כשפרק הבכורה של "שמש" שודר בערוץ 2 בשנת 1997 ביל קלינטון היה עדיין נשיא ארצות הברית, מגדלי התאומים עמדו על תילם בניו יורק ובנימין נתניהו סיים שנה ראשונה במשרד ראש הממשלה. אבל למרות שחלפו כבר תשע שנים מאז שירדה מהמסך נראה שקומדיית המצבים בכיכובם של שמש, אתי, ששון, עוגן וכמובן "טנצר המניאק" רק הופכת פופולארית יותר ככל שחולף הזמן.

הבוקר (שני) הגיעו כוכבי הסדרה לביקור בתכנית הבוקר של קשת עם גלית גוטמן ויואב לימור. את השינויים הבולטים קשה היה לפספס: זבולון מושיאשווילי שחזר בתשובה הציג לראווה זקן מטופח, אליעד נחום גדל להיות גבר בן 23 וצביקה הדר וגדי רבינוביץ' השילו יחד כמעט 100 ק"ג משותפים בהשוואה לימים הטובים של סנדוויץ' הפסטרמה.

"שמש הוא מסוג התופעות שאפשר להבין רק בדיעבד", מסביר צביקה הדר, "זאת סדרה שעברה תהליך מאד ארוך. נורא משעשע. בהתחלה חשבנו לקרוא לה 'פרוכטר' בגלל שם המשפחה הקודם שלי וזה היה אמור ללכת בכלל לכיוון אחר. ברגע האחרון הרגשנו לא טוב עם זה. אורלי ויינרמן הייתה בכלל אמורה להגיע בתפקיד אורח. היה פרק ראשון שאמרתי: 'אני רוצה בימבו אמריקאית כמו אצל אל באנדי', זה היה הרעיון. ואז היא הגיעה ועשתה אודישן שלא ידענו אם זה אמיתי או לא. התלהבנו והיא נשארה עד סוף התכנית".

את זבולון מושיאשווילי הכיר הדר במהלך הצילומים של "עפולה אסקפרס" ושכנע אותו להגיע לתכנית ("ראיתי אותו בתור דני דה ויטו הישראלי"), את גדי רבינוביץ' הכיר הדר עוד מתקופת הקומדי סטור: "התפקיד של טנצר נתפר בשבילו". גלית גיאת המשיכה מאז הסדרה לקריירה מצליחה על במת התיאטרון, אבל הדמות של אתי ממשיכה ללוות אותה עד היום. "זה מדהים להיזכר בזה ועוד יותר מדהים ש'שמש' הוא מסוג הדברים שאין להם גיל. זה עובד תמיד". גם אליעד נחום (בר) מסכים: "היום התכנית הרבה יותר חזקה מבעבר. עוצרים אותי ברחוב הרבה יותר מאשר כשהסדרה שודרה".

"שמש" - ראשון עד חמישי- 13:00- ערוץ 24