הוויכוחים סביב השתתפות הספורטאים הישראלים באולימפיאדת ריו מעסיקים בשבועיים האחרונים את חובבי הספורט בישראל. יש הטוענים שמדובר באולימפיאדה מוצלחת וקוראים להתגאות גם בספורטאים שלא עמדו בציפיות, ויש שיוצאים נגד אלו שנכשלו. לוויכוח הצטרף אתמול בלילה השחיין האולימפי גל נבו, שיצא נגד כתב חדשות 2 בן מיטלמן.

נבו, שהשתתף גם הוא באולימפיאדת ריו ולא הצליח להעפיל ממקצי המוקדמות באף אחד מהמשחים בהם התחרה, התעצבן על הדיווח של מיטלמן למהדורת החדשות המרכזית אמש. מיטלמן סיפר על היום הלא מוצלח שחוו לוחם הטאקוונדו רון אטיאס והמתאבקת אילנה קרטיש, שהודחו שניהם כבר בקרבותיהם הראשונים. "יום חלש מאוד", קבע מיטלמן, והזכיר שקרטיש הפסידה למתחרה "נחותה ממנה" ושאטיאס "הובס ולא נראה בקרב".

"כל הכבוד בן מיטלמן", כתב נבו בפייסבוק בפוסט שזכה לאלפי לייקים ולמאות שיתופים. "כמה קל לקחת ספורטאים ששלשום היו אנונימיים, אתמול הפכו בשבילכם למועמדים למדליה אולימפית, והיום כבר אפשר לצחוק על חשבונם. מה אכפת שעבדו כל החיים לרגע הזה". נבו טען שהדיווח של מיטלמן "צהוב, זול ופוגע", וציין שהדיווח עשוי להרחיק ספונסרים מהספורטאים. נבו הציע גם פרשנות משלו לדיווח של מיטלמן: "יום חלש" פירושו בעצם "שני ישראלים התחרו במקצועות שבהם רק להגיע לאולימפיאדה צריך להתברג ב-16 הטובים בעולם"; "אטיאס חטף מכל הכיוונים" זה "עלה לקרב לחדור והברזילאי ניצל את יתרון הגובה"; ו"קרטיש לא פירטה אם מדובר בשמן קוקוס או בשמן תינוקות" – עקיצה של מיטלמן על חשבון המתאבקת בעקבות תלונתה שמתחרתה נמרחה בשמן – צריך להיות "התלוננה על טריק ידוע ולא חוקי והתמודדה עם שיפוט מוטה ומעורר מחלוקת".

המדריך: הסיכויים למדליות ישראליות
יום חלש. מיטלמן | צילום:

מיטלמן – שזכה לבוז רב מהמגיבים בפוסט - ענה לנבו וכתב שהוא "מאוד בעד ספורטאים ישראלים, שמח מאוד לפרגן כשהם מצליחים, אבל מה לעשות? כשהם לא מצליחים – זה גם התפקיד שלי לדווח". הוא הזכיר שהספורטאים עצמם הודו בכישלונם, והבהיר ש"לא התפקיד שלי לדאוג לספונסר הבא שלהם". מיטלמן התייחס גם לעקיצה על השמן: "מבין שזה לא הצחיק אותך, אבל בעיניי האמירה שלה חייבה התייחסות. כפי שגם אמר מנכ"ל הוועד האולימפי, היריבה היתה מתאבקת שאילנה אמורה לנצח בכל מצב". מיטלמן סיפר ש"אילנה דווקא לא היתה אנונימית, ליווינו אותה במספר לא קטן של כתבות סופר-מפרגנות אחרי ההישגים באליפות אירופה ובכלל". מיטלמן סיכם שנקודת המחלוקת העיקרית בינו לנבו היא ביחס: "אני שומע הרבה כמה שספורטאים אולימפיים זוכים לבוז מהתקשורת או מהקהל בפייסבוק לעומת הכדורגלנים שמקבלים יחס של נסיכים. אישית אני חושב שאין ההפך מזה. ספורטאים אולימפיים לרוב מקבלים יחס חם ומבין יותר. היום זה לא קרה, בהתאם לתוצאות כמובן".

נבו כתב בתגובה: "גם אתה נכנע לאופנה של לעוג במקום לדווח בענייניות. לא להתייחס בכלל למה שקרה בקרבות זה לא באמת דיווח. אל תשכח שרוב האנשים שצופים בחדשות לא ראו את הקרבות, וגם לא מבינים בהם מספיק, מה שהופך את הדיווח הענייני לעוד יותר חשוב".