בתוך ים תכניות המציאות ששוטף אותנו בשנים האחרונות, הצלחנו לאבד קצת את היכולת להבדיל בין הטובים יותר לטובים פחות. לפעמים נראה כאילו אנחנו רואים את אותה התכנית בשינוי שופטים. ספר השיאים החשוב ביותר בעולם החליט לעשות קצת סדר בקטגוריה הזו, ובחר להכתיר אתמול (שני) את מותג "Got Talent" של סיימון קאוול לריאליטי המצליח ביותר בעולם.


קאוול הביא למסכים את הגרסה הראשונה שלו לתחרות הכישרונות כבר ב-2007. התכנית שהחלה את דרכה בבריטניה, הפכה ללהיט עולמי במהירות והתפשטה ל-58 מדינות נוספות במהלך השנים. כיום ניתן לצפות בה כמעט בכל מקום מהמזרח התיכון ועד אפריקה, מאמריקה הצפונית ועד אסיה. המדינה האחרונה שהחליטה לייצר גרסה מקומית של "Got Talent" היא קזחסטן. בבלגיה ההתלהבות כל כך גדולה עד ששתי גרסאות מקבילות של התכנית משודרות במקביל.

בנימוקי הבחירה הסבירו עורכי הספר שהתכנית הביאה לגילויים של כישרונות מוזיקליים אדירים כמו סוזן בויל. יותר מ-20 מיליון עותקים של בוגרי התכניות השונות כבר נמכרו ברחבי העולם. ההישג הגדול ביותר של התכנית מבחינת נתוני צפייה נרשם בהולנד. זה קרה כשאמירה וויליגהאגן בת ה-9 ביצעה את שיר הגמר שלה, לעיני יותר מ-50 אחוז מצופי הטלוויזיה במדינה.

גם במדינות ערב הפכה הגרסה המקומית של התכנית (Arab Got Talent) להצלחה מסחררת, כשגם בסוריה מוכת הקרבות, נצמדים התושבים למסכי הטלוויזיה כדי לצפות בה. הישג מרשים נוסף, אותו מציינים בספר, נקבע על ידי פול פוטס, המנצח הראשון של התכנית בבריטניה. הביצוע המנצח שלו זכה ללא פחות מ-121 מיליון צפיות ביוטיוב.

את רשימת הריאליטי הטובים ביותר, הובילה עד השבוע תכנית אחרת, שהחלה אף היא את דרכה בבריטניה: "רוקדים עם כוכבים". עכשיו יצטרכו שם לעשות חושבים כדי להצליח לטפס חזרה למקום הראשון.