הדבר היחידי שחסר לי בעונת ה-VIP של "מאסטר שף" זה את מנחם בן שיעמוד כל הפרק ליד פנינה טורנה ויצעק לה "מגלומנית גמדית! תופרת נמוכה!", אבל חוץ מזה? עובד לגמרי. "מאסטר שף" זה תמיד כיף, עונות VIP הן תמיד מוצלחות (גם אם יוצרות מעורבות רגשית פחות גדולה מעונות רגילות) וגם עם 12 סלבס בדרגות שונות של תפיסת מציאות לקויה סביבו, האגו של רושפלד זה עדיין הדבר הכי גדול במטבח.

ומול מי נכרסם טבעולייט הפעם? שלמה שרף על תקן אושיית הספורט הוולגרית שמגיעה לתכנית על מנת לחשוף צד רגיש ופגיע (הליהוק על שם רון קופמן), עדן הראל, שמאז הספיקה לעשות בין שלושה לשישה ילדים וויתרה על שריון ברשימה של "הבית היהודי", וכמובן נועם טור, בשביל המתח המיני עם מיכל אנסקי והפוטנציאל למכות בינה ובין קרן פלס. נחמד לגלות שהוא עדיין חתיך ממש כמו ב"הישרדות", כשזרקו אותו באי המתים עם עז. הלוואי וישחזרו את זה גם כאן ונזכה לשמוע את חיים כהן אומר "נועם, יש לך שלושה קוקוסים, עז ושעה וחצי לספק לנו מנה של גמר".

נועם טור מתמודד מאסטר שף VIP (יח``צ: ינאי יחיאל)
מכות בין מיכל אנסקי לקרן פלס? נועם טור | יח``צ: ינאי יחיאל
נורמן עיסא בדרך לאל באבור

והנה בטי רוקאווי, ליהוק מוצלח וכיפי, שאמנם עשתה את הונה מהרעבת בנות אבל מסתבר שיודעת להעמיד סיר או שניים. אבי נוסבאום על תקן המצחיקן שייכנע במהירות הגדולה ביותר לקלישאות התכנית עם "אוכל בעיני נורא קשור למקום הזה של בית" וכמובן, פנינה טורנה האהובה והנהדרת שהכרנו ב"האח הגדול VIP" ולא הפסקנו להתגעגע מאז. אגב, כזכור, היא מפחדת מבננות. פוכרים אצבעות לקראת משימת הבנופי פאי!

והנה דורית רביניאן, שתנסה להקים לתחייה תיאורי אוכל מפוארים לטובת אלו מאיתנו שלא רכשו את ספרה החדש כי חוק הסופרים גמר אותנו (אבל "סמטת השקדיות בעומריג'אן" כורסם במלואו, הכריכה הרכה הייתה פריכה ונהדרת). מיותר לציין שבשלב זה כל אחד מהמשתתפים סיפק את רשימת הישגיו המלאה וגם מצא השקה בין תחום סלביותו הספציפית ובין בישול (כן, שמענו, אופנה זה כמו בישול, מגרש זה כמו בישול וסטנדאפ זה כמו בישול). די חבר'ה, הציעו לכם ים כסף ומדובר בריאליטי לא משפיל אז זרמתם, מה רע?   

אבל רגע, יש עוד. נורמן עיסא על תקן הערבי שיגיע לגמר ואחרי זה יריץ ערב ספיישל באל באבור, ואיה קרמרמן, שנטשה את הבל החן ותועבת גיא פינס לטובת חמישה ילדים ושביס, על תקן הנועה ירון של השניצלים. גם שלומי אלדר, כתב לענייני ערבים, הגיע על מנת לסכל את המנות של נורמן עיסא. וכמובן, אתי לוי, שכבר הציגה בפנינו את הדגים שלה ב"חי בלה לה לנד" וחולמת לפתוח דוכן קטן של אוכל ביתי שאותו יגיש ישראל בונדק (הלוואי).

לקינוח קיבלנו את שי אביבי, שמשום מה מנה בין הישגיו בחיים זוטות נשכחות כמו "החמישייה הקאמרית", ושכח את פסגת הקריירה שלו – הקריינות האלמותית ב"בואו לאכול איתי", ריאליטי האוכל המדהים של ערוץ 1 שאף אחד חוץ ממני לא ראה ולכן לא יבין את בדיחות האיציק כרסנטי שאשתול באופן מתוחכם במהלך הטקסט.

מאסטר שף VIP (תמונת AVI: מתוך מאסטר שף VIP, שידורי קשת)
איפה הקוסקוס? אתי לוי | תמונת AVI: מתוך מאסטר שף VIP, שידורי קשת
דג אנמי למתמודד אנמי

כצפוי, כל אחד מהסלבס צריך לבשל מנה שמייצגת אותו. ומה מסתבר? שהדברים שמייצגים אותנו הם בדיוק אלו שמייצגים חתונה באייטיז – דג או בשר. בטי עושה אותם בתיבול הודי, עדן בסגנון מרוקאי, אתי לוי בצורת קציצות ונועם טור סתם דוחף לתנור כי הוא בטוח שהוא עדיין בחושה שלו במכמורת והוא יכול לעבור הלאה עם דג בנייר כסף ופומלה מקולפת.

הטוויסט של המשימה הראשונה הוא שכל אחד מהמתמודדים צריך לבשל מנה נוספת מאותם חומרים, מה שמוביל להבלחות יצירתיות כמו למשל נורמן עיסא שמכין פרגית ופרגית, נוסבאום שהולך על עוף עם עוף ונועם טור שבוחר בדג ודג. מגוון ומעניין. פנינה טורנה מספקת התקף חרדה קל על רקע פירה ערמונים (קרה לכולנו) ואיה קרמרמן נלחצת עד כדי טיגון עלה מנגולד. דווקא נראה טעים. המנות שנראו הכי טוב הן השקשוקה של שי אביבי, הקרפים של פנינה, חביתת התרד של רביניאן והדגים של עדן. לא היינו נוגעים גם עם מקל: הכרוב הממולא של שלומי אלדר, החציל בטעם כבד של שלמה שרף.

לפי השופטים, לנועם טור יצאו דגים קצת אנמיים (היי! המנות שלכם באמת מייצגות אתכם!) ונורמן עיסא מצטיין למרות שעדיין לא ברור מה ההבדל בין שתי המנות שהגיש, אז נייחס זאת לאפלייה מתקנת. דורית רביניאן שכחה להמליח אבל זה עדיין לא נורא כמו אתי לוי, ששכחה את הקוסקוס. לזהבה זה לא היה קורה. דרמה קטנה נרשמה כשסיר הדגים של בטי רוקאווי התרסק על הרצפה. הכנס כאן השוואה לדוגמנית מסלול בתצוגה של קסטרו.

נאמר:

"בבית אני זה שמבשל וקרן היא זאת שאוכלת" (נועם טור. או נו יו דידנט!)

"המש לא נפתח לי" (איה קרמרמן, מגדירה מחדש את המונח 'צרות עולם ראשון')

"אני לא יכולה להגיש חלב אם, נכון? (איה קרמרמן. איל שני דווקא יזרום)

"זיכרונות של סטייקיות" (אייל שני מנסה להחמיא לאוכל של שלמה שרף)

"מה בטי היום, מה בטי רוצה לייצג בחוץ" (בטי רוקאווי, אף פעם לא מוקדם מדי לגוף שלישי)

"איך מכניסים אמא לתוך אוכל?" (איה קרמרמן, נפנה אותך לכרך השני בסדרת "מתכונים לקניבלים")

עוד ב-mako תרבות: