שבוע ראשון עם חבר חדש הוא תמיד חוויה מאתגרת - שתיקות מביכות קורות לעיתים קרובות מדי, אין עדיין בדיחות משותפות, ואתם פתאום מגלים ריחות גוף שלא הכרתם קודם עוד כשהוא היה פרצוף נאה בקפה השכונתי.

אז איך ההרגשה בשבוע הראשון עם שישה חברים חדשים? נינוחה כמו ראיון של ירון מזוז לרפי רשף. ששת המחוברים והמחוברות בעונה השביעית של "מחוברים+" שעלתה בשבוע שעבר ב-HOT נכנסו לחיינו בסערה יחד עם מערכות היחסים המורכבות שלהם, החרדות, הפחדים וההפסקות המתודיות לדיבור למצלמה. זה מה שחשבנו על השבוע הראשון של כל אחד מהם.

השבוע הראשון של ציפי רומנו: זוגיות עם אישה סטרייטית, בעיות של דימוי עצמי, מחלות והרבה אהבה

כמו הדייר שנכנס ראשון לבית האח, כך גם המחובר שמוצג ראשון נותן לנו את התחושה שההפקה רומזת לנו שיש פה ווינר. ציפי רומנו בת 37, היא אחת מהנשים (והגברים) המצליחות ביותר בתחום יחסי הציבור בישראל. היא נשואה לרימה, דיילת סטרייטית (שניהם לשעבר), ויש להן בן מקסים בשם רומיאו.

ציפי היא טיפוס אידיאלי לסדרת ריאליטי. בדומה ללבנה זוהרים מ"האח הגדול" איתה היא חולקת דמיון חזותי, ציפי היא מסוג האנשים שמדברים את הסאבטקסט שלהם - כל רגש אוטומטית מתאוורר לו החוצה אל המצלמה וכך בתוך ארבעה פרקים הספקנו כבר לגלות שהיא חושדת שרימה תבגוד בגלל שהיא סטרייטית (וחולמת בעצמה שהיא בוגדת ברימה), שחשוב לה לתת ייצוג חיובי ללסביות על המסך, שיש לה עניין עם המשקל שלה והיא רוצה להקטין את החזה.

תוך כדי העיסוק שלה בחזה, ציפי מגלה גוש שנחשד כסרטני, חוששת להשאיר את רומיאו הקטן עם אמא אחת בלבד וגם חוגגת את ערב החג עם משפחתה וחוששת לאבד את אביה. אנחנו אוהבים אותך מאוד, ציפי, אבל בקצב הזה יש סיכוי שעד אמצע השבוע הבא כבר נמצה את הקשר ונרצה להתראות עם אחרים, כאלה ששומרים את הקלפים שלהם קצת יותר קרוב לחזה.

התחברנו (בין 1-10): 8.5 - היינו נותנים אפילו יותר אבל אנחנו חוששים להתאכזב

השבוע הראשון של דנה פאן לוזון: עזבתי את הארץ לבלגיה אחרי בעלי המאמן, בעלי פוטר ונשארתי במדינה זרה, הצלחתי נגד כל הסיכויים ועכשיו אני שוקלת לעשות את הכל מחדש

דנה פאן לוזון – כולי תקווה שאקבל תשובה לפשר האמצעי המוזר עד סוף העונה – לא מקמצת במילים, אבל לעומת ציפי רומנו היא מרגישה כמו אגוז קשה לפיצוח. מצד אחד – אישה שוויתרה על קריירה מתהווה בטלוויזיה ונסעה עם בעלה, מאמן הכדורגל גיא לוזון, כדי שיוכל לאמן את קבוצת הכדורגל הבלגית סטנדרד ליאז'. מצד שני – אישה כל כך אסרטיבית עד שהצליחה למכור סדרת דוקומנטרית על נשות כדורגלנים גם בלי היכרות עם השפה. האם מדובר בכלל בשני צדדים מנוגדים או שמא דנה היא אחת מנשות סטפורד המושלמות הללו? נדמה שזה קו העלילה שילווה אותנו ואת דנה במהלך העונה הקרובה.

בגלל שבני זוגם של המחוברים מהווים תמיד ציר מרכזי בסדרה, גיא לוזון הוא עקב האכילס של דנה וכדמות לא נותן לה כמעט קונטרה. שיחות הסקייפ החד צדדיות ביניהן קצת מבאסות, דנה, אם להשאיל קלישאה שחוקה מעולם הכדורגל היא שחקנית נשמה בעוד גיא נראה כעילוי טכני ולא יותר.

התחברנו (בין 1-10): 6 - "טים לוזון" מסוגלים ליותר, השבוע היה קצת בונקר

השבוע הראשון של תומר ירוחם: אוהב בנות, אוהב בגדים, אוהב את בית"ר והכי-הכי אוהב את עצמו

מאשתו של מאמן - לכדורגלן. בשבוע הראשון של "מחוברים+" לא קיבלנו יותר מדי מתומר ירוחם: קצת טורסו שרירי, הרבה שפתיים, מדף בשמים מרשים ועיניים בהירות שנרצה לטבוע בהן. הקומוניקט הבטיח לנו שתומר הוא וומנייזר רציני שמתחיל לראשונה בחייו קשר ארוך טווח. בשבוע הראשון שלנו עם תומר זה הסתכם בבחורה יפה מאוד שאפילו לא מוזכרת בשמה, אבל הוא לוקח אותה לאכול גלידה לפני שהם עולים אליה לדירה, אז נראה שיש כאן משהו רציני.

בכלל, תומר הוא אלוף בדיבור למצלמה והמשלב שלו סבבה לגמרי. הוא גם שומע אסף אבידן באוטו, מה שמסמן אותו כסממן האיכותי של בית"ר ירושלים. אמרתם ראש לשועלים? גם אבא שלו, עוזרו הפרלמנטרי של ח"כ צחי הנגבי, חושב כך. בסצנה קורעת לב שמגיעה מיד אחרי הבחירות במרכז הליכוד, מבקש אביו של תומר שיבחר לעצמו מקצוע רציני ומכובד מחוץ לתחום המפוקפק של הכדורגל. שאר הסצנות של תומר כוללות בהייה במראה, התפשטות, בחירת בגדים ומשיחת גופו בשמן לפני משחק. אם העונה תסתיים ביציאה מפתיעה שלו מהארון - אנחנו הראשונים שזיהו.

התחברנו: 4 - יש לו עונה שלמה להוכיח שהוא יותר מפרצוף יפה

השבוע הראשון של טל טלמון: הגברים בחיי הם חארות או הבלדה על הרס עצמי

טל טלמון היא שחקנית ודוגמנית בת 33. מישהו כנראה חשב שזה מספיק כדי לגרום לנו להתחבר אליה אבל היות וקריירת הדוגמנות שלנו לא תפסה מעולם ויכולות המשחק שלנו לא קיימות כלל, טל טלמון היא עבורי כרגע בעיקר אישה יפה מבית עשיר עם דימוי גוף בעייתי.

שני דברים העסיקו את טלמון בשבוע הראשון שלה ב"מחוברים" – מערכת היחסים הרעועה עם מנג'ר מכבי תל אביב, ג'ורדי קרויף (קישור שלישי לכדורגל העונה), שלא מוכן לעבור איתה לשלב הבא או אפילו להראות את פרצופו מול המצלמה; ומערכת היחסים המכעיסה עם הבמאי דובר קוסאשווילי ("חתונה מאוחרת"), שבסרטו הקרוב היא הולכת לשחק בעירום מלא. קוסאשווילי, שבעברו סרטים רבים בהם נשים מופיעות בסצנות נועזות במיוחד, לא מביע אמפתיה לקשיים של טלמון. כאשר הוא רוצה לפרגן לה על יכולת המשחק שלה, הוא אומר ש"הזין של אסף (הפרטנר שלה לסצנה) אומר הכל". קלאסה.

טלמון יכולה להמשיך לכאוב את צרות העולם הראשון שלה במשך עונה שלמה וגם בעונת המשך אבל אנחנו מצפים ממנה לתפקיד עם קצת יותר בשר.

התחברנו: 7 - לא יכולנו להישאר אדישים לכאב שלה אבל לטווח הרחוק זה לא יספיק

השבוע הראשון של ניר פרידמן: לקחתי את אשתי והבנות לצפון ואני לא מרגיש צורך להתנצל

כנראה הדמות הכי שנויה במחלוקת בעונה החדשה וזאת שהזוגיות שלה נמצא תחת הקטגוריה של "סכנה ברורה ומיידית". ניר פרידמן של השבוע הראשון הוא פוסטר דהוי של קלישאת הרוקר התל אביבי מהניינטיז. פרידמן (44) וזוגתו הדוגמנית שחר רוזנצוויג (29) עברו עם בנותיהן מתל אביב לישוב חד-נס שברמת הגולן. העובדה שפרידמן כרגע הוא כוכב עבר שמתפרנס במשרה חלקית מלימודי משחק בטבריה ונגינה עם הרכבים מתחילים לא תעצור בעדו מלהפיל את כל מטלות הבית על שחר שנראית כמי שסובלת מהלם מכל הירוק הזה שעוטף אותה. יש מעט מאוד הבנה בין בני הזוג ולמרות סצנה אחת של ארוחה משפחתית משותפת נדמה שאת העונה הקרובה הם לא יסיימו ביחד. אנחנו ממש מקווים להתבדות.

התחברנו: לא

השבוע הראשון של אורן ברזילי: חרדה ודיכאון, קאמבק מוצלח לקספרים ומחשבות שניות על הגירושים

אם להשוות את אורן ברזילי לדמות אחרת שאנחנו מכירים מהמסך הקטן, אז רק לאריה סטארק. בפרקים הראשונים של העונה הוא טורף את המסך כמי שחיכה כבר שנים לנקמה במי ששכחו אותו מאחור ואולי גם במי שהוא היה בעברו. ההתמודדות שלו עם מצב של חרדה ודיכאון לא עוברת לרגע אחד כמעושה, גם כשהוא מצייר כתובת גרפיטי מכוערת במיוחד בסלון ביתו באמצע הלילה. מי שמצליחה להוציא אותו מהדיכאון היא ביתו המקסימה אלה, מסוג הילדות החכמות האלה שכולנו היינו רוצים לגדל, גם הזוגיות עם גרושתו, טלי, היא לא פשטנית לרגע והאהבה שהייתה שם בעבר עדיין נוכחת.

אם כל זה עדיין לא גרם לכם להתאהב באורן, אז המאבק שלו ושל שותפו לקספרים, שי להב, בחברת הליקון שתוציא כבר את האלבום החדש שלהם גורם להריע להם חזק בלב וגם להיות מופתעים מכך שחברות התקליטים עדיין קיימות ומתנהלות כאילו נפסטר לא הייתה קיימת מעולם.

התחברנו: 10 - המחובר המצטיין של השבוע

הצצה בלעדית לפרק החמישי של "מחוברים+" שישודר הערב ב HOT:

העונה השביעית של "מחוברים+", ימים א'-ד', בשעה 20:15 וב-HOT3