נושא השיחה העיקרי בשבת האחרונה היה יואב זהבי, "בנו הסודי" של ירון לונדון שחלקכם ידעו על קיומו, ובקרוב נקבל הזדמנות להכיר יותר מקרוב בסדרה "משפחות". זהבי התראיין לכתבת שער ל"שבעה ימים" של ידיעות אחרונות, ובה סיפר בהרבה כנות ואומץ על הגילוי, בגיל שש, כי ירון לונדון הוא אביו, ועל התהליך שעברו ביחד ובמהלך צילומי הסדרה של תומר וברק הימן. מבחינתו של זהבי, היה חשוב לטפל בנושא באופן לא צהוב ושערורייתי, אלא עדין, חשוף ועמוק. 

ירון לונדון ויואב זהבי (תמונת AVI: mako)
ירון לונדון ובנו מחוץ לנישואין ב"משפחות" | תמונת AVI: mako

את הימן אתם בטח זוכרים מהדוקומנטרי "תומר והשרוטים", ומסדרת המופת "בדרך הביתה" שעסקה במשפחתו שלו. החיטוט המשפחתי שלו נמשך, הפעם יחד עם אחיו ברק ותוך התרכזות במשפחות אחרות ולא בזו שלהם. ומדובר במהלך טבעי – את החשיפה והאומץ שנדרשת לצורך מסע דוקומנטרי כזה הם כבר מכירים, עכשיו הם יכולים להוציא אותו מאחרים.  הסדרה החדשה והמעולה שיצרו השניים נקראת בפשטות "משפחות", והיא תעלה ב-11.3 בערוץ 8 של הוט, בשעה 22:00, ותפגיש אותנו עם חמש משפחות שונות. אחת מהן היא זו המדוברת של יואב זהבי, שמעוררת מטבעה הרבה עניין מכיוון שמדובר בסיפור עסיסי ובאנשים מוכרים, אבל כל היתר מרתקים לא פחות ונחשפים ב-24 פרקים של יצירה דוקומנטרית המסכמים תיעוד של שנתיים אינטנסיביות.

תומר וברק הימן (צילום: אלכסנדר בודין)
תומר וברק הימן, מהמשפחה שלהם עברו לאחרות | צילום: אלכסנדר בודין

תומר וברק הימן מספרים: "במשך שנתיים נכנסנו כל כך עמוק אל תוך החיים של חמש המשפחות שבסדרה שבהרבה מובנים הן הפכו להיות המשפחות שלנו. היינו עדים בזמן הזה להרבה מאד קונפליקטים רגשיים ודרמות משפחתיות אבל כמו שיהודה עמיחי אמר בזמנו - 'מאחורי כל זה מסתתר אושר גדול'. זה המהות של המושג משפחה מבחינתנו. ואנחנו מאמינים שזה גם המסר של הסדרה הזאת שהיא סוג של מפעל חיים עבורנו".

בעמוד הפייסבוק שלו פרסם תומר הימן את תגובתו של יואב זהבי לאחר פרסום הכתבה וההדים שעוררה במהלך הסופ"ש:

"היי חברים, לפחות עד שהרעש יעבור אני אנסה להסביר את עצמי לאלו שמתקשים להבין, אז בבקשה שימו את הצהבת בצד לכמה רגעים.
מי שמכיר אותי טוב יודע בדיוק מי אני ויודע שמעולם לא התפארתי בסיפור המשפחתי שלי וכמה זה מביך אותי.
הצורך הפסיכולוגי בהכרה של ילד שנמצא בהסתרה מסוימת רוב חייו ממשיך איתך, מסתבר, עד גיל 27 וגם אחרי כנראה.
אני שמח שהתנאים הבשילו בשביל לעשות את הדבר הזה ברוח טובה שלא מעוררת כעס אלא הבנה ותמיכה של הסובבים אותי, כולל אבא שלי ומשפחתי מהצד שלו. תאמינו לי שזה לא פשוט עבורו, עבור אמא שלי היקרה ועבור עוד אנשים שמעורבים בסיפור הזה. 
הייתי יכול לעשות את זה מזמן, זה יכול היה להיות הרבה יותר מכוער ולכן החזקתי את עצמי כי ידעתי שזה יפגע באנשים שלא אשמים בשום דבר ושנפגעו אף הם מהסיפור הזה. בסופו של דבר זה נעשה לטעמי בדרך טובה, מפרגנת ומכובדת.
רובן המוחלט של התגובות שאני מקבל הן חיוביות ומשמחות מאוד. 
ברור לי שלא כולם יקבלו ויבינו את זה אבל אני שלם עם עצמי במאה אחוז, שמח להשאיר את העול הזה מאחורי ובסופו של דבר אלו החיים שלי ולא של אף אחד אחר למרות החשיפה הגדולה שתחלוף תוך כמה שבועות.
תבינו או לא תבינו, PEACE AND LOVE, יואב."

המשפחות הנוספות המככבות בסדרה הן משפחת מעוז,

סער מעוז, הבן הבכור במשפחה בת שבעה ילדים מקיבוץ דתי בעמק בית שאן, עזב את ישראל ללונדון לפני קרוב לעשרים שנה לאחר שיצא מהארון, חזר בשאלה וחילל שבת בפרהסיה. כעת מתמודדים הוריו הגרושים של סער עם עובדת היותו נשאHIV , ויוצאים למסע משפחתי מורכב שמחייב את כל אחד מבני המשפחה להתמודד עם הרבה פחדים ודעות קדומות.  

משפחות לוגו
משפחות
בסדרה תוכלו לפגוש גם את משפחת אגסי שבנה, יונתן אגסי, הוא  שחקן הפורנו הישראלי המצליח ביותר בעולם. אנה, אמא שלו, מנסה לתמרן בין האהבה ללא גבולות שלה לבנה לבין הפחדים שלה מהמקצוע בו הוא עוסק. במקביל היא נאבקת לשמר את התא המשפחתי שלה ולנסות לחבר בין יונתן לאחיו הבכור שחף שסוחבים טראומה משותפת שקשורה בהעלמותו של אביהם אשר חי בברלין כבר שנים רבות.

משפחת לנקרי סבוכה לא פחות: דינה לנקרי היא אמא לשבעה ילדים אותם  גידלה בעמל רב ודחפה ללימודים גבוהים. שנתיים לאחר מותו של בעלה, היא מרשה לעצמה לראשונה לפתוח את ליבה ולשתף את ילדיה בחוויות קשות שהיא טוענת שעברה במהלך חייה המשותפים עם אביהם. מגי, אחת מבנותיה, מתמודדת עם קריסתו של העסק המשפחתי,  ויחד הן יוצאות לטיול שורשים במרוקו שם נפתחים פצעי העבר.

המשפחה האחרונה היא משפחת לוי. אורן לוי הגשים את חלומם של אהוד ודבורה להפוך להורים כשאימצו אותו בגואטאמלה. מגיל צעיר מאד התקשה אורן בדיבור ונמנע מקשר עין או מגע גופני עם הסביבה.  בשלב מאוחר יותר אובחנה אצלו תסמונת אספרגר וכעת הוא חי בפנימיית "בני ארזים" בראשון לציון. יחד עם הוריו ועם אחותו מיכל, אשר אומצה אף היא בגואטאמלה, הוא טס לארץ הולדתו ופוגש לראשונה את הוריו הביולוגיים.

 

בואו לפייסבוק שלנו!