שפרה קורנפלד, אלירז שדה, קותי סבג, טהוניה רובל. כולנו זוכרים את הדיירים שניצחו את ״האח הגדול״ וזכו במיליון שקלים. אבל על כל זוכה שקיבל את מירב הצבעות הצופים היה גם כזה שהפך לגיבור עממי, סוג של זוכה "אלטרנטיבי". שבעת הדיירים האלה אמנם לא זכו במיליון שקלים אבל הפוטנציאל היה שם: מיוסי בובליל, לעד "מקום שני" ועד ג'י שמש שהודחה רביעית בעונה השנייה. הנה הרשימה האולטימטיבית של הזוכים האלטרנטיביים:

1. העונה הראשונה: יוסי בובליל

יוסי בובליל, קבלן בניין מחולון, הפסיד לשפרה קורנפלד את הזכייה ועל הדרך כנראה פספס גם זוגיות מוצלחת עם מולי שגב. בובליל נתן עונה מופלאה שכללה את כל מה שצריך לעשות בשביל להפוך לגיבור עממי – פיתוח סלנג ייחודי, חוסר מודעות עצמית , מודעות עודפת לחסרונות של אחרים ופיוז קצר מאוד . מי יודע, אם יוסי בובליל היה זוכה בעונה הראשונה ייתכן וכל השיח המזרחי היה הופך לפולקלור בלבד.

יוסי בובליל בבית האח הגדול (תמונת AVI: אורטל דהן, שידורי קשת)
חבר מכוכב אחר. יוסי בובליל | תמונת AVI: אורטל דהן, שידורי קשת

2. העונה השנייה: ג'י שמש

העונה השנייה של ״האח הגדול״ הייתה כל כך סוערת שאת שמם של רבים מן הדיירים אסור לנו אפילו להעלות על הכתב, ובכל זאת – אלירז שדה שזכה במיליון שקלים, אילנית לוי ורגעי מבוכה בלתי נגמרים מול איל גולן, ניצח את העונה המעייפת ביותר בתולדות הפורמט בישראל. אין נושא שלא עלה על הפרק, מהכיבוש בשטחים ועד הקרע בעם, מאלימות פיזית ועד תסמונת טורט. דווקא בעונה סוערת כזאת ראוי היה לקבל זוכה שלא ייצגה שום דבר מלבד את עצמה. קבלו את ג׳י שמש – אם חד הורית מרמלה. היא מתה על הבן שלה ולאחותה קוראים מדונה. מחפשים אג׳נדות? לכו חפשו במקום אחר.

ג'י שמש (תמונת AVI: האח הגדול)
זוכרים אותי? ג'י שמש | תמונת AVI: האח הגדול

3. העונה השלישית: ליהיא גרינר

ליהיא גרינר היא הזוכה האמיתית של העונה השלישית של ״האח הגדול״. כמובן שלא מדובר באמת אבסולוטית ולכן ננמק – אין אדם נוסף בישראל שמייצג את את תרבות הריאלטי כמו ליהיא גרינר, האישה שהוסיפה את המילה ״השקה״ לתעודת הזהות שלה והצהירה כבר מזמן שאין כמעט אלמנט בחייה שאין לידו תג מחיר. גרינר היא המראה שצריכה להיות מול עינינו בכל פעם בה אנחנו משתמשים בצימוד הארכאי ״עם הספר״ – אנחנו ממש לא. הכי חשוב - רגע הכניסה לבית של האקס - שלה, אבירם, הוא לעד רגע הריאלטי הטוב ביותר בתולדות הריאלטי בישראל.

ליהיא בוכה ורוצה לחזור לעבר
ליהיא בוכה ורוצה לחזור לעבר

4. העונה הרביעית: אביבית בר-זוהר

ראו את כל מה שכתבנו על ליהיא גרינר (פרנמיז) ותוסיפו: ריסים מלאכותיים, שיזוף מלאכותי, עיניים בצבע כחול מטאלי, שזירה, איפור קבוע ושיר קאלט שניקח אתנו לגהנום –  MONEY MAN DIAMONDS. קותי סבג זכה במיליון שקלים ובמושב קבוע בכל תכנית שחיים אתגר ינחה אי פעם אבל אביבית זכתה בלב שלנו וכמו שהיא יודעת, אחרי טבעות זהב ומכוניות יוקרה, הלב הוא חברו הטוב ביותר של האדם.

>> חושבים שדיירים אחרים היו צריכים לזכות ב"האח הגדול"? בואו ליצור רשימה משלכם

5. העונה החמישית: יניב אויזרץ

הזוכה הרשמית של העונה, טהוניה רובל, הייתה הטייק המי יודע כמה על סיפור הסינדרלה של המוחלש בחברה מול החזק והפריבילגי (בכל זאת - ניצחה אישה בשם לבנה גוגמן). אבל אם כבר מדברים על אנדרדוג בעונה החמישית של האח אז יניב אויזרץ הוא השם. הבתול בן השלושים פלוס, עבד קשה על הצמחת עמוד שדרה מול כל עם ישראל (וקצת כשל). בגלל שאנחנו אוהבים את הריאלטי שלנו נא ומדמם אנחנו צריכים להתחיל לתגמל דיירים כמו יניב. אגב, השמועה אומרת שימי הבתולים של יניב הרחק מאחוריו. יס!

 

יניב יוצא לקרב ופותח את הפה (תמונת AVI: mako)
האנדרדוג חייב לנצח. יניב אויזרץ | תמונת AVI: mako

6. העונה השישית: מרטין סולל

העונה היחידה של ״האח הגדול״ שהעבירה את העיסוק בדם וקרביים מעולם המטאפורות השחוקות אל הצלחות של כולנו. אנחנו לא באמת יכולים לחלוק על הזכייה המוצדקת של טל גלבוע, שהצליחה לרכב על הנושא המדכא בעולם ״טבעונות״ -  כל הדרך אל מיליון השקלים, אבל אם היו מאיימים עלינו בגבינת קשיו היינו מודים שהזכוה הראויה אחריה היא מרטין סולל. הדודה המחופפת של כולנו, שהגיעה לנווה אילן כחלק מציונות ו/או חיפוש אחר מקלט מדיני, הראתה לכל הצברים הרכרוכיים האלה איך מרגיש פרויקט ״תגלית״ כשהוא מתודלק בשעות של שיזוף על חופי ארצנו. ז׳ה סווי מרטין 3>

מרטין מתעוררת (תמונת AVI: אורטל דהן, שידורי קשת)
קליטת עליה. מרטין סולל | תמונת AVI: אורטל דהן, שידורי קשת

7. העונה השביעית: אור סיונוב

אז שי מיקה, הא? מי היה מהמר עליה כזוכה הגדולה עד לפני חודש? לא אנחנו. אם נשחק בזוכים "הראויים", מבין אלה שהודחו, פרשו, או הפרשו מהבית,  אור סיונוב היא האחת. הדיירת שסחבה על כתפיה השבריריות את מלחמותיהם של הנשים, המזרחים, המתולתלים ועובדי המזון של הדיזינגוף הסנטר. הגיעה ממש קרוב לארץ המובטחת אך בסוף נשארה רק עם הצצה קטנה לממ"ד, בלי להתפנק ביחידת ההורים המפנקת. 

אור בחדר שינה (צילום: מתוך האח הגדול 7, שידורי קשת)
משכפה גאה (ומהממת). אור סיונוב | צילום: מתוך האח הגדול 7, שידורי קשת