מטה הבחירות
דאום ורונאל פישר ב"מטה הבחירות" צחוקים

מי שראה אתמול את תוכנית הבכורה של "מטה הבחירות", הטוק שואו הפוליטי שמלווה את הבחירות בערוץ 10, חשב לרגע שהוא נחת על "שלום האח הגדול". פאנל של מומחים שכלל, בין היתר, את חנוך דאום, אילן רבינוביץ', ומירב בטיטו - שניים מהם עיתונאים כבר שנים רבות, אבל זכורים לנו בעיקר מתכניות ריאליטי שבהן השתתפו, ואילן רבינוביץ', שגם אותו אנחנו זוכרים בעיקר מ"האח הגדול". חוץ מהם יש שם גם את רונאל פישר, אילון זרמון, מירי רגב (יש!) ושאר דמויות שאין לנו ספק שיגיעו, בזמן ובמקום שיראו להם, לתכנית הריאליטי הקרובה לאזור מגוריהם.

ולא פלא שהם הפרשנים שנבחרו ללוות את הבחירות, במיוחד לאחר ששמענו מי מתכוונים להתמודד. כן יוסי בובליל, הכוונה אליך. חצי מדינה ביום חמישי קיבלה מייל מאדם בשם בני גולדשטיין, שאיכשהו הצליח להשיג תפוצת כתובות גדולה יותר מהנסיך הניגרי ומאז רומס בהתמדה חיננית את חוק הספאם. אותו גולדשטיין, מסתבר, הקים עם אחיו את מפלגת "כלכלה", בעלת ה"מצע מקורית וייחודית" - כפי כשמפורט באתר שהקימו, ובו הם מבטיחים לפתור "99 אחוז מבעיות העולם". האחוז הנותר, יש להניח, קשור להגהה.

אין תמונה
בהצלחה עם זה

המפלגה החליטה לצרף לשורותיה את בובליל (האדם שהיינו רוצים שיטפל בכסף שלנו!), ובכך להפוך ממטרד רשת לאייטם לגיטימי. בובליל, תודו שהתגעגעתם, הצטלם בממלכתיות יאיר לפידית, כולל רעמת השיער המאפירה, הפך למם רשת לאיזה רבע שעה ויש סיכוי שבעתיד יספק לנו כמה סרטוני בחירות קורעים במיוחד. תוסיפו אליו את ניקול ראידמן, שפורסם כי שוקלת להצטרף לליכוד על תקן אנסטסיה מיכאלי, אבל כזאת שאוהבת גייז ולא תשפוך על אף אחד מים, מינימום סן פלגרינו.

מה יש להם לחפש בפוליטיקה? בערך מה שלאילן רבינוביץ' יש לחפש בתכנית על פוליטיקה. בניגוד לז'אנר העיתונאים שנמאס להם רק לדווח ולפרשן (או להיות יאיר לפיד) והחליטו לשנות, פליטי הריאליטי הם יותר כמו הסלבס שהופכים ל"שותפים בבר", כלומר מקבלים כמה שקלים כדי להגיע מדי פעם לדרינק ולתרום את שמם. המטרה שלהם הוא ליצור עניין, דיבור ובסופו של דבר להפוך את האספירציות הפוליטיות שלך לדאחקה מוחלטת (בהנחה שהיוטיובים של המפלגה שלך לא עשו את זה לבד).

ניקול ראידמן עושה תפוס את הכריש (צילום: שוקה כהן)
עדיפה בהרבה על אנסטסיה מיכאלי | צילום: שוקה כהן

אבל אל חשש, ברור לכולם שבובליל רצוי בממשלה בערך כמו ערבים במסעדת סוהו, ושרוב הסיכויים שגם ניקול ראידמן לא תקבל את ההזדמנות להכריע את גורלנו. למעשה, פליט הריאליטי היחידי שעלול באמת להגיע לאיזושהי עמדת מפתח הוא איתן שוורץ מ"השגריר", שמתמודד בפריימריז של מפלגת העבודה (אגב, גם נחמן שי ויעקב פרי כיכבו באותה התכנית. תשיגו לנו את מהרטה, יש כאן טרנד). כלומר, אין הרבה הבדל בין סלבס שמפרשנים תכניות בחירות ובין סלבס שרצים בהם - כולם פשוט מצאו דרך להישאר בסביבה, ולהפוך לנו את הבחירות האלו לגילטי פלז'ר הכי היסטרי מאז "דייט בחשיכה".

זה לא אומר שנצביע להם כעדר המסוממים המסמסים שאנחנו, זה גם לא אומר שחנוך דאום ואילן רבינוביץ' הם עכשיו האוטוריטה הבלעדית שלנו לענייני בחירות (ואתם מוזמנים לאמץ גם את "יומן בחירות", מגזין פוליטי חדש בהגשת דנה וייס ואודי סגל בקשת). זה רק מזכיר לנו שאי אפשר להפריד בין פוליטיקה לבין בידור, וזה בסדר גמור, זה אפילו כיף. תסמכו על ציבור הבוחרים שיעניק מספיק סיבות לפקפק בכושר השיפוט שלו ויכניס גם הפעם מספיק מטומטמים לכנסת, אבל לא את כולם.

 >> ולמה בראד פיט נדחף?