מלחימה ריסים: חנה רטינוב

עונה: מחוברות 1

איפה היא הייתה אז: "מה עדיף, לאהוב ולהיפגע או לא לאהוב בכלל?". את השאלה הקיומית הזו טבעה חנה רטינוב כשהייתה בת 16 בלבד, בעונה הראשונה של "מחוברות". היא פתחה את העונה במשפט היפהפה "השעה 11 בבוקר ובא לי להתאבד", ומשם דהרה עם המצלמה לתוך העולם המתוסבך של ילדה חכמה ועצובה, שהוריה נאבקים על פרנסה ומתמודדים עם פער תרבותי עצום בינם לבין בתם המכוסה בקפוצ'ון.

איפה היא היום: חנה כבר בת 22. היא גמרה תיכון והמשיכה לשירות צבאי כמש״קית תחזוקה בצריפין. אחר כך התקבלה ללימודים ב"סם שפיגל", אבל היא לא התחברה לחברים לספסל הלימודים, לירושלים וגם להתמסרות הטוטאלית שמצופה מיוצר קולנוע, ואחרי סמסטר אחד החליטה לחזור לחולון. מכון היופי של אמא שלה, שהיה פעם בשביל חנה עצם בגרון, הפך למקום העבודה שלה: היא עברה קורס להארכת ריסים, הלחמת ריסים, לייזר ואפילציה, והיום היא עובדת במכון ומתכננת להמשיך לעסוק בקולנוע כתחביב. בשלוש השנים האחרונות יש לה חבר רציני בשם תומר, סטודנט למשפטים מהדרום. הוא היה המפקד שלה בצבא והאהבה לבלבה.

סיון אנגלינה
עדיין חברות
עובדת בחברת ביטוח: אנג'לינה זיחורוב

עונה: מחוברות 1

איפה היא הייתה אז: אנג'לינה הייתה הסייד קיק ההורסת והחברה הכי טובה של חנה. מטפלת באחותה בת השנתיים, מקללת, מתוסבכת, נזרקת מהבית – וכמו חנה, מאוהבת ברועי. באקט של גירל פאואר שתיהן החליטו לעזוב אותו ולבחור בחברות שלהן.

איפה היא היום: אנג'לינה חיה היום בשם סיון, שהתחילה לאמץ כבר בתקופת הצילומים. היא לא עם רועי, גם חנה כאמור לא עם רועי, רועי חזר בתשובה והוא חרדי. סיון-אנג'לינה גמרה תיכון ושירתה כמדריכת מחשבים בג׳וליס, השתחררה לפני חצי שנה, ובשלושת החודשים האחרונים היא עובדת בשירות הלקוחות של חברת הביטוח "מנורה". היא גרה אצל ההורים ומתכננת לחסוך כסף ולטייל במרכז אמריקה. היא וחנה רואות זו את זו פחות, אבל הן עדיין אוהבות.

ליאת בר און  (צילום: צילום ביתי)
נשואה+2 | צילום: צילום ביתי
נשואה פלוס שניים: ליאת בר און

עונה: מחוברות 1

איפה היא הייתה אז: העונה הראשונה של מחוברות ליוותה את ליאת בר און, שהייתה אז בת 36, בחיפוש אחרי אהבה בעיר הסטוצים והסביח תל אביב. היה שם רומן בלתי אפשרי עם ג׳וני, היו סטוצים עגומים, היו גם עצב וייאוש ודמעות בשירותים של פאב, ומעבר מגבעתיים לתל אביב.

איפה היא היום: בר און, היום בת 42, נשואה ואם לשניים: גוני, בן שנה ועשרה חודשים, וארי, בן חצי שנה. את בן הזוג שלה, אבנר קלמר, כנר ומעבד מוזיקלי, היא הכירה בטוויטר, והם התחתנו ב-2012 ולאחרונה עשו ביחד פניית פרסה בחזרה לגבעתיים. לכבוד החתונה שלהם כמה חברים, בהם שלומי שבן, איה זהבי פייגלין וסיון טלמור, הכינו להם קליפ – קאבר ל"ברית עולם" של מתי כספי. בר און עדיין כותבת ומתרגמת, ולרשימת העיסוקים שלה נוסף, בעקבות מחוברות, טור ב"לאישה" שחוגג חמש.

אין תמונה
כבר אבא
לילד יש ילד: לואיס אדרי

עונה: מחוברים 1

איפה הוא היה אז: לואיס היה הליהוק המפתיע בעונה הראשונה של מחוברים. בזמן ששאר המחוברים נשאו את המצלמה שלהם משדרות רוטשילד לכיכר רבין ובחזרה, לואיס, שהיה אז בן 16, צילם בפנימיה במצפה רמון. הוא תיעד את המשבר ביחסים עם משפחתו החרדית משדרות כשעזב את הדת בגיל 12, את ערבי שישי הארוכים והמשעממים בעיירה ואת הרומן שהחל להתפתח עם שירה.

מה קרה מאז: לואיס ושירה התחתנו ביולי שעבר, הם חיים יחד בדירה שכורה בשדרות, ולפני חודש וחצי נולד להם בן, יאיר יוסף. המשפחה של לואיס גרה בעיר והם בקשר טוב, מדברים. שירה בחופשת לידה ולפני כן עבדה כמוכרת ב״כפר השעשועים״. לואיס, שהשתחרר רק לפני שלושה חודשים משירות קרבי, התחיל לעבוד לאחרונה בחברה לייבוא גבס וחברות אקוסטיות באשדוד.

אין תמונה
מתחרט
סליחה שצילמתי: ישי גרין

עונה: מחוברים 1

איפה הוא היה אז: גרין ישב על משבצת ה"מסודר", כמייסד והסמנכ״ל של סולוטו, חברת סטארט אפ מצליחה ששאבה ממנו כל שניה פנויה. "מחוברים" תפסה אותו ואת אשתו, דפנה, במאית פרינג', קצת אחרי אקזיט מהסטארט אפ הקודם, כששניהם גילו שכמעט ולא נשאר להם כסף. נחשפנו גם לבעיות המשפחתיות עם ההורים של גרין ולבריאות של אביו, שלא היתה בשיאה.

איפה הוא היום: במקום אחר לגמרי. לגרין ולדפנה יש שתי בנות קטנות. הוא עזב את סולוטו, שנמכרה ב-130 מיליון דולר לחברת Asurion האמריקנית. בכנס שנערך בינואר השנה הוא סיפר שנפלט מהחברה של עצמו, שהפך למיותר בסולוטו, ושבמהלך הדרך איבד חברים יקרים, שהיום עוברים אל הצד השני של הכביש כשהם רואים אותו. ״הפכתי לבן זוג נעדר, לאבא שהטלפון שלו כל הזמן רוטט, לבעל שמסתכל על אשתו ורואה בעיות טכנולוגיות ובעיות היתכנות, ולבן שלא הולך לבקר את אביו הגוסס מאלצהיימר״, סיפר, לפי פרסום בדה מארקר. הוא גם הביע חרטה על השתתפות בריאליטי, שלדעתו השפיל את אשתו: "בשביל להעצים את הדמות שלי היו צריכים להשפיל את אשתי, ועל זה אני מתחרט מאוד. פגעתי בה פגיעה גדולה. היא סלחה לי, אבל אני לא סולח לעצמי על כך שהעמדתי אותה במצב הזה והבאתי אותה לג'אנק טלוויזיוני. זה לא יותר מזה, אין לזה קשר לדוקומנטרי", סיפר בראיון. אבל אל תרחמו עליו יותר מדי: הוא נכלל ברשימת 40 הצעירים המבטיחים של עולם העסקים הישראלי של מגזין G, והקים חברת סטארט אפ חדשה בשם 3PIX – רשת חברתית שמבוססת על הפלטפורמה של פייסבוק.

אין תמונה
ורודה בניו יורק
ביי, אני בניו-יורק: אליזרין וייסברג (זרוב)

עונה: מחוברות 1

איפה היא הייתה אז: אליזרין, הקרויה גם זרוב, הייתה הבלוגרית הנמרצת, הלבושה ורוד מכף רגל עד ראש, כוכבת רשת סלף מייד שאחזה בחברים מוחצנים, בית מבולגן, וחבר מבוגר ומיושב יותר ממנה. השיא של העונה שלה ב"מחוברות" היה הפירוק לגורמים של היחסים המורכבים שלה עם אמא שלה, שאווררו בסצנת סידור בית הירואית.

איפה היא היום: זרוב ותומסו התחתנו ב-2011 בחתונה אלטרנטיבית, שכללה שבע קללות, החלפת נדרים ושבועה למפלצת הספגטי המעופפת. במרץ 2012 היא התקבלה ללימודי תואר שני בטלקומיוניקציה אינטראקטיבית בניו יורק, ומאז היא חיה שם עם תום. היא עובדת כמעצבת במקאן אריקסון, ולקחה חלק גם בעיצוב הקליפ הרשמי של בוב דילן, שעשתה חברת "אינטרלוד" של יוני בלוך.

אין תמונה
משפחת ברנר עם הדור הבא של הבלונד
קריירה? זה לילדות: ברוס רובינשטיין ושירלי ברנר

עונה: מחוברים פלוס 

איפה הם היו אז: העונה הקודמת של "מחוברים פלוס" חצתה את האוקיינוס אל בית משפחת רובינשטיין-ברנר. היא שחקנית ומפיקה, הוא סוכן, כותב ואומן, ויחד עם שתי הבנות שלהם הם היטלטלו בין זוהר הוליוודי לתשלום חשבונות. היא הייתה המחוברת הרשמית, אבל מי שגנב את ההצגה היה ברוס, עם סיפור חיים כואב ואוצר מילים קורע מצחוק, כולל הבלחות של יידיש ועברית, שהכניס אותנו למציאות של קרב יום-יומי, אישי וזוגי בין הורות לקריירה.

איפה הם היום: שירלי הורידה הילוך בתחום המשחק. במקום זה, היא מתרכזת בימים אלה בקריירה חדשה במכירת פורמטים, וגם בניהול הקריירה של בתה, מילה ברנר: מילה היא הילדה שהופיעה בקמפיין הפמיניסטי והוויראלי, בו ילדות לבושות בוורוד ונצנצים מנבלות את הפה במרץ כדי להבהיר שמה שבאמת מזעזע פה הוא אונס, שכר נמוך והחפצה של נשים. היא גם מדגמנת לאמריקן אפרל, ג׳נרל אלקטריק, השתתפה בקמפיין של AT&T ובשלושה סרטים. ברוס הפיק שני פיילוטים לסדרות ונמצא בשלבי פיתוח של פיילוט נוסף. ומה עם האמא הניו יורקית של ברוס? אחרי חודש ניסיון אצל ברוס ושירלי בבית היא ארזה וחזרה ללונג איילנד.

סקאזי (צילום: צ'ינו פפראצי)
סקאזי הגרסה הבריאה | צילום: צ'ינו פפראצי
מבליין לסחי: סקאזי
 

עונה: מחוברים 2

איפה הוא היה אז: אשר סוויסה היה אחת הדמויות הבולטות בהיסטוריה של מחוברים: "מחוברים 2" נפתחה בסצנה שבה הוא נראה בוגד בזוגתו דאז, אווה לימסוב, ואיכשהו הסתיימה בזה שהם מנסים להביא יחד ילד לעולם. טוויסט כל כך קיצוני בעלילה, שכנראה שרק טיפוס אקסטרווגנטי כמו סקאזי יכול לייצר. המצלמה ליוותה אותו במסעותיו בעולם, מופיע מול מאות אלפי מעריצים, וגם ברגעים הכי אינטימים בביתו.

איפה הוא היום: ניסיונות ההתעברות של סקאזי ואווה לא צלחו, והשניים נפרדו. כיום הוא חובק חברה חדשה, סתיו ויינברג בת ה-26, עורכת דין בהתמחות. הבליין הנצחי, היום כבר בן 39, צמחוני, לא מעשן ועושה ספורט, ויותר חשוב - מצהיר שהפסיק לעשות סמים. "אני סחי בלוטים", אמר. הוא עובד בימים אלו על אלבומו החמישי, שייצא במקביל בכל העולם. בעוד רגע ממש הוא ממריא מכאן לסיבוב הופעות באוטרליה, יפן, קוריאה, תאילנד וברזיל.

נתי ובועז  (צילום: אביב חופי)
מצפים לילד ראשון | צילום: אביב חופי
הנישואים שרדו: נתי קלוגר ובועז רוזנברג

עונה: מחוברים פלוס

איפה הם היו אז: נתי ובועז אחראים לתיעוד הכי מטלטל שהיה בסדרה: הם בחרו להפסיק הריון לא רצוי, וצילמו את הלבטים, הרצון שלו לשמור את ההריון, הבחירה שלה לסיים אותו בכל זאת, ואפילו את ההכנה לניתוח ואת ההתאוששות רגע אחרי. לכל זה הצטרפו אקסית מהעבר של בועז שקמה לתחייה בלב אמסטרדם, ריבים על עבודות הבית והמאבק הנפיץ על איזון בין משפחה וקריירה.

איפה הם היום: שנה אחרי ההפלה ההיא, נתי הרגישה שהיא כן מוכנה לעוד ילד, ונכנסה להריון, כך שהזוג אמור לחבוק את בן בקרוב מאוד. נתי מופיעה עדיין בתיאטרון בית ליסין, שיחקה בסדרה ״70 מיליון סיבות לעושר״, וגם בתכנית הילדים ״להיות מדען עם פרופסור דן" בחינוכית. רוזנברג מנסה להיכנס גם הוא לתחום המשחק – הוא שיחק בסרט סטודנטים, ומגיע לאודישנים במטרה למצוא את התפקיד שיתאים לו. במקביל הוא עובד על שני סרטי דוקו ופיצ׳ר, וגם עומד לביים בתיאטרון הסמטה.

מיקה קרני (צילום: אביב חופי)
עזבה את המושב | צילום: אביב חופי
מאמירים לרעננה: מיקה קרני 

עונה: מחוברות 2

איפה היא הייתה אז: קרני פירקה לגורמים ב"מחוברות" סיפור משפחתי סבוך: בן בכור שניסה לאחות את הקשר איתה אחרי ניתוק ארוך, שלוש בנות צעירות יותר, בן זוג, מיקי שביב, שהוא גם מפיק ושותף ליצירה, וניסיונות לתפור את כל החתיכות האלה לשמיכה אחת.

איפה היא היום: מיקה נפרדה לאחרונה מבן הזוג שלה ואב בנותיה, מיקי שביב. היא עזבה את אמירים ועברה עם הבנות להתגורר ברעננה. יותם, הבן הבכור, עדיין בקשר, אך גם ממשיך לנדוד: ביולי האחרון הוא טס לברלין, שב לארץ ובקרוב מתעופף מפה שוב. אלבום חדש ואישי מאוד שלה עומד לצאת בקרוב, והיא מלמדת בבית הספר למוסיקה "מזמור", רימון של המגזר הדתי.

ג'ייסון דנינו הולט  (צילום: עודד קרני)
בקשר טוב עם אמא | צילום: עודד קרני
לא פליט, פאנליסט: ג׳ייסון דנינו הולט

עונה: מחוברים 2

איפה הוא היה אז: ג׳ייסון ובן זוגו, גלעד, הראו זוגיות הומואית אמיתית לראשונה על המסך בישראל. זה כלל ריבים, קנאה, רגשות אשם ופרידה כואבת. הוא הכיר לנו גם את אמא שלו, שאנטי אום, שעזבה את הבית יום בהיר אחד, החלטה שהביאה לניתוק הקשר ביניהם עד לחידושו על ידי דנינו-הולט בגיל 25, חיבור מחודש שתיעד בסרט הדוקומנטרי ״שנטי ומרטין״.

מה קרה מאז? החדשות הטובות הן שג׳ייסון ואמא שנטי ביחסים טובים, נפגשים ומדברים בקביעות. החדשות הרעות הן שגלעד לא התקמבק. ג׳ייסון לא בזוגיות כרגע וגר לבד בתל אביב. מאז ״מחוברים״ ג׳ייסון חילק דרקונים ב״שעת הדרקון״ עם דורין אטיאס, היה חבר פאנל ב״הדיבור״ של אלירז שדה, הנחה לצד אילנה ברקוביץ׳ את התכנית ״הפלייליסט״ בערוץ 24, והיה פאנליסט ב״מה ש׳תה שומע״ באותו ערוץ. הוא משדר תכנית יומית על תרבות דיגיטלית, טכנולוגיה והיי-טק ב-i24News ובמקביל ממשיך לכתוב ולביים בתיאטרון. אולי נתקלתם בפרסומות להצגה החדשה שלו, "חמוצ" – הן מעוצבות ככרטיסים שמפרסמים מכוני ליווי, כאלה שאתם מוצאים על השמשה של הרכב שלכם. ההצגה מציגה בימים אלו באולם נחמני בתל אביב, והוא הבמאי והמחזאי וגם חבר בקאסט.

רן ודנה מבינים עד כמה התגעגעו (תמונת AVI: מתוך הצילו! אני לא יודע לבשל, שידורי קשת)
מבשלים וכותבים | תמונת AVI: מתוך הצילו! אני לא יודע לבשל, שידורי קשת
משפחה מודרנית: דנה ספקטור ורן שריג

עונות: מחוברות 1 ומחוברים 1

איפה הם היו אז: בני הזוג המסקרנים והכנים ביותר בכלל כיכבו בעונות נפרדות. דנה חשפה בעונה הראשונה את המאמצים שלה לתת את כל כולה למשפחה שלה. בעונה השניה, רן שריג גילה שאפשר לכתוב קומדיה גם כשהחיים שלך לא ממש מצחיקים. את גלוני העצב שלו, ניערה מעליו כוכבת העונה הקודמת, דנה ספקטור, והדרמה האמתית בחיים שלהם התחילה דווקא כשכיבו את המצלמות.

איפה הם היום: דנה ורן חיים היום ביחד במרכז תל אביב ומגדלים ביחד (ולסירוגין) ארבע בנות. דנה עדיין כותבת את הטור שלה במוסף "7 ימים", רן למד לבשל בתכנית "הצילו! אני לא יודע לבשל", ועובד בימים אלו ממש על סדרה חדשה, ושניהם מגישים ביחד תכנית יומית ברדיו 103. גם לאלכס, לשעבר א' מהטור, יש אהבה חדשה.

אין תמונה
טבעונית
צדק צדק תרדוף: ננה שרייר

עונה: מחוברות 2

איפה היא הייתה אז: "מחוברות" נוצרה בשביל טיפוסים כמו ננה שרייר: לא חוששת מביקורת, לא רואה שום דבר כמובן מאליו, לא מפחדת מאיש, חיה את חייה כמו מי שרוקדת כשאף אחד לא מסתכל. מול המצלמה היא גילתה שהיא מאומצת, חשפה אותנו ליחסים המורכבים עם האקס שלה ואב בתה הראשונה עדן (כיום בת 14 וחצי), ולקשיים בדרך לבת נוספת, אמילי.

מה קרה מאז?

אמילי היא היום בת שלוש וחצי, וננה הפכה למובילת הטרנד הטבעוני, כשהפכה את המסעדה הגרוזינית שלה, "ננוצ'קה", למסעדה טבעונית. לפני כשנה אביה, שהשתתף גם הוא בסדרה, שם קץ לחייו, ולדבריה, לקח איתו את סודות האימוץ, והיא עדיין מחפשת את האימא הביולוגית שלה, במסעות לכפרים נידחים בגרוזיה. היא בקשר טוב עם אבות בנותיה, אביה של אמילי ואהבת נעוריה, ערן שיין, גר בחו"ל. גולן דור, אביה של עדן, לגמרי בתמונה ושותף מלא לחיים. ננה עזבה את יפו ועברה לבית שרכשה בנווה צדק. היא עדיין מחפשת אהבה. 

שי גולדן (תמונת AVI: הטלוויזיה החינוכית)
מדבר על זה | תמונת AVI: הטלוויזיה החינוכית
מתעורר באמצע הלילה: שי גולדן

עונה: מחוברים 1

איפה הוא היה אז: גולדן היה הבחירה הטבעית לעונה הראשונה של מחוברים: איש תקשורת שמייצר סנסציות כמעט על בסיס יומי, ואשר סחב איתו סיפור חיים קשה של יתמות, אימוץ ואח צבעוני.

איפה הוא היום: שי ומיכל גולדן סוגרים 16 שנות נישואים. גולדן עזב את מוסף "הארץ" לטובת משרת סגן עורך "מעריב", ומשם דילג לזכיינית ערוץ 2 "רשת", שם הוא משמש כמגיש התכנית "מדברים על זה". במקביל היה גם מנהל האקטואליה בזכיינית עד שעזב לטובת התמקדות ביצירה שלו. גולדן הפך גם לאושיית טוויטר עד שערוריית הברנז'ה בה נטען באתר "העין השביעית" שהוא מנהל חשבון מתחזה תחת השם "נועה מלמד", צייצנית שהקדישה את הפיד שלה לפירגון בלתי נלאה לגולדן ופועלו.

פרמיירה השנים הכי יפות - דינה אברמסון (צילום: עודד קרני)
התחתנה לפני חודשיים | צילום: עודד קרני
פתחה פרק ב': דינה אברמסון

עונה: מחוברות 2

איפה היא הייתה אז: דינה הייתה הדוסית החצופה, גרושה שמחפשת אהבה ומוכנה בשביל זה ללכת גם לערב קריוקי לפנויים-פנויות בהמבורגריה שכונתית. דינה, שהייתה נערת גבעות, נאמנת הר הבית והדוברת של גוש קטיף, הייתה בעונה הזו בפרק התל אביבי של חייה, במוד של ״ברסלב, ניו אייג׳, פריסטייל״ - ואלו המילים שלה.

מה קרה מאז? אימרו קולולוש! דינה התחתנה לפני חודשיים בחתונה חברתית, שבה כל אחד מהחברים לקח חלק בהפקה במקום לשרשר צ'קים, והיא ואהובה מתגוררים ברמת גן וחולמים על קהילה שיתופית. תוכלו לצפות בה בלייט נייט בערוץ המורשת 20, יחד עם אילנית לוי, אלירז שדה וליאור דיין.

הילי עמנואל (צילום: ליהי בראש ארט הילי עמנואל מעצב רוברט זלוטניק)
בעלת חברה למיתוג. צילום: ליהי ברוש | צילום: ליהי בראש ארט הילי עמנואל מעצב רוברט זלוטניק
דוגמנית: הילי עמנואל

עונה: מחוברות 2

איפה היא היתה אז: הילי היתה הילדה המוצלחת והמיוסרת, זו שהיא פוטנציאל שלא מצליח לממש את עצמו, כשרון לא ממוצה שהפך מבחינתה לכישלון. היא חשפה בפנינו את האנורקסיה, האשפוז שעברה, הקנאה באחותה היפה וגם סצינה אחת שקשה לשכוח, בה הקיאה את כל מה שאכלה בארוחת שישי.

איפה היא היום: עוד רגע בת 28 ואחרי התנסות קצרה בלימודי מנהל עסקים, היום הילי היא לקראת סוף לימודי תואר ראשון בפילוסופיה באוניברסיטת תל אביב. יש לה חברה קטנה למיתוג, והיא משתתפת בכמה פרויקטים, גם כדוגמנית. הילי גרה בדירה שכורה בשכונת לב העיר בתל אביב, מתפרנסת ממכירת ציורים ומהעבודה בחברה. מעבר לזה, את הקארה הנצחי שלה מחליף היום שיער גולש, ארוך ושחור. ומה עם חבר? איטס קומפליקייטד. 

לכל כתבות המגזין