה כאן תרגיל מלוכלך, אפשר לנשום לרווחה: השניים האלו הולכים לחיות.

בחדשות הרעות

ערוץ הכבלים החביב עלינו HBO מבטל שתיים מהסדרות החמודות ביותר שהיו לו: Hello Ladies ו-Family Tree. בתגובה מאיימים אלפי צופים להחרים את הערוץ ולהפסיק להוריד את הסדרות שלו באופן פיראטי.