המערכת הפוליטית בישראל נחשפה אתמול לייצוג שלה בעונה העשירית של ארץ נהדרת, שנפתחה אמש, וכצפוי, לא  הצליחה להישאר אדישה אל מול החיקויים. מקורביו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הפגינו הומור ומסרו בתגובה לתוכנית: "יש לנו ארץ נהדרת. כפיים!". חברת הכנסת מירי רגב הסבירה שלא הספיקה לצפות בתוכנית המלאה, אבל בעקבות התגובות הסוערות נכנסה לאתר וצפתה במערכון המדובר.

מירי, צפית בתוכנית?
"הייתי באירוע אחר, אבל כולם סיפרו לי על החיקוי שלי שעשו, אז הייתי חייבת לראות מיד".

מה חשבת על הדמות?
"צחקתי. מצחיק מאוד! קודם כל, שאפו ליובל סמו על החיקוי והסאטירה היא מקסימה מטבעה. רק דבר יחידי אבהיר לסמו, שכתבתי גם מקודם בפייסבוק שלי – אבשלום קור אמר לי הערב שמותר גם להגיד גם גנבת וגם גנבה".

באמת? שאלת את אבשלום?
"בטח! חברה אמרה לי 'על מה את מתנצלת? מותר לך להגיד גם וגם'. אז הייתי חייבת לשאול את רות אלמגור רמון, הבלשנית של קול ישראל, ואת אבשלום קור, ושניהם אמרו לי שמותר. אז שסמו יידע להבא".

במה הדמות דומה לך?
"חוץ מהשיער? מי שמכיר אותי יודע שאני לא כזו, הם הקצינו ומתחו את הדמות עד הסוף, זו תפקידה של סאטירה. מה שכן, במסגרת החיקוי נאמרו אמירות שאני כן מאמינה בהן, כמו 'ירושלים היא בירתנו לנצח'. גם שדרגו אותי, בפעם שעברה עשו אותי שרת הבריאות ועכשיו אני שרת החינוך. חוץ מזה, יש דבר יותר מעורר גאווה מלעמוד ולנופף עם דגל המדינה? זה לא רע, ואני ממליצה לשר החינוך להורות על הנפת דגל בכל בתי הספר, בגנים ובאירועים רשמיים".

ואיזה תגובות קיבלת?
"אנשים מבסוטים. אומרים לי 'אין עלייך', 'יש לך אומץ', 'נכנסת לפנתיאון הישראלי'. זה ממש מחמם את הלב".

יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', התפעלה במיוחד מהסרטון בהשראת "משחקי הכס" שפתח את התכנית: "קודם כל שאפו על הפתיח, אני מכורה למשחקי הכס, קראתי את הספרים עוד לפני הסדרה בטלוויזיה ולדעתי זה  ענק, מצחיק נורא ומעורר השראה. זו פתיחה מאוד חזקה לעונה ואין ספק שהחבורה הזו פשוט מתפוצצת מכישרון".

ומה לגבי החיקוי שהוענק לה? "הדמות שלי קיימת כבר 12 שנה עוד מהתקופה שהייתי עיתונאית", מסבירה יחימוביץ', "ואחרי יחסים אמביוולנטיים אתה למדתי ממש לחבב אותה, טל פרידמן פשוט ענק, זה מדהים אותי כל פעם מחדש איך הוא מצליח לקחת מניירות אמיתיות שלי ולחדד אותן. יובל סמו במפלגת העבודה גרם לנו לבכות מרוב צחוק, כנראה בגלל שאנחנו מכירים טוב את הנפשות הפועלות. החודש שנותר עד הבחירות ישודרג בזכות ארץ נהדרת, ואני מאחלת להם, ובעיקר לדמות שלי, שבעוד זמן קצר מהיום היא כבר תהיה ראש ממשלה."

גם יו"ר מפלגת הבית היהודי, נפתלי בנט, שזכה לראשונה לחיקוי משלו בתכנית, נשמע מרוצה. אבל מי שהייתה מרוצה מהחיקוי עוד יותר, מסתבר, היא דווקא אשתו של יו"ר הבית היהודי. "היא שמחה לגלות שיש דגם משופר, והיא מבקשת את האיי בנט הביתה כי היא תקועה עם הבנט הישן", מסר דובר המפלגה.

בעוד הפוליטיקאים ציפו לראות את דמותם מתנוססת על המסך בתוכנית הסאטירה, היו גם כאלה שהופתעו מאוד. לבנת פורן, העומדת בראש המרכז למימוש זכויות רפואיות, הופתעה לגלות שזכתה להתייחסות. "קודם כל חשבתי שזה היה מצחיק מאוד. אני ובעלי התגלגלנו מצחוק", היא מספרת, "אבל אני רוצה לציין שירדתי 20 קילו בינתיים מאז הצילומים לפרסומת אז אני מבקשת לתקן את זה".

הדמות תואמת את המציאות?
"במראה לא חשבתי שהדמות דומה לי במיוחד, אבל התוכן היה מצחיק ונכון – כמו למשל שהלקוח התקשר ואמר שהוא כבר יתקשר לביטוח הלאומי בעצמו וכולם צחקו. זה משקף את המציאות, זה עצוב ומצחיק ביחד".

אז איך את מסכמת את החוויה? מרוצה מהדמות?
"הטלפון של התפוצץ מרוב הודעות, התגובות היו מאוד חיוביות, וגם אני מקבלת את זה בהומור ובאהבה. כבוד הוא לי שיש לי חיקוי בתוכנית".

גם שלי הרמן, שפרק הדחתה ממאסטר שף שודר רק לפני ימים ספורים מספרת שהופעתה מאוד מהחיקוי: "יאוו איזה מצחיק. הופתעתי ממש לראות את עצמי. תמיד עושים חיקויים של דמויות ריאליטי אבל לא האמנתי שהם יעשו דווקא אותי מכולם. אני אקח את זה כמחמאה".

איך הגבת לחיקוי?
"קודם כל ממש ממש צחקתי כבר כששודר הפרומו. הם עשו את החיקוי ממש יפה, ממש טוב. גם כל מי שמסביבי ממש שמח. כל בנאדם שני שאני מכירה התקשר והמשפחה שלי אמרה התלהבה שאני בארץ נהדרת".

ראית דמיון?
"היה דימיון רב".

>> לצפייה בפרק המלא לחצו כאן